Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Odczynniki z APTEKI 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sie 2012, o 18:38
Posty: 434
Lokalizacja: POLSKA
Post Odczynniki z APTEKI
Witajcie,
przejrzałem dzisiaj podobne tematy i jako tako nie ma takiego jak ten. W większości wymienione są KMnO4, gliceryna, kwas borowy, jodyna.

A przecież można kupić:
-rivanol
-kwas acetylosalicylowy (czysty nie aspiryna)
-urotropina
-kwas askorbinowy (czysty)

Co jeszcze kupujecie??? Piszcie ;)

_________________
Chemik 23


22 sty 2016, o 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 sie 2015, o 19:02
Posty: 93
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Witam,
Ja w aptece kupuje np: dermatol, spirytus salicylowy (oddestyluje rozpuszczalnik i mam kwas salicylowy), oczywiście nadtlenek wodoru, glukonian wapnia itp.


23 sty 2016, o 15:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sie 2012, o 18:38
Posty: 434
Lokalizacja: POLSKA
Post Re: Odczynniki z APTEKI
@MatiChem pod jaką nazwą jest glukonian wapnia do kupienia??

_________________
Chemik 23


24 sty 2016, o 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Sprzedają również azotan (V) srebra, paracetamol, ibuprofen, węgiel aktywowany, wazelinę(mieszanina węglowodorów), celulozę, czerwień koszenilową, kamforę, siarczan magnezu.

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


28 sty 2016, o 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Azotanu srebra nie sprzedają od dawna. Już nie można go nigdzie kupić. (Poza chemicznymi)


29 sty 2016, o 18:53
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Też tak myślałem :
https://www.doz.pl/apteka/p79420-Lapis_sztyft_1_sztuka
Nie jest to jednak tanie...

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


29 sty 2016, o 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 mar 2016, o 08:39
Posty: 1
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Można spróbować tego badania chemiczne (BOC Sciences)dostawcy dla przyszłych rzadkich chemikaliów.


25 mar 2016, o 08:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2016, o 22:34
Posty: 8
Post Re: Odczynniki z APTEKI
compaqchemlab napisał(a):
Też tak myślałem :
https://www.doz.pl/apteka/p79420-Lapis_sztyft_1_sztuka
Nie jest to jednak tanie...


Szkoda, pamiętam kiedyś to kupowałem.

Emetyku pamiętam nie mogłem dostać - był wymieniony w książkach Sękowskiego jako źródło związków antymonu. Coś takiego jest w ogóle jeszcze używane ?


27 mar 2016, o 22:02
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Drogi Neptun-237 Ja antymonu na oczy nie widziałem, a czytałem tyle razy w Książce "pierwiastki w moim laboratorium", że emetyk...że tak fajnie. Kija tam ! Obecnie sprawdziłem chyba wszystkie możliwe apteki, które spotkałem i mówią mi, że niedostępne, że już "hoho lat temu wycofali". Jedyna nadzieja w stopie łożyskowym, ale z tym też nie tak łatwo, bo do niektórych postanowili dodawać Talu (szczególnie do toczonych).
Mam cudowny plan. Każdy amator będzie szczęśliwy jak dziecko na gwiazdkę. Oto moja propozycja : Każdy zainteresowany spisze sobie swoje ciekawe metody, jak OBECNIE pozyskuje pierwiastki. I nie mówię tutaj o wodorze z kreta i folii aluminiowej. Ja to zbiorę, uporządkuję i sklecę w ebooka dla forum, coś na kształt "pierwiastków..". Ja dodam "swoje patenty" i będzie egzegi monumentum dla przyszłych pokoleń. Możemy też zrobić przyklejony temat na forum i każdy coś napisze. To byłby największy hit w świecie amatorów chemii, forum by się ożywiło...

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


28 mar 2016, o 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2016, o 22:34
Posty: 8
Post Re: Odczynniki z APTEKI
compaqchemlab napisał(a):
Drogi Neptun-237 Ja antymonu na oczy nie widziałem, a czytałem tyle razy w Książce "pierwiastki w moim laboratorium", że emetyk...że tak fajnie. Kija tam ! Obecnie sprawdziłem chyba wszystkie możliwe apteki, które spotkałem i mówią mi, że niedostępne, że już "hoho lat temu wycofali". Jedyna nadzieja w stopie łożyskowym, ale z tym też nie tak łatwo, bo do niektórych postanowili dodawać Talu (szczególnie do toczonych).
Mam cudowny plan. Każdy amator będzie szczęśliwy jak dziecko na gwiazdkę. Oto moja propozycja : Każdy zainteresowany spisze sobie swoje ciekawe metody, jak OBECNIE pozyskuje pierwiastki. I nie mówię tutaj o wodorze z kreta i folii aluminiowej. Ja to zbiorę, uporządkuję i sklecę w ebooka dla forum, coś na kształt "pierwiastków..". Ja dodam "swoje patenty" i będzie egzegi monumentum dla przyszłych pokoleń. Możemy też zrobić przyklejony temat na forum i każdy coś napisze. To byłby największy hit w świecie amatorów chemii, forum by się ożywiło...


Wczoraj taki temat chciałem zacząć, bo nie wiem ile jest pierwiastków i ich związków dostępnych dzisiaj dla amatorskich doświadczeń. Pisałem 3 godizny posta, jak chciałem zapisać to mi wyskoczyło okno logowania i jak cofnąłem już nic nie było. Głupi zapomniałem skopiować na wszelki wypadek. Moze jeszcze raz napiszę.
Lapis kiedyś kupowałem, teraz wyczytałem z tego tematu, że już nie ma.


29 mar 2016, o 02:17
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Też kiedyś sobie na tym zęby połamałem. U nas na forum bezpieczniej niż na stronie banku :lol: Nowego tematu nie ma co tworzyć -podobnych jest już z pięć. Raczej bym przekleił jakiś. Wczoraj całą noc myślałem nad tą książką/ebokiem/postem/tematem. Gdyby to napisać w tym starym stylu z tą dozą bezpośredniości, przyjaźni z czytelnikiem...wyrozumiałości (SIC!) ludzie by to wchłaniali jak spragniona ziemia wodę...amatorzy chemii potrzebują teraz takiego przewodnika!

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


29 mar 2016, o 23:51
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Podstawowa zasada internetu: piszesz długiego posta, przed naciśnięciem wyślij naciśnij CTRL+A, CTRL+C i w notatniku sprawdź czy się skopiowało :)
Co do kwestii odzysku surowców chemicznych - tematów na forum jest wiele, wystarczy je kontynuować, a nie zakładać nowe.
Co do odzysku surowców chemicznych zgodnie z książkami prof. Sękowskiego - to niestety data pierwszego wydania zobowiązuje ;) - niestety (albo na szczęście) wiele technologii się zmieniło i już wiele produktów jest dawno wycofanych z rynku i zastąpionych nowymi.
W tym momencie nie warto babrać się w szukanie po aptekach lapisu, jak można po prostu czysty azotan srebra zakupić.
Druga sprawa, że ze względu na to iż niektóre powszechnie dostępne produkty można było łatwo przetworzyć na produkty do "niecnych celów" to też producenci postarali się, aby to utrudnić.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


30 mar 2016, o 17:26
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Co racja, to racja. Nie wszyscy są chemikami pragnącymi zdobywać wiedzę w sposób praktyczny. Znajdą się i tacy, co chcieli by robić to, co powszechnie zakazane. Ja, kilkuset innych ma albo kupi ten przykładowy azotan srebra. Mówimy też o amatorach, którzy albo nie mają kasy, albo im nie sprzedają. A nie ma nic gorszego, niż uczyć się chemii "na sucho". Poza tym, jeżeli teraz nie zacznie się wyławiać z ciemności młodych amatorów, to skończy się na tym, że albo będą pracować dla mafii, albo będą w totalnej niewiedzy -powróci alchemia pod strzechy miłośników. Poza tym, czego się nauczą kupując odczynnik ? Chyba nie bez powodu są tzw."preparki" na zajęciach ?

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


30 mar 2016, o 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 kwi 2015, o 21:34
Posty: 18
Lokalizacja: Szałkowo
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Można kupić zieleń malachitową, tylko nie wiem, czy przypadkiem nie jest połączona z kwasem salicylowym i benzoesowym. Na upartego można otrzymać pseudoefedrynę z sudafedu, który czasami ma inne zastosowanie niż powinien :twisted:

_________________
"Są uczeni-sadyści, którzy chętniej wyszukują błędy, niż stwierdzają prawdę" Maria Skłodowska-Curie
"Trucizny działają szybciej niż lekarstwa"


5 maja 2016, o 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:50
Posty: 12
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Można też kupić fiolet gencjanowy :)


5 maja 2016, o 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 paź 2016, o 18:58
Posty: 76
Post Re: Odczynniki z APTEKI
chemikołaj napisał(a):
Można kupić zieleń malachitową, tylko nie wiem, czy przypadkiem nie jest połączona z kwasem salicylowym i benzoesowym.

Zieleń malachitową można kupić w sklepie zoologicznym lub akwarystycznym.


18 lis 2016, o 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 paź 2016, o 18:58
Posty: 76
Post Re: Odczynniki z APTEKI
Ja w aptece kupuję:
-Spirytus salicylowy (roztwór kwasu salicylowego w etanolu)
-Woda utleniona (3% roztwór nadtlenku wodoru)
-Galusan bizmutu
-Siarczan magnezu
-Jodyna
-Kwas borowy (na receptę)
-Hydroksykrzemian magnezu (talk)


16 wrz 2017, o 09:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..