Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Problemy z ampułkami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2015, o 13:41
Posty: 295
Post Problemy z ampułkami
Ostatnio zabrałem się za ampułkowanie kilku pierwiastków. Zatapiałem np. mangan, chrom, fosfor czerwony, rtęć. W przypadku rtęci pojawił się problem: nalałem ok. 5g do probówki, palnikiem podgrzewałem ją w połowie długości ciągle obracając ją, gdy zaczęła się topić górną część powoli szczypcami ciągnąć do góry, następnie delikatnie ogrzałem czubek powstałej ampułki palnikiem by powstała szklana "nitka" zmieniła się w "kulkę". Tak otrzymaną ampułkę odłożyłem do ostygnięcia, gdy ostygła przechyliłem ją czubkiem w duł do zlewki i delikatnie potrząsłem by sprawdzić czy jest szczelana, później odłożyłem do gablotki z innymi pierwiastkami. Po kilku dniach sprawdzan a na niej jest pęknięcie, i prawie czubek ampułki się oderwał.

Co zrobiłem źle?? Problem ten pojwił się tylko przy Hg i Mn, czy to wina szkła? Z ampułką (z Hg) ze szklanego kroplomierza nie ma żadnych większych problemów (poza tym że kroplomierze są dosyć drogie, w aptece ok. 4zł)

ps. oczywiście rtęć później z powrotem przelałem do szczelnego pojemnika.

_________________
I mam nadzieje że za tego posta nie dostanę warna :P


3 sty 2017, o 00:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..