Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Dziwna substancja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 lut 2015, o 12:43
Posty: 19
Post Dziwna substancja
Witam,
Niedawno mój kolega dostał pewien odczynnik. Był to oryginalnie zamknięty ditiokarbaminian amonu. Kolega chciał się tego pozbyć, ale szkoda mi tego było i sobie wziołem. Po wpisaniu w google znalazłem tylko to że stosuje się tą substancje do oznaczania pestycydów w żywności. Nie znam tego związku chemicznego. Czy ktoś z was zna tą substancje? Jaki ma wzór i właściwości? Czy jest bezpieczną substancją? Do czego można ją jeszcze wykorzystać ? Proszę o informacje dotyczące tego odczynnika.


8 sty 2017, o 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 lut 2015, o 12:43
Posty: 19
Post Re: Dziwna substancja
Dziękuję wszystkim za szczegółowe informacje, zwłaszcza za ich brak. Co do tego odczynnika, popytałem się ostatnio w pewnym laboratorium w którym miałem niedawno praktyki i już coś więcej wiem. ;)


24 sty 2017, o 20:31
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Dziwna substancja
marcin, widzisz ty sarkasz, że nie ma odpowiedzi, ale jak już sam ją posiadasz to jej nie udzielasz. To ciekaw jestem czego właściwie oczekujesz od tego forum.
Wiesz, że nawet na wikipedii masz wzór tego związku ?

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 sty 2017, o 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 lut 2015, o 12:43
Posty: 19
Post Re: Dziwna substancja
Na wikipedii faktycznie jest wzór karbaminianu. Tylko że trochę różni się od tego podanego na opakowaniu odczynnika, a bardzo wątpię w to żeby był błąd w druku na opakowaniu. Po rozrysowaniu wzoru tego związku chemicznego, troszkę odbiega od wzoru karbaminianu na wikipedii. Nauczyciele chemii i przedmiotów zawodowych w mojej szkole nie potrafili mi pomóc, bo to zbyt specyficzny/bądź rzadko stosowany odczynnik. Na necie niewiele jest napisane o tej substancji. Jeśli kogoś wkurzyłem tym wątkiem to przepraszam, ale chciałem się czegoś dowiedzieć.


25 sty 2017, o 00:47
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sie 2012, o 18:38
Posty: 434
Lokalizacja: POLSKA
Post Re: Dziwna substancja
@marcin11 wstaw zdj tej etykiety najlepiej w dobrej jakości ;) są błędy na etykietach nawet w takich firmach jak POCh czy Merck

_________________
Chemik 23


25 sty 2017, o 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 lut 2015, o 12:43
Posty: 19
Post Re: Dziwna substancja
Przez kilka dni nie wchodziłem tutaj, bo byłem trochę zapracowany.

Po skontaktowaniu się z tym laboratorium oraz po rozmowie z pracownikami POCH-u okazało się że etykieta jest wadliwa. Po prostu nie wydrukowała się część nazwy odczynnika. Okazało się że jest to pirolidynoditiokarbaminian amonu. Doszli do tego m.in. po wzorze sumarycznym znajdującego się na opakowaniu oraz numerze katalogowym. Wzór to C5H12S2N2. Wzór strukturalny już sobie rozrysowałem.
Niestety wciąż nie wiem prawie nic na temat tego związku. Jakie ma właściwości chemiczne i do jakich reakcji można go wykorzystać? Na necie jest naprawdę niewiele informacji na ten temat, nawet na anglojęzycznych stronach.


28 sty 2017, o 12:48
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Dziwna substancja
http://www.chem.uw.edu.pl/chemanal/PDFs ... P00830.pdf

http://chemia.us.edu.pl/chemia/attachme ... _Kocot.pdf

http://www.merckmillipore.com/PL/pl/pro ... BIO-548000

https://en.wikipedia.org/wiki/Pyrrolidi ... ocarbamate

w ostatnim linku masz właściwie podsumowanie możliwości zastosowania, nie wiem jakie jeszcze dane byś potrzebował, ale to nie jest odczynnik dla normalnego zjadacza chleba :)
nie każdy związek chemiczny musi mieć miliard zastosowań.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


28 sty 2017, o 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 lut 2015, o 12:43
Posty: 19
Post Re: Dziwna substancja
Dziękuję za informacje :)


28 sty 2017, o 19:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..