Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Palnik do zatapiania szklanych fiolek 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2012, o 18:01
Posty: 421
Post Palnik do zatapiania szklanych fiolek
Posiadam Super palnik do zatapiania ampułek zrobiony ze świeczki z piecyka gazowego (po prawej stronie na obrazku)
Obrazek Obrazek
Niestety stalowa końcówka gdzie wychodzi płomień szybko ulega degradacji gdy dam duży strumień mieszanki propan-butan który miesza się z powietrzem.
Chciałem zdegradowaną świeczkę (po lewej stronie) naprawić z zastosowaniem rurki mosiężnej lub miedzianej.
Zrobiłem tak samo jak w przypadku oryginału. Do skróconej świeczki dołączyłem szerszą rurkę mosiężną oraz dopasowałem element widoczny na środku obrazka w takiej pozycji jak w oryginale. (Czyli tam gdzie pokazuje pomarańczowa strzałka)

Palnik działa, zatapia ampułki, tylko jest jeden problem.
W oryginalnej świeczce ze stalową końcówką płomień zaczyna palić się już w środku (tak jak pokazuje strzałka) od razu jak przejdzie przez ten środkowy element. A po naprawieniu z zastosowaniem mosiężnej rurki tej samej średnicy ogień zapala się dopiero na wylocie, co stwarza ryzyko zdmuchnięcia płomienia przy zwiększeniu przepływy gazu.

Zadaję sobie pytane czemu tak jest? Może ten stalowy element w oryginale jest czymś pokryty, co powoduje się zapalenie mieszanki już w rurce?
Spróbujecie pomóc?


4 sie 2017, o 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Palnik do zatapiania szklanych fiolek
Raczej chodzi tutaj o średnicę rurki.
Dysze palników są dość precyzyjnie wykonane i nawet minimalna zmiana średnicy wpływa na inne parametry wypływającej mieszanki gazowej.
Pamiętam jak wiele lat temu w domu rodzinnym gazownicy wymieniali mi dysze w kuchence na gaz sieciowy, bo zmieniał się nieco skład gazu (zdaje się, że na wysykometanowy).
Niby to i to metan, ale jednak dla dyszy jakieś różnice były.


7 sie 2017, o 15:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2012, o 18:01
Posty: 421
Post Re: Palnik do zatapiania szklanych fiolek
Palnik już ukończony!
Niżej link do filmu.
http://www.youtube.com/embed/tppoSg6gyP0
Kilka zdjęć z zatopionym drucikiem niobu oraz bizmutem i mosiądzem w ampułkach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczególne podziękowania dla użytkownika Gbeyo za przydatne wiadomości, które pomogły dokończyć prace nad palnikiem :D


13 sie 2017, o 13:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..