Pierwsze laboratorium.

Your laboratory. Wszystko, co związane z konstrukcją lub kupnem wyposażenia, zaopatrzeniem, lokalizacją domowego (i nie tylko) laboratorium.

Moderator: #Chemia

Pierwsze laboratorium.

Postprzez war » 7 kwi 2019, o 15:57

Mam w planach stworzenie mikro laboratorium domowego w celach użytkowych. Nie chcę używać odczynników toksycznych i mocno żrących. Do jakiego stopnia ograniczy to możliwe do przeprowadzenia reakcję? Zastanawiam się też jaki budżet będzie mi potrzebny na start? Chcę się przebić przez książkę o chemii organicznej i przy okazji syntetyzować użyteczne związki wyłącznie na własny użytek i w granicach prawa. Ewentualnie w jakiej przedziale można zlecić syntezę bardziej skomplikowanych związków w Polsce?
war
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52

Re: Pierwsze laboratorium.

Postprzez kwas solny » 25 paź 2020, o 16:44

nie polecam kwasów zasad soli metali ciężkich budżet ponad 1 tys. złotych
strona warchem.pl chemland.pl polscy sprzedawcy
kwas solny
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 paź 2020, o 20:01

Re: Pierwsze laboratorium.

Postprzez BoberPoSkunie » 6 cze 2021, o 19:26

Na warchemie najlepiej kupować odczynniki a na chemlandzie najlepiej szkło. Co prawda tam też są odczynniki ale jest tego zdecydowanie mniej niż na warchemie (jakość też bardzo dobra). Takie małe laboratorium to wydatek koło 1000 złotych (pół prowizorka, pół profesjonalnie. Mam na myśli, że zamiast kupić np płaszcz grzejny na kolby kuliste można (teoretycznie) zastąpić je kolbami stożkowymi i kupić kuchenkę elektryczną. oszczędność kilkaset złotych ale jak Pan/Pani będzie robić olejki eteryczne to nie ma po co kupować czaszy grzejnej ponieważ, to się przydaje gdy korzystamy z substancji łatwopalnych, silnych kwasów np kwasu siarkowego VI (H2SO4)
Pozdrawiam :)
BoberPoSkunie
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 cze 2021, o 18:28


Powrót do Twoje LaboratoriumKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości