Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Pierwsze laboratorium. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Pierwsze laboratorium.
Mam w planach stworzenie mikro laboratorium domowego w celach użytkowych. Nie chcę używać odczynników toksycznych i mocno żrących. Do jakiego stopnia ograniczy to możliwe do przeprowadzenia reakcję? Zastanawiam się też jaki budżet będzie mi potrzebny na start? Chcę się przebić przez książkę o chemii organicznej i przy okazji syntetyzować użyteczne związki wyłącznie na własny użytek i w granicach prawa. Ewentualnie w jakiej przedziale można zlecić syntezę bardziej skomplikowanych związków w Polsce?


7 kwi 2019, o 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 paź 2020, o 20:01
Posty: 16
Post Re: Pierwsze laboratorium.
nie polecam kwasów zasad soli metali ciężkich budżet ponad 1 tys. złotych
strona warchem.pl chemland.pl polscy sprzedawcy


25 paź 2020, o 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 cze 2021, o 18:28
Posty: 13
Post Re: Pierwsze laboratorium.
Na warchemie najlepiej kupować odczynniki a na chemlandzie najlepiej szkło. Co prawda tam też są odczynniki ale jest tego zdecydowanie mniej niż na warchemie (jakość też bardzo dobra). Takie małe laboratorium to wydatek koło 1000 złotych (pół prowizorka, pół profesjonalnie. Mam na myśli, że zamiast kupić np płaszcz grzejny na kolby kuliste można (teoretycznie) zastąpić je kolbami stożkowymi i kupić kuchenkę elektryczną. oszczędność kilkaset złotych ale jak Pan/Pani będzie robić olejki eteryczne to nie ma po co kupować czaszy grzejnej ponieważ, to się przydaje gdy korzystamy z substancji łatwopalnych, silnych kwasów np kwasu siarkowego VI (H2SO4)
Pozdrawiam :)


6 cze 2021, o 19:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..