Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
szkło... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 lis 2005, o 21:14
Posty: 84
Lokalizacja: Okolice Jasła i niedaleko Gorlic ;)
Post 
ale bzdety o tym szkle wonym piszecie..
Si jest niereaktywny, praktycznie z niczym nie reaguje

_________________
Nigdy nie robiłem MW i robil nie będę wszystko to brednie :x


1 gru 2005, o 20:07
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Ale chodzi mi o zabezpieczenie nakretek butelek od lekarstw


1 gru 2005, o 20:21
Zobacz profil
Post 
Ja sprawiłem sobie taki zestawik:
cylinder miarowy
3 kolby stożkowe
2 zlewki
20 probówek
kilka pipet
Zapłaciłem tylko coś koło 40zł :D Pozdr


16 gru 2005, o 19:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 21:17
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ja zacząłem dość ubogo, bo do 5 probówek i i statywó(zrobionego ze stojaka od lampki na biórko). No, ale po tygodniu przyszły imieniny i prezenty.
Więc od starych jakieś tam dwie zlewki, 2 kolby stoż., bagietka i pipeta.
A 4h później 3 reklamówki orginalnego szkła z Termsilu od znajomych, jakieś laboratorim likwidowali i troche dla mni wynieśli :wink:


17 gru 2005, o 17:46
Zobacz profil
Post stojak
ja radze naprawde sprawić sobie stojak na probówki bo jak sie go niema to (przez nieuwage) niebezpieczny związek może znaleść się na naszym ciele :(


18 gru 2005, o 00:07
Post odp.
No jasne przeciesz to nie przedszkole :D każdy tu zaglądający ma chęci i zna temat chociazby z książek/by nikogo nie urazić/ dlatego trochę szkla i sprzetu trzeba sobie skołować oryginalnego bo butelki od lekarstw lub podobne !! opakowki nie przystoji dla chemika :D a przeciesz tak się czujemy mniej czy wiecej nieważne,szkło po woli trzeba zdobyć !!
pozdro.
eko.
P.S. początki zawsze są trudne i ze szklem jest jak jest ale inaczej się pracuje mając oryginały niż jakieś hmm słoiki lub szklanki :D to dobre do przedszkola chemicznego, :D
pozatym odwiedzcie szklarza od szkła dowiedzcie się gdzie taki jest w waszym miescie tam naprawdę można kupić tanio zlewki,probowki czy kolby a nawt opakowania na szif czyli butelki szklane z korkiem szlifowanym ceny sa naprawdę fajne :D popytajcie sie o niego !!
pozatym ja w swoim miescie kupuję probowki w cenie 18-20groszy a i inne np.kolby sa naprawdę tansze od ofert w necie !! warto
eko


18 gru 2005, o 00:54
Post szkło
a ja mam trzy probówki i mi wystarcza (narazie).


9 kwi 2006, o 14:24
Post 
U mnie jest różnie. Mam kolby i zlewki, ale i tak odczynniki często trzyam w słoikach 1l. Bo i po co kupowac orginalny słoik dla np. amonówki skoro tyle sie tego pałęta po domu... ;)


9 kwi 2006, o 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 17:01
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Cóż...
Ja na razie zabieram sie za stronę techniczną. Ze szkoły mam probówki (mamy dużo i tanio, wiec jak się pogada z nauczycielem, to kilka udostępni).
Poza tym - allegro.
6 butelek ze szlifem (po 3 zł.)
2 cylindry 250 ml. butla, trzy kolby miarowe i jedna kulista (7 zł)
9 kolb do destylacji z długimi szyjami (po 3 zł) [zamawiałem 4 kolby ;D. do tego dostałem gratis 5 lejków]
palik Teclu (4,5 zł)
Zlewki, kolby zdobyte pokątnie ;>
Duuużo rurek szklanych i bagietek (handmade na zajęciac hz technik szklarskich).
Do tego słoiki i pojemniszki na mocz.
No i handmade lampki spirytusowe.

razem około 50 zlotych (łącznie z przesyłką).

No i nie liczę korków, pincet, płytek itp. dostarczanych przez znajomych.


9 kwi 2006, o 22:46
Zobacz profil
Post 
chłopaki powiedzcie mi bo dopiero zaczynam co mam kupić podajcie mi szkło (ilość i pojemność). Bardzo prosze. Bo z tego co widze nie ma tutaj takiego postu.


8 maja 2006, o 12:34
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
...zależy mistrzu co ty chcesz robić :)
Możesz zbierać nawet na mikroskop elektronowy jak Cie interesuje chemia fizyczna...
Poprzeglądaj toche katalogów zobacz co Ci potrzebne pogooglaj i poszukaj na allegro, poczytaj troche książek i zobacz jakiego tam używaja szkła i sie wszystko okaże.
Jak sam mam wpieron szkła wszelkiej maści, ale tego nietypowego to czasami używam raz na pół roku może, a mam tu na mysli przedewszystkim wyparkę którą dostałem i tak mi leży i leży..
Najczęściej to używam kolbek, bagietek, bełkotki też ostatnio, ale wszyscy tu pisza o probówkach, ja to tylko sporadycznie jak potrzeba gdzies troche CO2 i innych gazów zrobić, bo niestety aparatu kippa sie nie sposiada - tzn. posiadało tylko szlify szlag trafił i tak leży sobie teraz, a szybciej wyskłądam probówke/kolbke, korek i bełkotke/rurke niz ten cały aparat kippa :? Więc teraz decyzja należy do Ciebie - jak chcesz chętnie pomoge w wyborze pisz na PW lub gg (1447104) to cos poradzimy :)
PozdraFka


8 maja 2006, o 12:44
Zobacz profil
Post 
ja chcę się bawićw MW i piro ale chemia organiczna i nieorganiczna też są moją dobrą stroną więc ogólnie wszystko ale głównie piro i MW

P.S Matey jak wróce na chate bo teraz jestem w budzie to pogadamy na gg, bo moja szkoła lekko zacofana jest i tu nie pozwalają instalować czegoś takiego. Pozdro, do później.


8 maja 2006, o 12:56
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Nie szkła zacofana tylko bardzo dobrze, że nie pozwalają instalować gg, wiesz chłopie jak to się "rozrasta" ? Zapycha kompa i wogóle, a szkołe pewnie nie stać na lepsze kompy. Ogólnie gg to syfilis ja preferuje inne komuniktaory z funkcją gg. Jeżeli chodzi o MW to ci za duzo nie pomoge bo raczej nie lubie takich substancji :) Ale co tam ze szkła jest potrzebne...bagietka, termometr krystalizator i dwa kwasy ? :wink:


8 maja 2006, o 13:44
Zobacz profil
Post 
sa jakies podkladki zeby polozysz szklo lab. na plycie grzejnej metalowej :D??


9 cze 2006, o 17:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2006, o 10:43
Posty: 108
Lokalizacja: prawie Białystok
Post 
Heh plycie metalowej?? Ja myslalem ze do szkla sie stosuje paliniki raczej i do nich siatki porcelanowe(chyba), kiedys sie azbestowych uzywalo, ale z wiadomych wzgeldow wycofuja:)

_________________
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf


9 cze 2006, o 18:23
Zobacz profil
Post 
Wiesz ze wzgledow bez. wole to robic na plycie metalowej :P Mniejsza szansa ze wybuchnie,i dlatego zasatanawiam sie czego uzyc jako "podkladki",jakby ktos mial jakiegos linka do sklepu internetowego gdzie mozna kupic taki gadzet to byl bym bardzo wdzieczny :D

Pozdrowienia :D


10 cze 2006, o 09:36

Dołączył(a): 9 lut 2006, o 22:50
Posty: 95
Post 
U mnie w szkole jest super pani od chemii :D poprosiłem ją o kilka rurek szklanych i przy okazji dostałem od niej cylinder Termisilu 250ml, 2 kolby, rurki :D i mały cylinder 50ml :D


15 cze 2006, o 22:15
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
marchfa666 napisał(a):
U mnie w szkole jest super pani od chemii :D poprosiłem ją o kilka rurek szklanych i przy okazji dostałem od niej cylinder Termisilu 250ml, 2 kolby, rurki :D i mały cylinder 50ml :D


u mnie nie ma lekko ale pani często wycodzi z klasy na lekcji.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


23 cze 2006, o 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2006, o 17:04
Posty: 29
Post 
Ja kupowałem na oświadczenie na chemik.aip.pl i w polu "Substancja przeznaczona wyłącznie do" napisałem "Syntez chemicznych", i zawsze w ten sposób oświadczenia wypełniam. A trójnóg i inne rzeczy, z którymi mógłby być problem można znaleźć na http://www.conbest.pl , aby jednak dowiedzieć się o ich cenach trzeba się zarejestrować.

Pozdro
ASorEX

_________________
Natura to też chemia...


23 cze 2006, o 23:13
Zobacz profil
*****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2005, o 16:19
Posty: 304
Lokalizacja: Suchedniów, Poland
Post 
Panzerfaust_PL napisał(a):
u mnie nie ma lekko ale pani często wycodzi z klasy na lekcji.

I chwalisz sie kradzieza?

// kmno4, spokojnie, Panzerfaust_PL - otrzymujesz ostrzeżenie po pewnym zastanowieniu o.r.s.


25 cze 2006, o 12:04
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
mam zamiar sprawić sobie taki zestaw

zlewka niska z wylewem 250 ml x2
pipeta 2 ml x1
bagietki szklane 10 cm 3x
kolba erlenmayera z szeroką szyjką 250 ml 1x
kolba erlenmayera z wąską szyjką 250 ml 1x
moździerz 50 ml 1x
tłuczek 52 mm 1x
probówki 17 ml bez wywinięcia 10x

Chcę to kupić w POCh w Warszawie, ale nie wiem czy może nie ma gdzieś w Warszawie taniego sklepu ze szkłem?


Czy to mi wystarczy? chcę bawić się piro, chemią doświadczalną, MW.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


28 cze 2006, o 10:32
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Weź jezcze 1 zlewke litrówke :wink: Jakiś tani rozdzielacz tez by sie przydał.

Pozdro


28 cze 2006, o 10:37
Zobacz profil
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Sativ ma wszystko pod nosem, to nie myśli... :wink:
Ja bym dodał tak jak sativ mówi lol...
Ale oprócz tego jedna kolbka okrągłodenna by ci sie przydała, lejka kawałek, często ja używam krystalizatora bo w nim elektrolize przeprowadzam, a poza tym to pipetke sobie kup, lub jakis wkraplacz napewno mają :roll:
Pozdrawiam siebie no i Panzerfausta 8)


28 cze 2006, o 10:53
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
matey23 napisał(a):
Sativ ma wszystko pod nosem, to nie myśli... :wink:
Ja bym dodał tak jak sativ mówi lol...
Ale oprócz tego jedna kolbka okrągłodenna by ci sie przydała, lejka kawałek, często ja używam krystalizatora bo w nim elektrolize przeprowadzam, a poza tym to pipetke sobie kup, lub jakis wkraplacz napewno mają :roll:
Pozdrawiam siebie no i Panzerfausta 8)


Ta zlewka konieczna? Myślałem że 2 po 250 ml wystarczą. aż tyle kasy nie mam. Chcę jeszcze kupić podstawowe odczynniki. A skąd wy jesteście? Z Warszawy? Może znacie jakiś tani dobry sklep ze szkłem? Grzesiek ma drogo.

Lejek na razie niepoczebny. Mam górną część z butelki plastikowej. Póki co jest cacy.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


28 cze 2006, o 11:11
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2005, o 21:16
Posty: 84
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
Takie pytanie chcesz kupic szklo w POChu ?? :D
Polecam:
http://www.allegro.pl/item111885358_szk ... 00ml_.html
(na innych aukcjach ma jeszcze inne kolby....)
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=2396566
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1498656
to chyba na start wystarczy :)
Pzdr
22v

EDIT: A lejek se kup saczki tez.....

_________________
A.


28 cze 2006, o 11:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..