Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Najbardziej przydatne odczynniki... 
Autor Wiadomość
Post Najbardziej przydatne odczynniki...
Witam.

Mam pytanko:
Jakie odczynniki najbardziej sie przydają , żeby wykonac jakieś bezpieczne lesz interesujące doświadczenia. Posiadam dopiero chloran potasu , nadmanganian potasu i siarke , pył al itp. , troche szkła ale te odczynniki chyba raczej tylko do pirotechniki sie nadają, więc powiedzcie czy można z nimi zrobic jakieś doświadczenia , i wypiszcie przynajmniej kilka odczynników z którymi można robic ciekawe doświadczenia. Chodzi mi tu o te najczęsciej kupowane , najbardziej przydatne w domowym laboratorium:D z których można zrobi wiele ciekawych i różnorodnych experymentów, a także jakieś przydatne do piro.

Z góry dzięx

Pozdrawiam
MiKe


29 gru 2005, o 15:03
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
tiosiarczan sodu, NaNO3, KI, kwasów na początek nie polecam, z resztą zajrzyj na doświadczeniai zobaczysz jakie odczynniki są potrzebne :) Powodzenia!!!!!!!!

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


29 gru 2005, o 15:19
Zobacz profil
****

Dołączył(a): 30 paź 2004, o 12:04
Posty: 174
Post 
Według mnie bromian (V) potasu, kwas malonowy, ferroina, siarczan (VI) manganu, bromek potasu, chlorek rtęci (II), wodorosiarczan sodu, siarczan ceru-amonu, kwas cytrynowy, jodan potasu, nadtlenek wodoru, amyloza. Można z nich wykonać bardzo ciekawe, interesujące i efektowne reakcje oscylacyjne np. Biełousowa-Żabotyńskiego i Briggsa-Rauchera oraz reakcje zegarowe Landolta. Można też kupić tlenek chromu (VI) ( efektowny samozapłon w połączeniu z alkoholem etylowym), dichromian amonu ( imitacja wulkanu), amoniak r-r 25% oraz trójtlenek chromu ( ''złoty deszcz''). Bardzo łatwe w wykonaniu i bardzo ładne, idealne na pokaz.


29 gru 2005, o 15:39
Zobacz profil
Post odp.
Odpowiem koledze tak ,sam okresl co ci jest potrzebne a nie na podpowiedziach bazuj!, czytasz literature i sam powinieneś decydowac co jest ci niezbedne do prow. doswiadczeń :D zainteresowania sa rózne piro,mw itp. !! nikt tego za ciebie nie zrobi , w przepisach zwykle podane sa substraty !! do przeprowadzania doswiadczeń jaki syntez na nich sie skup !!
eko.


14 sty 2006, o 02:49

Dołączył(a): 2 paź 2020, o 20:01
Posty: 16
Post Re: Najbardziej przydatne odczynniki...
według mnie wodorotlenek sodu kwas solny potasu jodek gliceryna nadmanganian potasu chlorek potasu oranż metylenowy sole metali ciężkich i szkło wodne sodowe


25 paź 2020, o 05:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..