Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Dobrodziejstwa hipermarketów ;-) 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Dzisiaj odwiedziłem sklep chemiczny w mieście taki z chemikaliami do klopa etc. nie czysto chemiczny labolatoryjny i tam:
perchydrol 35% 300ml - 3,45zł
saletra potasowa 50gram - 1,30zł

a wszystko wzięte ze sklepu CHEMAR w Łodzi na Niciarnianej gdzie jutro się wybieram zlookać co i jak :P
lol

_________________
Obrazek
Obrazek
Wszystkie fotografie i opisy dostępne dla kazdego w sieci WEB :)
Kontakt na PW :]


2 sie 2006, o 16:56
Zobacz profil
Post 
Według mnie najlepiej poszukać jakiegoś pożądnego sklepu budowlanego a znajdziecie tam wszystko co potrzeba. W budowlanym który ja znalazlem mogę kupić:
- KNO3
- Toulen (mieszanka acetonu i tolueny - preparat "Nitro")
- Al pył
- CaO
- dekstryna
- H2SO4 36% (mozna samemu stężyc ale to robia samobójcy)
- NaOH (kret)
- Perchydrol 30%
- Aceton cz. (wyprodukowany przez chempur)
I wiele innych, ktorych chwilowo nie moge sobie przypomniec

A zaraz obok w ogrodniczym moge kupić:
- AA
- siarka
- węgiel drzewny
- mocznik (dobry wzmacniacz do AA)

P.S. Lekarstwo o nazwie UROSAL zawiera urotropinę, ale nigdy nie sprawdzalem tego. Wiem tylko, że nie trzeba na niego recepty.


5 sie 2006, o 14:40
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post 
a pył glinu to w jakiej cenie. i jakie rozdrobnienie? i jaki rodzaj?(frakcja??)
maluje? :wink:


5 sie 2006, o 16:16
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
możesz powiedzieć jaki to budowlany ? :>
może u mnie w mieście tez jest :D

a w ogrodniczym ten drzewny węgiel jest w pyle ?

pozdro!

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


5 sie 2006, o 16:18
Zobacz profil
Post 
Węgiel normalny do grila a pył nie ma oznaczeń rozdrobnienia, ale zdecydowanie da sie nim malować. Jest drogi ale ja Al uzywam tylko do MW, a jak chce jakieś fajerwerki to kupuje w skepie chemicznym.

Ten sklep nie należy do żadnej sieci, ale posukać nie zaszkodzi. Na samym początku mojej przygody piro chodzilem po cały mieście i ptalem o różne odczynniki, oczywiście dla większości brzmiało to jak magia.


5 sie 2006, o 16:29
Post 
czy nafta świetlna to to samo co zwyczajna nafta?? bo ro biłem na niej miedziana i nic:(


8 gru 2006, o 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 15:09
Posty: 19
Post 
Ja ostatnio poszedłem do budowlanego patrze a tam :szok:
- kw. solny 27% 4zł/ litr
- kw siarkowy 30% 3zł / litr
- tlenek zynku 5 zł / 150 g
Pani na dowidzenia jeszcze się usimiechnęła :D i bez problemów.


8 gru 2006, o 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 gru 2006, o 22:50
Posty: 2
Post 
To ja na jakimś zadupiu chyba mieszkam bo tak : idę do NOMI i ani perhydrolu ani zadnych elektrolitów. O saletrze spożywczej to w żadnym spozywczaku nikt nie słyszał a w ogrodniczym nie mają ani KNO3 ani NH4NO3 :( Mieszka może ktoś w Pile i orientuje sie w tym mieście ?


8 gru 2006, o 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 paź 2006, o 16:45
Posty: 34
Lokalizacja: Z Liceum Dubois
Post 
Pasterz napisał(a):
koleś którego pytałem w castoramie o perhydrol mówił, że z powodu jakiegos prawa dotyczącego narkotyków wycofany został H2O2 oraz aceton ze sprzedarzy


Dostaniesz go na stacji benzynowej.

_________________
...


8 gru 2006, o 21:40
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Powiem Wam, że moje doświadczenie dotyczące hipermarketów jest przeciętne. Gdy jestem w TESCO, to biorę tylko denaturat, 5 litrów wody destylowanej, kilkanaście paczek sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego... ale nie widziałem, żeby były tam takie rzeczy jak HCl, siarkowiec...może w OBI będą :D a po KNO3 to do gospodarczego chodzę, gdzie mają Lizol, Butapren i inne.

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


8 gru 2006, o 22:45
Zobacz profil
Post 
Elmo napisał(a):
Szlag mnie trafil, ze w tak wielkim miescie jak Krakow nie ma zasranego perchydrolu !! ...

http://www.krakchemia.com.pl/oferta/odczynniki/oferta_dzialu/dezynfekcja/preparaty_na_bazie_nadtlenku_wodoru_perhydrol/
"Preparaty na bazie nadtlenku wodoru - Perhydrol"
Jest przy okazji 35% :p
Cytuj:
KrakChemia S.A.
ul. Pułkownika Dąbka 10
30-832 Kraków

Dział Odczynników
tel.: (12) 6522037
fax: (12) 6522038
email: [email protected]



Przy okazji tuż obok jest OBI bodajże.


EDIT: Poprawiony link ^^


15 sty 2007, o 23:37
Post odp.
Jesli piszemy o dobrodziejstwach Hipermarketu
to i ja mam cos ciekawego z działu spożywczego :wink: :D hee hee
eko. :wink:


Załączniki:
Ziele_Kolumbijskie_1.jpg
Ziele_Kolumbijskie_1.jpg [ 19.74 KiB | Przeglądane 11634 razy ]
3 lut 2007, o 23:00
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 15:46
Posty: 233
Lokalizacja: Łódź
Post 
Kamis... Życie ze smakiem :D

_________________
gg 1616087... Powrót księcia ciemności, który uroczyście przysięga nie pisać siana i gromić off-top!
Obrazek


4 lut 2007, o 21:59
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 15:46
Posty: 233
Lokalizacja: Łódź
Post 
wczoraj poszedlem do castoramy i postanowilem zobaczyc co tam jest i rozpuszczalniki przejrzalem... otoz... CH2CL2 chlorek metylenu :D czysty (nie wiem do czego ale zawsze czysty zwiazek) :D a i jeszcze aceton tech. wreszcie znalazłem... niestety HCl i H2O2 nie ma :/

_________________
gg 1616087... Powrót księcia ciemności, który uroczyście przysięga nie pisać siana i gromić off-top!
Obrazek


6 lut 2007, o 23:11
Zobacz profil
Post 
Polecam Leroy Merlin jeśli ktoś jeszcze nie posiada wodorotlenku sodu do nabycia w czystej postaci 5,50zł za 500g...


7 lut 2007, o 12:15
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 15:46
Posty: 233
Lokalizacja: Łódź
Post 
jutro jade do łodzkiej manufaktury a zaraz za nia jest Leroy Merlin wiec wejde :D a jak sie juz na prawde wkurze to 16 jade na olimpiade z biologii i obok mam slinap cos sie kupi ze szkła a potem do obi albo do chemii łódź albo w koncu zaczne kupowac na forum :D

_________________
gg 1616087... Powrót księcia ciemności, który uroczyście przysięga nie pisać siana i gromić off-top!
Obrazek


7 lut 2007, o 19:25
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 15:46
Posty: 233
Lokalizacja: Łódź
Post 
No więc zamierzam coś zrobić dla was pomimo tego, że jestem chemicznym laikiem... spis produktów chemicznych do kupienia w sklepach budowalnych wraz z cenami (wzoruje sie na sklepach łódzkich...) Podam póki co asortyment 2 sklepów...

CASTORAMA
Azotan Amonu 5kg - 9,95zł 2kg - 5,20zł
Aceton 0,5l - 6,86zł
Szkło wodne 1l - 4,48zł 0,5l - 3,26zł
Chlorek Metylenu 0,5l - 8,86zł
Benzyna Ekstrakcyjna 0,5l - 4,26zł
Benzyna Lakowa 0,5l - 6,28zł
Denaturat 0,5l - 6,86zł
Węgiel (brykiety) 2,5kg - 8,54zł
Woda Demineralizowana 1l - 1,26zł 5l - 5,33zł
Sól Drogowa (NaCl niejodowane) - nie sprawdziłem
Nie odczynnik: drewniane zatyczki do podłogi (różne średnice, grubość od ok. 8 mm do 11 mm, pakowane zależnie od wielkości... im większe tym mniej) 8,54zł

LEROY MERLIN
Kwas solny 30% 0,5l - 4,95zł
Aceton 0,5l - 5,95zł
Toluen 0,5l - 7,95zł
Ksylen (mieszanina izomerów) 0,5l - 5,32zł
Szkło wodne 0,5l - 3,65zł 1l - 5,95zł
Benzyna Ekstrakcyjna 0,5l - 6,50zł
Benzyna Lakowa 0,5l - 5,66zł
Nafta (świetlna) - nie sprawdziłem
Denaturat 0,5l - 4,99zł
Wodorotlenek Sodu 0,5kg - 5,50zł
Wapno Gaszone 1kg - 5,50zł
Węgiel drzewny 2,5kg - 5,87zł
Terpentyna 0,5l - 8,50zł
Woda Demineralizowana 1l - 2,50zł 5l - 7,50zł

Zamierzam jeszcze sprawdzić OBI i ewentualne sklepy budowlane mniejszego formatu :D Mam nadzieję, że będę mógł rozwinąć tego posta o innego sklepy, oraz że Wam się przyda... (dla mieszkańców Łodzi... nie wykupujcie od razu wszystkiego :D zostawcie coś, bo potem będzie marudzenie, że Nuclear pisze bzdury, bo już nic nie ma :D

UWAGA... kwas solny jest tam gdzie jest szkło wodne wraz z rozcieńczalnikami i rozpuszcalnikami, a NaOH na półkach z środkami czyszczącymi podłogi i łazienki oraz konserwującymi drewno...

Pozdrawiam,
Nuclear :lol:

P.S. Wszystkie "odczynniki" oprócz wody demineralizowanej są czystości technicznej... niestety...

_________________
gg 1616087... Powrót księcia ciemności, który uroczyście przysięga nie pisać siana i gromić off-top!
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 lut 2007, o 18:52 przez Nuclear, łącznie edytowano 5 razy



10 lut 2007, o 00:30
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
jeszcze byś może kolego napisał w jakim dziale, bo hcl nie widzialem jeszcze a może po prostu źle szukałem

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


10 lut 2007, o 10:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Hipermarket OBI w okolicach Bytomia oferuje RO:
chlorek metylenu 0,5 l / 9zł
aceton 0,5 l / 5 zł
toluen 0,5 l / 5 zł
ksylen 0,5 l / 6 zł

Następnie inne odczynniki:
szkło wodne w dużych baniakach (nie pamiętam po ile)
żel do lutowania na zimno (chlorek cynku z dodatkami HCl itp.)
węże z PCV itp.

Ogrodniczy dział:
azotan amonu 1 kg (z dodatkiem magnezu)
mocznik 1 kg (badziewne przechowywanie)
sprzęta do wina i in. (korki, rurki, gasiorki, areometry do alkoholu)

Jednakże nigdzie nie widziałem perhydrolu ani solnego. Ktoś wcześniej wspominał, że jest. Ale ten post tak dla tych, któzy mieszkają w pobliżu, a nie mają gdzie się udać po towar :wink:

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


12 lut 2007, o 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2006, o 18:04
Posty: 97
Lokalizacja: Zabrze
Post 
Jezeli ktos mieszka kolo Bytomia, Gliwic, Zabrza itp. to moze jechac do POCh-u :roll:

_________________
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.
Wergiliusz


12 lut 2007, o 14:23
Zobacz profil
Post 
W Leroy Merlin można jeszcze kupić pirosiarczan potasu, chyba 2.50 za 10g oraz zestaw do destylacji (~250 zł).


Ostatnio edytowano 19 lut 2007, o 16:51 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz



13 lut 2007, o 14:31

Dołączył(a): 18 gru 2006, o 08:16
Posty: 4
Post 
Cytuj:
W Leroy Merlin można jeszcze kupić pirosiarczan potasu, chyba 2.50 za 10g jako przyprawa do wina

to nie przyprawa do wina:\ tylko do zbića drożdż


13 lut 2007, o 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 gru 2006, o 02:34
Posty: 22
Post Korpusy z marketów
Jak dla mnie największym dobrodziejstwem marketów są darmowe rurki tekturowe. Długość ok. 22cm, grubość mniej-więcej 3,5mm (zależy od rurki). Są to rurki po woreczkach do warzyw, owoców i pieczywa, które po odwinięciu wszystkich z rolki są poprostu wyrzucane do kosza. Mi się udało wynieść ponad 50 w ciągu dwóch miesięcy, 'przy okazji'. Można się też dogadać z obsługą żeby nie wyrzucali. Mam na myśli markety takie jak Polo, Biedronka, Lidl itp.


16 mar 2007, o 20:45
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
No odpady z hipermarketów to źródło wielu przydatnych przedmiotów, rozmaitych patyczków, desek, opakowań itd. ;)

Byłem ostatnio w makro, widziałem glukozę 6.50zł/500g


16 mar 2007, o 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 14:59
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Post 
hej (1 post ;) ), dzisiaj kupiłem w Lerła HCl 30% o czystości technicznej (pół litra za 4,95). niestety jest on firmy 'Dragon', a z tego co dzisiaj przeczytałem na tej stronie, to nie można im ufać w tym, co naprawdę do tych butelek nalewają. ktoś już miał do czynienia z innymi produktami Dragona? może nie jest aż tak źle? kwas 'pachnie' (a raczej wędruje przez nozdrza prosto do mózgu ;) ) jak prawdziwy ze szkoły.
kupiłem też w lerła odrdzewiacz tej samej produkcji, napisane ma że skład to kwas fosforowy (V) i nic więcej, jest też trochę syropowaty (też jak H3PO4 ze szkoły), ale kilkanaście innych rzeczy też miało nazwy typu lakier/rozpuszczalnik/ do żywic/klejów/yyyy, a w składzie tylko pojedyncza substancja, np. etylobenzen, jakieśtam chlorowcopochodne itp itp.
no i w pięknym plastikowym pudełeczku kupiłem NaOH również dragona w granulkach, nic nie piszą jaka jakość ale mogę na pewno powiedzieć że jest biały ;] a to już sukces chyba ;d .

_________________
"Niektórzy ludzie mają tak otwarte umysły, że wypłynęły im mózgi." ..||.. "o kyrjeelejson, krysteelejson!"


26 mar 2007, o 20:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..