Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
co to jest? 
Autor Wiadomość
Post co to jest?
Jak w temacie: co to jest?
Te cuda zaprzątają mi głowę już od jakiegoś czasu ale nigdzie i tak nie mogę znaleźć ich przeznaczenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


27 mar 2006, o 19:09
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
do pierwsze to może jakas łaźnia, czy ma ona wejście to pierwszego, bardziej zewnętrznego "jajka" wejście, wyjście ?
Jeżeli tak to napewno bym wykorzystał ją jako łaźnie hmm.... powietrzną :idea: ??


27 mar 2006, o 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2006, o 13:15
Posty: 129
Lokalizacja: z woli Demiurga Stwórcy
Post 
a te dwa ostatnie to są rozdzielacze

tylko po co te rurki odprowadzające?

_________________
Obrazek


27 mar 2006, o 21:14
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Tak na moje oko to pierwsze może sie dość dobrze sprawdzić jako kociołek do bimbrownicy 8)

Ten baniak w tej butelce jest ze szkła ?


27 mar 2006, o 21:23
Zobacz profil
Post 
Tak. To wszystko jest ze szkła.
Rurka odprowadzająca "przechodzi" przez zewnętrzną ściankę odrazu do wewnętrznego naczynia. Podejżewam, że to może być jakiś piknometr albo coś w tym rodzaju.

EDIT: W tym drugim instrumentum kranik jest do góry chyba bo po przeciwnej stronie jest męskie złącze szlifowane (obcięte na zdjęciu), a chyba nikt nie dałby męskiego złącza do góry, nie ?? :roll:


27 mar 2006, o 21:46
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
to pierwsze to piknometr z możliwością zmiany temperatury tak mi sie zdaje.

_________________
Obrazek


28 mar 2006, o 06:58
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
piknometr termostatowany :)

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


28 mar 2006, o 12:32
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2005, o 22:33
Posty: 608
Lokalizacja: Poznań
Post 
Zgadza sie ,pierwszy jest piknometr a dwa pozostałe są elementami aparatu Parnasa-Wagnerado oznaczania azotu organicznego oddestylowanego z parą wodną. Drugi z elementów służy do zbierania kropel wody, która nie przeszła w parę a trzeci do uzupełniania wody w kociołku do jej wytważania. Jakbys skombinował jeszcze kolbę to miałbyś piękny zestaw do destylacji z parą wodną, u mnie soprawuje się wyśmienicie:)
Pozdrawiam


30 mar 2006, o 22:15
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2005, o 11:23
Posty: 380
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post 
DMchemik napisał(a):
piknometr termostatowany :)


Tak, pierwszy to piknometr, natomiast takich już się nie stosuje, obecnie używa się piknometrów Gay-Lussaca lub Hubarda oraz często np. do badania gęstości farb - piknometrów metalowych (wlu lub stal nierdzewna).

Na zdjęciu nr 1 przedstawiono piknometr z płaszczem do termostatowania i komorą wewnętrzną do badania. Obecnie nie są one stosowane, gdyż badanie gętości wykonywane w np. pikometrze Gay-Lussaca, wykonuje się metodą tzw. doprowadzania do temperatury.
Przed badaniem należy doprowadzić do żądanej temp. np. normowej temperatury otoczenia 23°C (np. na łazni wodnej) oraz doprowadzić do żądanej temperatury badaną ciecz (zazwyczaj do tej samej co pikometr). Badanie należy wykonywać natychmiast, aby nie nastąpił spadek lub czasem wzrost temperatury. Obecnie sam kupiłem i to bardzo dobre rozwiązanie, pikometr z termometrem. Normalny piknometr Gay-Lussaca z tym że ma dwie szyjki - pierwsza do napełniania zamykana korkiem kapilarnym (ps. na zdjęciu korka kapilarnego brak, a pikometr jest wyskalowany i cechowany wraz z kapilarą, druga ze szlifem na termometr (dobre rozwiązanie, usprawnia pracę).

Pozdrawiam Artur

_________________
gg: 1460353


30 mar 2006, o 22:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..