Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Odprowadzenie ścieków i gaz 
Autor Wiadomość
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
taka dygresja, trzeba zoobojętniać ługi i kwasy a kreta trzeba profilaktycznie używać co tydzień :D

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


19 lip 2006, o 18:22
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
:idea: można też szukać osób tego typu :

kostek2015 napisał(a):
Przyjmę każdy odczynnik... jeśli masz jakiś odczynnik lub sprzęt chemiczny, którego chcesz się koniecznie pozbyć - napisz do mnie na pw.


dawać im odczynnik ,puste butelki itd i żądać pokwitowania :lol:


20 lip 2006, o 01:36
Zobacz profil
*****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2005, o 16:19
Posty: 304
Lokalizacja: Suchedniów, Poland
Post 
No, a potem ten gosc pobawi sie tym po czym wyleje do kibla.
To takie uspokojenie sumienia i zrzucenie odpowiedzialnosci na kogos innego:D


20 lip 2006, o 15:11
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
Sulik napisał(a):
tez sie tak zastanawiam od dluzszego czasu jak neutralizowac kwasne roztwory miedzi i cyny

mozna je latwo stracic za pomoca przykladowo NaOH - doprowadzic do pH okolo 7-9 i roztwor z nad ostadu wylac - bo jak by nie bylo jest neutralny

ale co z osadem ktory zostanie ? spalic ? zakopac ? wystrzelic na ksiezyc ;) ?


Nie zanieczyczczajcie nam księżyca!!! To najbliższe nam ciało niebieskie!!! Naprawdę nie warto! Już lepiej wyszczelić na słońce. I tak nie doleci!

ja tak się właśnie zastanawiam co robić z odpadami poreakcyjnymi.
W książkach piszą że ciecze poreakcyjne wlewać do pojemników kamionkowych a odpady stałe do przeznaczonych do tego pojemników. ale co dalej?! nie będe wystrzeliwał w kosmos!!!

Kosmos to wielki magazyn odczynników i paliw. Ile wodoru ile amoniaku ile metanu w nim zgromadzono!!! Szkoda to zanieczyszczać ziemskimi syfami.

PS. Jak zajmować się przyrodą, to pomyślcie też o dalszych miejscach.
PS2. Szkoda kreta. Lepiej sypnąć jak się zapcha cuś. Zawsze może posłużyć do zobojętniania kwasów.:) drogi nie jest.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


20 lip 2006, o 22:01
Zobacz profil
Post odp.
kropla napisał(a):
No, a potem ten gosc pobawi sie tym po czym wyleje do kibla.
To takie uspokojenie sumienia i zrzucenie odpowiedzialnosci na kogos innego:D


Nadal to sie stosuje :wink: przypomina mi się szkoła a w zasadzie zespół szkół który pokwitował kukułcze jajko bo myslał że filantrop sie znalazł hee hee,
Wynik był taki że rano wpadła WIOŚ do szkólki bo filantrop miał nakaz pozbycia i poszedł po najmnieszej lini oporu po czym od razu z pokwitowaniem zgłosił pozbycie :D i ma wszystko w dupie, teraz płacz jest ogromny ktoś musi zapłacić za neutralizację wyjdzie na to że podatnicy :?
ale od czego jest myslenie głowa nie jest od noszenia czapki !!
a facet który podpisal odbior czeka przy bramie już dwa tygodnie na spotkanie z szefem hee hee którego nie ma dla niego !!
znam wiele ciekawych numerów ale ten jest na poziomie dlatego opisuję,
a szkółka dostała oprucz 100kg. odczynników 25kg. totalnej trucizny ale kto by tam w wykaz patrzal jesli jest za darmochę co nie :D
podpisali na siebie przekazanie i to już ich sprawa co z tym zrobią facet jest w śwatełku prawa czysty !! co najwyżej dostanie grzywnę że niesprawdził czy szkoła ma zezwolenie na posiadanie takich trucizn ,ale z tego co wiem nie ma i teraz szkólkę męczą na maxa hee hee
Wiecej idiotów a pozbedziemy się wszystkiego za panstwowe pieniązki !!
pozdro.
eko.


25 lip 2006, o 01:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2006, o 20:02
Posty: 124
Lokalizacja: Sosnowiec
Post 
Płynne odpady oczyszczam strącając kretem osady w. metali ciężkich i jeśli się do tego nadają rozrzedzam je nieco i podlewam roślinki(nie jadalne, oczywiście), jeśli odpad jest bardziej syfiasty zagęszczam go, wrzucam do ,,wyciągu z pędzistolca" i niech się kisi :roll: Wyciąg odwadniam i... no właśnie. Jeszcze nie wiem co zrobić z tym, ale planuje wysuszyć i spalić. popiół rozpuścić w wodzie i wylać gdzieś. Co do wodorotlenków metali ciężkich to nie sądzę żeby były w moim przypadku szczególnie groźne, gdyż rzadko używam soli Pb, czy Hg itp.. Osobno składuję zużyte sączki i ręczniki papierowe, którymi ścieram po reakcji, odpady szklane także. Przerabiam osobno każdy odpad i często odzyskuje różne odczynniki. Co do pomysłu eko: po co zubażać polski budżet- ja bym to wysłał na zachód :)


25 lip 2006, o 14:12
Zobacz profil
Post 
ja zużyte sączki itp. wywalam do kosza, oczywiście w zależności od tego co sączyłem, a wodorotlenki metali ciężkich można ponownie wykorzystać do podukcji soli

a co do utylizacji to wczoraj miałem roztwór KMnO4, zrobiłem tak:
1.wlałem roztwór glukozy do roztworu(żeby zredukować KMnO4)
2.przesączyłem(po odczekaniu aż do wytrącenia osadu)
3. przemyłem wodą i wysuszyłem
i dzisiaj mam na sączku MnO2, na którym mi od jakiegoś czasu zależało


25 lip 2006, o 14:45
Post odp.
ekologia temat rzeka hee hee :wink: ale bez przesady :wink:
Nic się nie stanie jesli chodzi o KMnO4 bez przesady środek masowo stosowany do dezynfekcji np. stawów chodowlanych czy oczek wodnych,
Nie chodzi o środki które ulegają biodegradacji w szybkim czasie i z dobrym skutkiem :wink: problem stanowi to co nierozkłada się i truje nas wszystkich poprzez absorbcję w przyrodzie itp.
Po to budujemy oczyszczalnie by sobie radziły ze zwykłymi ściekami np. komunalne ścieki, po to oczyszczalnie są by neutralizować nadmiar zawartości fosforu i potasu zawartych w środkach czystości a w nadmiarze wylewanych z naszych pralek i zlewów reszta samoistnie mam na mysli ścieki WC rozkłada się sama.
Nie chodzi o to problem jest inny !! :cry:
pzdr.
eko


26 lip 2006, o 00:21
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
Ze strony www.poch.com.pl

Potasu nadmanganian

R50/53: Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne; może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym

a co na to powiecie? da się to wytłumaczyć?

PS. hodowlanych przez h

EDIT o to mi chodzi że piszecie że jest nieszkodliwy.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 lip 2006, o 12:33 przez Panzerfaust_PL, łącznie edytowano 1 raz



26 lip 2006, o 22:18
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
I co w tym dziwnego?
Przecież KMnO4 jest baardzo silnym utleniaczem... Do tego dochodzi jeszcze osad MnO2, raczej mało szkodliwy bo nie rozpuszczalny w wodzie ale zawsze syf się odkłada..


26 lip 2006, o 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
Może coś takiego??
http://www.alejahandlowa.pl/index.php?t=p,1597170
http://scholaris.pl/Portal?secId=YR7456 ... YI5U2A4NS3

Warto poczytać...............


18 lip 2007, o 21:15
Zobacz profil
Post odp.
Ten drugi link trochę smieszny :) widac że opracowany na czystej teorii chemii podręcznikowej lub wykladów teoretycznych :D
Zycie i praktyka stanowi inaczej, :wink: znam osobiście kilku docentow pracujących nad rozkladem i utylizacją zw, chem. na papierku hee hee ,
Dla nich zwykły Dioksan zostal /pewnie z uwagi na nazwę/ dołaczony do metod unieszkodliwiania dioksyn !! czyli to samo co pracownicy magazynowi w wielu firmach :wink: borki do bromków , bromki do baru :?
Brak jest kadry na tyle szkolonej że syf jest w zakladach chemicznych i brak podstaw BHP,uczcie się pilnie a bedzie lepiej :wink:
Ograniczenia w zakupie np. KMnO4 nie wynikają z tego że nie jest zw. trującym lecz stanowi prekursor , tak to wynika z przepisów Unijnych i kropka .
pozdro.
eko.


20 lip 2007, o 00:10

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 18:43
Posty: 68
Lokalizacja: Kraków
Post zlewanie
U mnie w szkole to nauczycielka resztki rtęci z naczyń wylewała do normalnej kanalizacji i przy tym mówiła " rtęć i jej związki są silnie trójące, nawet najmniejsze ilości tych substancji muszą być utylizowane", a mówi się, że to młodzież teraz nieodpowiedzialna i bezmyślna.


28 lip 2010, o 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Odprowadzenie ścieków i gaz
@qwerek ktoś cię zatrudnił czy co? Bo z tego co pamiętam to ty ciągle kogoś polecasz :lol:

A teraz już poważnie jak ktoś czytał o dimetylortęci nu cioci wikipedii to tam był podany bobry przykład jej toxyczności !!


31 gru 2015, o 01:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..