Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Fizyczna - diagramy fazowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 17:08
Posty: 32
Lokalizacja: Żory
Post Fizyczna - diagramy fazowe
Witam
Jak opisać dokładnie każde pole na takim diagramie fazowym ? czy ma ktoś książki , materiały w których bardziej skomplikowane diagramy fazowe są opisane ?

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


8 lip 2007, o 02:55
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Zaznacz likwidus, solidus, solvus, jeśli jest, fazy (L, L+E, L+Ni, itd...), punkty przemian (eutektyczna, eutektoidalna, perytektyczna). Żeby dokładnie to opisać, pożycz sobie najlepiej jakąś książkę z materiałoznawstwa, typu "Stopy metali nieżelaznych", bo widzę, że masz stop Ni-Sb. Opis będzie zależal od konkretnego stopu. Miałem książkę z podstawami fazówki, ale niestety teraz jest pożyczona, bo bym Ci wysłał jakieś skany. Niestety, z bardziej złożoną fazówką mam do czynienia dopiero na III roku, więc teraz Ci dużo nie pomogę.


Na składzie chyba Sb35Ni jeśli dobrze widzę, jest eutektyka Tt=1100*C. Wystąpi tam (poniżej Tt) struktura płytek eutektycznych o takim składzie (35% Sb), i nic poza tym. W podobny sposób odczytaj resztę przemian. Ja teraz od ręki nie pamiętam, mialem tylko podstawy na wstępie do materiałoznawstwa...


8 lip 2007, o 11:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..