Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Poszukiwanie darmowego swiatla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2015, o 13:18
Posty: 3
Post Poszukiwanie darmowego swiatla
Cześć.
nie interesuję się chemią, nie mam o niej zielonego pojęcia, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w bardzo ważnym dla mnie projekcie.

Potrzebuję w małym szklanym flakonie zamknąć substancję, która będzie bezpieczna dla człowieka (przypadkowe rozbicie flakonu) i, jak już podpowiedziałem w tytule, będzie świeciła.
Najrozsądniejszym wyjściem dla mnie jest zastosowanie czegoś takiego:

http://cqb.pl/brelok-mcnett-swiecacy-ni ... -3398.html

Jednak potrzebowałbym szesnastu takich breloków do wypełnienia mojego flakonu, a to jest mało opłacalne. (Może da się kupić/zrobić taki granulat bez obudowy?)

Drugim wyjściem, jakie mi się nasuwa, jest zastosowanie materiału, który konwertowałby energię cieplną wprost na światło. Nie znalazłem jednak wzmianki o takim materiale nigdzie. Nie bardzo wiem nawet, jakimi słowami szukać takich informacji w sieci.

Wszelkie farby i markery 'świecące w ciemności' to porażka. Dają za mało światła.
Kombinować z tycimi ogniwami słonecznymi i LEDem też nie dam rady -za mało miejsca.

Także reasumując: potrzebuję dużo fluorescencyjnego granulatu, magicznej substancji świecącej po nagrzaniu, albo czegoś, o czego istnieniu nie mam pojęcia.
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego posta, a jeszcze bardziej za ewentualną pomoc.

Maciek


26 maja 2015, o 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2008, o 17:40
Posty: 247
Post Re: Poszukiwanie darmowego swiatla
Do czego Ci to potrzebne? To ważne, bo potrzeba wiedzieć ile światła trzeba uzyskać. Jest wiele zjawisk powodujących luminescencję. Jeśli jesteś w stanie uzyskać przez kilka godzin temperaturę kilkuset stopni, to polecam proszki świecące do wykonania samemu, jak ten zaczerpnięty z VMC:

Odczynniki:
węglan wapnia (kreda) CaCO3
tlenek wapnia CaO
węglan sodu Na2CO3
siarka

Sprzęt:
tygiel porcelanowy
Źródło ciepła-palnik gazowy, piec

80g węglanu wapnia, 50g tlenku wapnia, 20g węglanu sodu, 70g siarki, zmiel jak najdrobniej, wymieszaj, praż przez 3-4 godziny w tyglu porcelanowym, otrzymany spieczony produkt zmiel jak najdrobniej.


Druga sprawa, stosunkowo tania, to świetliki wędkarskie. Po przełamaniu dają stosunkowo sporo światła, tyle że są jednorazowe.


26 maja 2015, o 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2015, o 13:18
Posty: 3
Post Re: Poszukiwanie darmowego swiatla
Dzięki za odpowiedź.

Ma to być fragment naszyjnika, więc ciepło, jakie jestem w stanie uzyskać, to temperatura ludzkiego ciała, ewentualnie trochę więcej (tarcie).
Światła nie potrzeba dużo, chodzi tylko o fakt świecenia, jednak im więcej, tym lepiej, a minimum to przynajmniej łuna na przedmiotach dookoła nocą. Farby, które do tej pory testowałem są, po naświetleniu, ledwo widzialne w głębokiej ciemności, a już na pewno nie są w stanie niczego oświetlić.


26 maja 2015, o 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2015, o 13:18
Posty: 3
Post Re: Poszukiwanie darmowego swiatla
Teraz przeczytałem, że temperatura, którą muszę uzyskać posłuży tylko do produkcji proszku, a nie do naładowania go, by świecił. W takim razie nie ma problemu. Postaram się coś takiego zrobić. Wtedy sam zdecyduję, czy ilość światła, jaką wydzieli będzie mnie satysfakcjonować. Dziękuję.


26 maja 2015, o 16:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..