Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Cynk 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 18:48
Posty: 2
Post Cynk
Witam wszystkich na forum :) mam pytanie i mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź jak na chemiczne forum przystało ;) otóż moje pytanie odnosi się do cynku. Dokładnie chciałbym zapytać czy orientujecie się czy jest jakiś metal, stop czy skała, cokolwiek co nie pokrywałoby się cynkiem gdy zanurzy się to w płynnym cynku (temp. 454*C) lub jeśli nie ma takiego czegoś czy istnieje coś co nie spalało by się w kontakcie z tak rozgrzanym cynkiem? Pytanie może pozbawione sensu, ale zapraszam do dyskusji.


3 wrz 2015, o 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2013, o 19:24
Posty: 88
Lokalizacja: Polska
Post Re: Cynk
Zależy od zastosowania, ale tak wstępnie sugeruję teflon. Nawet gdyby miał się pokryć warstwą cynku (w co wątpię), to da się go łatwo usunąć. Ale jak mówiłem, zależy od tego, do czego potrzebujesz takiego materiału.


3 wrz 2015, o 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 18:48
Posty: 2
Post Re: Cynk
Chodzi o proces cynkowania ogniowego. Na powierzchni płynnego cynku w wannie cynkowniczej po każdym zanurzeniu w nim elementów cynkowanych pojawia się popiół, który trzeba zgarnąć i wybrać z wanny. Używamy do tego desek przymocowanych do prętów stalowych, ale deski spalają się co parę dni i trzeba wciąż kupować nowe. Szukam czegoś co pozwoli zgarniać popiół z powierzchni płynnego cynku, który ma temp. 454 stopni i nie będzie się spalać ani pokrywać warstwą cynku.


3 wrz 2015, o 23:09
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post Re: Cynk
Geniodekt napisał(a):
Zależy od zastosowania, ale tak wstępnie sugeruję teflon. Nawet gdyby miał się pokryć warstwą cynku (w co wątpię), to da się go łatwo usunąć. Ale jak mówiłem, zależy od tego, do czego potrzebujesz takiego materiału.

Odradzam, ze względu na max temp pracy teflonu ok 300*C, powyżej której teflon się rozkłada min na wysoce toksyczny perfluorobutylen.
A użycie wyżarzonej stali? jeżeli jest pokryta szczelnie tlenkami, powinno działać. Ew nasącz deski np szkłem wodnym.


3 wrz 2015, o 23:22
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Cynk
użyj tego samego materiały z którego jest wanna w której jest rozpuszczony cynk ;)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


25 wrz 2015, o 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Cynk
to co na szybko można znaleźć:

Today, high - quality steel galvanizing kettles of special material with low carbon and silicon content are used.

a może stal nierdzewna?

Resistance to molten zinc (m.p. 419°C)

Corrosion table data indicates that zinc at 500°C is very aggressive to ferritic and austenitic stainless steels, but for short tem contact, type 316 has been noted as being worth considering. Intergranular attack can be a hazard however with molten zinc.
The higher alloyed 6% molybdenum austenitic types, such as 1.4547 (254SMO), have been shown to be significantly better than 1.4401(316) type and are worth considering, if the extra cost can be justified.


27 wrz 2015, o 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..