Teoria pasmowa ciał stałych

Physical chemistry. Dział zajmujący się zachodzącymi zjawiskami fizycznymi podczas reakcji chemicznych oraz wszelkimi innymi właściwościami fizycznymi.

Moderator: #Chemia

Teoria pasmowa ciał stałych

Postprzez shreder221 » 10 sty 2017, o 10:20

Dzień Dobry ;)
Uczę się do jutrzejszego kolokwium i pojawiły się pytania w kwestii teorii pasmowej ciał stałych.
1) Jak pasma przewodnictwa/podstawowe mają się do orbitali wiążących/niewiążących(w Bielańskim nazywane antywiążącymi). Chyba można łączyć te teorie bo pasmowa jest chyba pewnym rozwinięciem teori Orbitali molekularnych.
2) w świetle teori pasmowej wyjaśnione zostaje pochodzenie barwy,połysku iprzewodnictwa większości metali z wyjątkiem grupy 11. Z czego wynikają specyficzne barwy Cu czy Au?
3)Na prezentacji do wykładów znajduje się informacja że poziom farmiego określa miejsce dla którego prawdopodobieństwo pojawienie się elektronu wynosi 50%. Dla metali jest on u górnej granicy pasma podstawowego dla niemetali jest on w połowie pasma wzbronionego w półprzewodnikach domieszkowanych jest pomiędzy pasmem domieszki a pasmem przewodnictwa podstawowego. Po pierwsze jak [tex]\Omega=,05[/tex] może być w paśmie wzbronionym gdzie nie ma po za momentami wzbudzania elektronów. Po drugie Bielański definiuje poziom jako górną granicę Elektronów pasma przewodnictwa w warunkach 0 Absolutnego. Po trzecie na obrazkach w necie poziom fermiego jest ono u górnej granicy pasma podstawowego

P.S nie wiem czy tutaj czy w chemii ogólnej Jak bym się pomylił to przepraszam i proszę o przeniesienie. ;)
shreder221
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 20:11

Powrót do Chemia FizycznaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron