Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
NH3 absorpcja i desorpcja w układach wodnych obliczenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Posty: 30
Lokalizacja: Polska
Post NH3 absorpcja i desorpcja w układach wodnych obliczenia
Czy ktoś z kolegów potrafił by w praktyce wykonywać obliczenia w zakresie adsorpcji i desorpcji amoniaku w wodzie w zakresie masy , objętości , ciśnienia, temperatury itp ? Korci mnie skonstruowanie nowego(?) układu energetycznego w oparciu o zjawisko absorpcji amoniaku w wodzie i sprawdzenie teoretyczne czy ma to rację bytu. Wiem -były kiedyś chłodziarki absorpcyjne w zasadzie wycofane z użytku. Klimatyzacje i chłodnictwo przemysłowe działa na amoniaku ale z przemiana fazową a mnie interesował by powrót do absorpcji wodnej ....


28 sty 2019, o 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Posty: 30
Lokalizacja: Polska
Post Re: NH3 absorpcja i desorpcja w układach wodnych obliczeni
Może doprecyzuję o co mi chodzi. Przy jakiejś okazji wyczytałem sobie o właściwościach NH3 w wodzie. Np , że rozpuszczalność Amoniaku w wodzie wynosi coś koło 1700 l gazu na 1l wody w temperaturze 0*C - i w drugą stronę : wydzielenie tego Amoniaku całkowite następuje w temperaturze ok 50*C przy ciśnieniu dochodzącym do 3,3MPa. Te parametry (o ile są zbliżone do prawdy) sugerują o możliwości skonstruowania układu podobnego do Obiegu Rankina , lub inaczej zbudowania sprężarki chemicznej o dużej sprawności energetycznej - a od tego już krok od wysokosprawnej elektrowni pracującej na parametrach ciepła odpadowego występującego w przemyśle. Mało tego - to możliwość samowystarczalności energetycznej gospodarstw domowych i znakomitej większości obiektów budowlanych już istniejących.


28 sty 2019, o 21:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..