Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Elektroliza - jak otrzymać ... 
Autor Wiadomość
**

Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:46
Posty: 103
Lokalizacja: Kraków
Post 
[quote Even *MPF*]Dużo to nie zrozumiałem co napisał rrozz , może ktoś bardziej zrozumiale to wytłumaczyć....
Czyli wg. chemik młody otrzymałem tlenek miedzi (I)
ale co mam zrobić aby otrzymać wodorotlenek miedzi (II) a potem tlenek miedzi (II) ?
-Zwiekrzyć czy zmniejszyć napiecie? i jaka powinna być jego moc> Question [/quote]

Toteż tłumacze. Napisałem rónanie elektrolizy które ci powie jakiego napiecia musisz użyć żeby otrzymać żądaną substancję albo tlenek miedzi (I) albo tlenek miedzi (II).

SEM oblicza sie z różnicy potencjałów dwóch równań równoległych biorących udział w elektrolizieto, tak samo jak z ogniwem tylko ze wtedy procesy zachodza samorzutnie a tu sa wymuszone prądem, to wyjaśnia ze musisz doliczyc nadnapięcia (anodowe i katodowe), bez nich masz ogniwo. Oczywiście jeszcze sie dolicza opór czyli w tym co napisalem IR, ale jest tak mały ze pominął bym go.

Zatem twój błąd i jego skutki sa spowodowane ze źle dobrałeś prąd.

_________________
Specializacja:Inżynieria Procesowa- Kinetyka Procesów Wymiany Masy i Ciepła
Kierunek:Inżynieria Chemiczna i Procesowa
Name:Rrozz


5 kwi 2008, o 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2008, o 13:49
Posty: 1
Post 
Panowie Chemicy, zapomnieliście że istnieje jeszcze klucz elektrolityczny, prowadząc elektolize za jego pomocą w H2SO4 elektrodami z miedzi, otrzymamy CuSO4.


6 sie 2008, o 14:42
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
A ma być CuO!
zastanawiałem sie nad prowadzeniem elektrolizy mosiądzu w środowisku NaOH.miedź ulegałaby utlenieniu do CuO a cynk przechodził do roztworu w postaci cynkanów a później na katodzie wydzielałby się w czystej postaci.w rezultacie otrzymalibyśmy czysty cynk i czysty tlenek miedzi (II).
Ciekawi mnie również czy opłacałoby się w ten sposób odzyskiwać drogą miedź z odpadowego mosiądzu.Metoda mnie interesuje bo potrzebuje cynku,a innego źródła nie mam.2 kożyści za jedną elektrolizą...
Napięcie elektrolizy w granicach min.1V a max 3V,więcej się nie opłaca,mniej nie działa.r-r powinien mieć około 90*C a stężenie początkowe NaOH 25%na każdą cząsteczkę CuO wydzielić się musi 1 cz.H2 na katodzie.gazowanie na anodzie jet zbędne.podczas elektrolizy r-r sam będzie się grzał więc wystarczy tylko regulować napięcie i dokładność izolacji naczynia
Pozdro

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


20 sie 2008, o 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2008, o 19:16
Posty: 209
Post 
chemik młody napisał(a):
zmniejsz napięcie/zalej to co ci wyszło H2O2(choć nie jestem pewien czy nie utleni się tylko na powierzchni grudek)

Chyba, że proszek zrobi :P:D


11 paź 2008, o 19:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..