Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Ogniwo wodorowe (paliwowe) czyli elektroliza wody. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2008, o 18:31
Posty: 52
Post Ogniwo wodorowe (paliwowe) czyli elektroliza wody.
Witam wszystkich zainteresowanych.

do admina / moderatora - nie wiem czy to dobre forum na ten ze temat ale niestety nie znalazłem lepszego forum pociągające watki tej ze natury.
Jeśli to zła komnata to poproszę o przeniesienie tematu byle nie do śmietnika
:oops:

na początku wyjaśnię o co chodzi, pewnego ranka przeglądając filmiki eksplozji bomb wodorowych w serwisie YouTube Natknąłem się na filmy związane z produkcjom ogniw wodorowych domowym sposobem montowanych w samochodach o silnikach benzynowych mających za zadanie napędzania lub wspomagania tych ze silników.

możne zamieszczę tutaj parę linków prowadzących do tych filmów, a oto i one:

http://pl.youtube.com/watch?v=-lAWcGe8rL8&feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mm-imtSH-ec

http://pl.youtube.com/watch?v=_PDFrg3U1AQ&feature=related

niestety ja nie spik englisch, i nie rozumiem o co tam dokładnie chodzi
jako iż posiadam auto oraz technicznie uzdolnienia postanowiłem wyposażyć moje autko w takie ze ogniwo. Niestety nie posiadam wystarczającej wiedzy na temat elektrotechniki jak i chemii, ale i tak spróbuje.
Dlatego prosił bym więcej obeznanych o pomoc w sensie porad.
Chodzi mi głównie o informacje co gdzie jak i z czym podłączyć oraz z czego najlepiej wykonać.
W najbliższym czasie bende kompletował części na aparaturę czyli na początek elektrody - i tutaj pojawia się pierwsze pytanie : jakiego materiału użyć najlepiej i jakiego kształtu? miedz, aluminium czy stal nierdzewna KO.
Kształt czy najlepiej jak będzie w formie rur czy możne blach i jakie odstępy najlepiej mieć pomiędzy elektrodami.


19 lip 2008, o 23:01
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
wodor pod maska gdzie w kazdej chwili moze byc iskra elektryczna z instalacji - taaaa... to na pewno bedzie rozsadne :)
do tego cieplo samego silnika + wodor + mozliwa iskra :)


a jesli chodzi o ogniwa paliwowe - niestety z tego co wiem ich produkcja jest poki co za droga do wprowadzenia do uzytku codziennego

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


20 lip 2008, o 02:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2008, o 18:31
Posty: 52
Post 
gaz w tych ogniwach jest produkowany wtedy jeśli się go potrzepuje a nie gromadzony. Wybuch ? a cz LPG wybucha ? nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem benzyna raczej jest bardziej niebezpieczna. gaz jeśli jest zgromadzony w butli gazowej to raczej wypala się slupem ognia i to wszystko. Nie twierdze ze istnieje możliwość t.z. powrotnego zapłonu w instalacji ale do tego są specjalne wygaszacze coś w rodzaju filtra, gaz do tego przechodzi przez 2 śluzy odcinające czyli mamy po trzykroć zabezpieczenie. ponad to zawsze istnieje możliwość wybuchu gazu no ale będzie to nieduże bum ze względu na ograniczona ilość gazu w pojemniku. Sa takie filmy na You tube które demonstrują wybuch takiego ogniwa i wcale to nie przeraża.


20 lip 2008, o 03:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..