Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Skuteczne otrzymywanie Bromu elektrolizer membranowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 lis 2014, o 14:47
Posty: 1
Post Skuteczne otrzymywanie Bromu elektrolizer membranowy
Witam!

Jestem w trakcie budowy elektrolizera służącego do elektrolizy wodnego roztworu KBr oraz Na2 So4. Celem elektrolizy jest uzyskanie Br2 który w roztworze anolitu będzie utleniał inne związki organiczne. Sam proces utleniania innych związkoów nie wymaga większego omówienia ponieważ moim problemem jest budowa samego elekrolizera, powinien być membranowy czyli zawierać membrane oddzielającą anolit od katolitu zarazem przepuszczającą niektóre jony by umożliwić skuteczną elektrolize - nie mam pojęcia z czego to wykonać ponieważ brom jest dosyć aktywny. Kroś ma jakiś pomysł? Dodam że anolit powinien być oddzielony od katolitu z kilku powodów

- zasadowe ph katolitu podczas elektrolizy h2o spowoduje powstawianie tlenków bromu czy czegoś innego koniec końców nie fajnie
- brom bedzie mi uciekać do katolitu gdzie nie bedzie miał coutleniać

Macie jakieś pomysły na membrane? Może jakiś konkretny pomysł na budowe elektrolizera membranowego?
Można uczyć zwykłego klucza elektrolitycznego z nasyconym roztworem na2so4? W ogniwach galwaicznych stosują takie klucze z roztworem elektrolitu utwardzonym żelatyną, ma to sens w elektrolizerze?


26 lis 2014, o 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 mar 2010, o 15:42
Posty: 2
Post Re: Skuteczne otrzymywanie Bromu elektrolizer membranowy
Witam. Elektrolizer powinien być zrobiony z twardego PVC, PP, lub pleksi. Membrana to "Nafion serii 4xx lub 9xx".
Temat jest dość złożony. Elektrolizer powinien działać w przepływie.


24 lut 2015, o 08:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..