Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Zadanie maturalne ze związkiem srebra 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 sty 2021, o 19:30
Posty: 1
Post Zadanie maturalne ze związkiem srebra
W trakcie elektrolizy masa katody, na której wydzieliło się srebro wzrosła o 35,5 g.
Na anodzie wydzieliło się 2,85 dm3 tlenu (objętość zmierzona w warunkach normalnych).
Oblicz, ile moli wodoru wydzieliło się na katodzie.

Wie ktoś jak to zrobić? Zupełnie nie wiem jak mam to rozumieć. Bardzo proszę o pomoc. Na innym forum usunęli mi post, bo treść jest ponoć niejasna - przysięgam że nic więcej nie mam z danych :(


4 sty 2021, o 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 lip 2017, o 20:41
Posty: 15
Post Re: Zadanie maturalne ze związkiem srebra
Tak jak napisali, tresc tego zadania jest niejasna - nie wiesz, na przyklad, czy to na jakim stopniu utlenienia jest srebro, albo jaka konkretnie reakcja zaszla na anodzie


7 sty 2021, o 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 15:40
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Zadanie maturalne ze związkiem srebra
Rozpisz sobie reakcje połówkowe na anodzie i katodzie, a następnie scal je w jedną. Wiedząc ile srebra otrzymałeś, oblicz ile powinno wydzielić się tlenu. Powinno wyjść Ci mniej niż 2,85dm3. Po odjęciu uzyskanej wartości od 2,85 wyjdzie Ci ile jeszcze musisz wydzielić tlenu. Napisz kolejną reakcje połówkową dla katody, tym razem z otrzymywaniem wodoru. Ponownie scal reakcje na katodzie z reakcją na anodzie w jedną reakcję. Wiedząc ile powinno jeszcze wydzielić się tlenu, oblicz ilość moli wydzielonego wodoru.


7 sty 2021, o 23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..