nitroceluloza o wysokiej zawartości azotu

PiroPiaskownica jest miejscem gdzie możesz zadawać pytania z zakresu materiałów wybuchowych (i pokrewnych), a nie ma się jeszcze dostępu do działu Materiały Wybuchowe. Wykazanie się widzą lub umiejętnościami daje dostęp do odpowiednich komnat. Osoby piszące o konstrukcji bomb i urządzeń wybuchowych będą banowane bez ostrzeżenia.

Moderator: #Moderatorzy

nitroceluloza o wysokiej zawartości azotu

Postprzez maćka69 » 8 paź 2017, o 18:30

witam, robię nitrocelulozę przy użyciu 65% HNO3 i 95% H2SO4 używam 1g celulozy na 15ml mieszanki, trzymam godzinę i pali się dosc mizernie:/ ma ktoś jakieś porady co do tego jak bym zwiększyć jakość na tyle, zeby używać tego skutecznie jako półprodukt do prochu bezdymnego? Chciałbym otrzymać materiał o jakości mniej więcej kupnego flash paperu, moze troche lepszą. Pozdrawiam:)
maćka69

Re: nitroceluloza o wysokiej zawartości azotu

Postprzez DaKo » 9 paź 2017, o 09:27

Szukaj nie boli:https://forum.vmc.org.pl/search.php?keywords=+Nitroceluloza&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
może ten wątek Cię zainteresuje. viewtopic.php?f=18&t=17019

PS. napisz według jakiego przepisu robisz, czy wata jest rozdrobniona itp.
Szanuj admina swego bo ci wsadzi granat w dupę!
Za spam i gówno posty, ban.
DaKo

Re: nitroceluloza o wysokiej zawartości azotu

Postprzez maćka69 » 9 paź 2017, o 11:54

właśnie czytałem i próbowałem robić tym sposobem, probowalem tez sposobem z KNO3 i wychodzi tak samo, moze HNO3 nie jest o takim stężeniu jak na etykiecie, w każdym razie następnym razem potrzymam 24h w kwasach

EDIT:moja wata to są podarte waciki kosmetyczne, próbowałem tez zwiększać temperaturę mieszanki do 50°C i trzymalem w tym 1h, wyszło trochę lepiej. Próbowałem tez z papierem toaletowym, jakość taka sama jak z watą. Próbował ktoś moze robić bezwodnikiem octowym?
maćka69

Powrót do PiroPiaskownica