Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Badania siły detonacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Posty: 30
Lokalizacja: Polska
Post Badania siły detonacji
Czy któryś z Szanownych Kolegów bawił się w badania siły działania swoich wyrobów na bloku ołowianym ? Zaintrygowały mnie te nano-strukturalne mieszaniny żeli organicznych z utleniaczami......... niby składniki znane i "liche" a tu detonacja 8km/s......... Ciekawe jak by np. wyszedł Czarny Proch w wersji nano...
Trzeba by jakoś porównać to - tyle ,że test na ołowiu jawi mi się jako bardzo nieprecyzyjny....... choćby z powodu niesprecyzowania parametrów piasku przybitkowego czy też co to znaczy spłonka Nr 8 - jakaś znormalizowana czy jak ? to po pierwsze.
Po drugie zastanawiałem się jak wykonać Proch Czarny w wersji nano...... Trzeba by rozpuścić stałe składniki i wymieszać a później usunąć rozpuszczalnik.
Siarka rozpuszcza się w eterach a saletra pewnie w glikolu bądź glicerynie - tylko nie wiem czy one są mieszalne z eterami.... No i węgiel....... permanętne ciało stałe...... ale można by wymieszać amorficzny (znaczy się sadzę - kupną -taką do opon) z pewnością jest "nano" i mieszać blenderem podprowadzonym żonie z kuchni.... :lol: tylko jak później usunąć tę glicerynę/glikol.......odparować się nie da. ??


31 sty 2019, o 03:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 lis 2019, o 20:48
Posty: 14
Post Re: Badania siły detonacji
Albo siła albo prędkość detonacji. Próba Trauzla (blok ołowiany) ma za zadanie określić zdolność do wykonywania pracy przez materiały wybuchowe, przez badanie wydęcia. Prędkość detonacji najprościej zmierzyć formując sobie chociażby prostopadłościan z wykonanego MW, wkładając z dwóch stron lont detonacyjny ze znaną prędkością detonacji i kładąc go na blasze metalowej. Jak kogoś interesują dokładne czynności do wykonania takiej próby zapraszam na priv.


23 lis 2019, o 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2020, o 19:58
Posty: 6
Post Re: Badania siły detonacji
tylko skąd wziąć lont detonujący?


24 mar 2021, o 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 14:34
Posty: 48
Post Re: Badania siły detonacji
Kupić (nie dla osób fizycznych) lub zrobić.


18 sie 2021, o 23:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..