Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Na co szczególnie uważać przy łączeniu mieszanin 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 8 gru 2022, o 15:44
Posty: 3
Post Na co szczególnie uważać przy łączeniu mieszanin
Witam. Ostatnio sporo szukałem na temat na co szczególnie uważać robiąc mieszaninę. I ogólnie wyczytałem by uważać np. na Mg+Ale, kclo3+S ponieważ uderzenie może spowodować wybuch. Knmo4+cukier, ponieważ tarcie może spowodować wybuch. O tym, że magnez rozkłada się od wilgoci więc nie wskazane jest robić lepiszczy wodnych. Kclo3+al może spowodować wybuch. Chlorany+reduktory są bardzo wrażliwe. Tak sobie zapisałem na kartce w skrótach, więc dokładnie nie opiszę dlaczego tak się dzieje. Może ktoś coś dodać do tej listy i najlepiej ją poprawić ? I ostatnie pytanie. Na co szczególnie uważać przy takich składnikach jak cukier, azotan potasu, węglan baru, tlenek żelaza (III), azotan strontu, aluminium, żelazo proszek, siarkę, wegiel chlorek cynku i deskryne i spirytus (chodź to raczej bezpieczne)? I jak ktoś ma jakiś fajny pomysł na mieszankę z tych składników to proszę o napisanie, dziękuję, pozdrawiam.


28 sty 2023, o 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 14:34
Posty: 48
Post Re: Na co szczególnie uważać przy łączeniu mieszanin
magnez i coś co ma jony amonowe, wszystko co zawiera fosfor czerwony i utleniacz, mieszanek na nadmanganianie potasu nie trzymać długo, bo wrażliwe na wilgoć


19 mar 2023, o 03:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..