Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pył aluminiowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 lut 2022, o 21:56
Posty: 22
Post Pył aluminiowy
Cześć!
Ostatnio robiłem FB. I właśnie mam 1 pytanie. Czy domowy pył aluminiowy (taki z folii aluminiowej) może zastąpić taki już gotowy?
Chodzi mi o jakość, czy taki pył jest równie dobry jak kupiony
2. Jak DOBRZE zmielić folię aluminiową. Próbowałem w młynku do kawy ale nic z tego.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam


5 mar 2022, o 00:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2018, o 21:22
Posty: 137
Post Re: Pył aluminiowy
Wydaje mi się, że pył aluminiowy domowej produkcji jest gorszy od kupnego. Jednocześnie zależy to trochę od zastosowania. Trudno osiągnąć duże rozdrobnienie domowymi metodami, ale jeżeli potrzebujemy troszkę prochu aluminiowego do tworzenia pięknych iskier to jak najbardziej. Oczywiście do fb też się da użyć, ale nie powiem ci jaka będzie różnica.
Przepis na pył aluminiowy do fb z folii.
Zmielić folie w młynku elektrycznym najdrobniej jak to tylko możliwe. Następnie rozcierać pomiędzy płytkami. Dawało to całkiem niezłe efekty.

_________________
Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki


18 mar 2022, o 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lut 2022, o 21:56
Posty: 22
Post Re: Pył aluminiowy
:D Dziękuję


18 mar 2022, o 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 lut 2022, o 00:39
Posty: 1
Post Re: Pył aluminiowy
PiroOlaf75 napisał(a):
:D Dziękuję

Co do robienia pyłu, używaj maski, a jak mielisz np w młynku do kawy aluminium to zostaw wieko otwarte na jakieś 20-30 sekund, dlatego że w powietrzu unosi sie drobny pył a przez ten czas opadnie. Jeśli cię ciekawi czemu to takie istotne to aluminium bardzo źle działa na płuca. Warto dodać że jak zmielisz wstępnie w młynku do kawy to do młyna kulowego by się rozdrobniło jeszcze bardziej otwieraj co 3-4h by dostał się tam tlen.
Na sam koniec jak będzie drobny pył możesz dodać 10-15% węgla wierzbowego w najgorszym wypadku sosnowego i wychodzi ci idealny 5-10% dark alimium 10-15% super dark aluminium


22 mar 2022, o 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lut 2022, o 21:56
Posty: 22
Post Re: Pył aluminiowy
Dziękuję, nie zdawałem sobie z tego sprawy, że aluminiowy pył tak działa na płuca


21 kwi 2022, o 21:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..