Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
DENATURAT 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
lukde napisał(a):
Tweenk napisał(a):
Tu nie chodzi o to żeby truć ludzi tylko żeby to było maksymalnie obrzydliwe w smaku.


Jest to Bitrex nie trujące ale gorzkie tak że na beczkę 200 l wlewa się 5 ml
i alko staje się tak niedo przełknięcia że nawet pijaczek zpod sklepu nie darady tego wypić ;)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: oby napewno.......


30 maja 2006, o 01:05
Zobacz profil
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Cooo ?? Znam pijaczków które te fioletowe napoje piją, i bardzo zmakuje ;] Tylko sobie rozcieńczają pół na pół z wodą i słodzą chyba z 20łyżek cukru :D


30 maja 2006, o 21:51
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Ten cukier to im chyba drożej wychodzi niż dobre winko :lol:


31 maja 2006, o 00:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 maja 2006, o 22:31
Posty: 8
Post 
Male ilosci metanolu powswtają podczas fermentacji alkoholowej -reakcje uboczne pewnych aminokwasów. Nikt tego nie dodaje specjalnie!!


31 maja 2006, o 09:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2006, o 20:02
Posty: 124
Lokalizacja: Sosnowiec
Post 
http://kasstor26.webpark.pl/denaturin.htm 8)

_________________
Keep walking ;)


4 sie 2006, o 15:22
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
=MaLuTkI= napisał(a):
a jest to prawda ze do spiryta stosuja dodatki w postaci metanolu ?


etanol jest naturalna odtrutka na metanol - wiec w sladowych ilosciach (metanol) w jakich znajduje sie wodkach spozywczychj nie stanowi zadnego niebezpieczenstwa

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


4 sie 2006, o 15:41
Zobacz profil
Post 
jest też odtrutką na glikol etylenowy

tych gości uratowało to, że poszli dalej pić, z tym ze etanol
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,981359.html

do denaturatu dodają też anilinę

tutaj lista dodatków:
http://znik.wbc.lublin.pl/ChemFan/Sprze ... rytus.html

co to jest denatonium?


4 sie 2006, o 17:02
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
http://allegro.pl/item120262953_rozcien ... 100_8.html
Jak by tu był tylko bitrex i glikol to można by sie było pobawić w miare wydajnie, ale trzeba bybyło obczaić co i jak.
A swoją drogą wie ktoś może jak "odzapaszyć" :lol: denaturat ??


16 sie 2006, o 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lut 2006, o 13:51
Posty: 134
Post 
hmm "Wiśnia" za 4,90zł też daje w baniak, a w miare dobra jest... :P
Wódke sie z tego co gdzieś czytałem też syntetycznie robi np. u Ruskich , ale nie w Polsce - w Polsce jest zakaz ze względu na zachowanie tradycji...


18 sie 2006, o 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2007, o 14:44
Posty: 11
Lokalizacja: LONDON
Post Denaturat czysty ?
Tak, jest łatwiej kupic litr za 40 zeta, no ale, to juz dla wlasnej satysfakcji prawda ? np. ja bardzo lubie robic odczynniki niz je kupowac :P 8) wiec chcialbym wiedziec czy ktos juz probował - oczyscic ten denaturat ? i - czy sie udało! a nie tylko, pozbawic sie tego koloru -

_________________
Obrazek
Obrazek


2 mar 2007, o 18:01
Zobacz profil
Post Re: Denaturat czysty ?
EithneBrennan napisał(a):
Tak, jest łatwiej kupic litr za 40 zeta, no ale, to juz dla wlasnej satysfakcji prawda ? np. ja bardzo lubie robic odczynniki niz je kupowac :P 8) wiec chcialbym wiedziec czy ktos juz probował - oczyscic ten denaturat ? i - czy sie udało! a nie tylko, pozbawic sie tego koloru -


Mysle że nie warto sie bawic bo etanol jest tani i jakie 40zeta chyba że za bezwodny :wink: co do kolorku denaturatu to w sprzed. sa bezbarwne tego typu produkty jak Denatural ,Denaturol itp. sama destylacja nic nie da ze wgl. na zawartosci dodatkow !!
eko.


2 mar 2007, o 23:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2007, o 14:44
Posty: 11
Lokalizacja: LONDON
Post Re: Denaturat czysty ?
eko osiem napisał(a):
EithneBrennan napisał(a):
Tak, jest łatwiej kupic litr za 40 zeta, no ale, to juz dla wlasnej satysfakcji prawda ? np. ja bardzo lubie robic odczynniki niz je kupowac :P 8) wiec chcialbym wiedziec czy ktos juz probował - oczyscic ten denaturat ? i - czy sie udało! a nie tylko, pozbawic sie tego koloru -


Mysle że nie warto sie bawic bo etanol jest tani i jakie 40zeta chyba że za bezwodny :wink: co do kolorku denaturatu to w sprzed. sa bezbarwne tego typu produkty jak Denatural ,Denaturol itp. sama destylacja nic nie da ze wgl. na zawartosci dodatkow !!
eko.


Masz racje - w sumie, nie warto - szkoda, ze nie mozna przeprowadzic czegos samego. Bezbarwne produkty denaturatu mam - kupilem - ale czy moge go np. uzywac do zrobienia Eteru etylowego ? uzywalem dent. i niegdy mi nie wyszedl ten eter - nie wiem czemu, mieszanina reakcyjna zrobi sie brunatna, ze nie wiem co sie dzieje. pozdrawiam -

_________________
Obrazek
Obrazek


3 mar 2007, o 00:07
Zobacz profil
Post odp.
Po prostu postaraj sie o etanol , oczyszczanie jak pisalem mija sie z celem !! Medyczny oscyluje w cenie 6-20zl za litr w zal. od ilosci i masz gwarancje ze brak w nim dodatkow ustawowych tak jak w przypadku Denaturatu :wink:
Oczyszczanie jest nieekonomiczne i nie daje gwarancji na czysty produkt !!
Medyczny etanol jest do zdobycia pozatym nawet jesli 98% i tak bedzie lepszy niz oczyszczany denaturat !! !!
pozdr.
eko.


3 mar 2007, o 01:18
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post 
6-20zl za litr 98% - to jak niebo a ziemniak, różnica w cenie ponad 300%.
Za 6 czy nawet 10 to sam bym kupił. Za 20 to już nie, nawet bezwodny.
Gwarancja to jest tylko na produkty firmowe a nie home made. Jak rozumiem ten post to kryptorekalama - u mnie jest dobry - z gwarancją - i tanio. Zapodaj cenę na PW i może się dogadamy 8)
Wydobycie w miarę czystego etanolu z denaturatu (~90% etanol) ma jak najbardziej sens, zwłaszcza przy braku zdolności do "zdobywania" go z innych źródeł.
Jednak tok postępowania zależy od:
co chcemy otrzymać (azeotrop czy bezwony)
jaki sprzęt lab. się posiada.


4 mar 2007, o 04:03
Zobacz profil
Post odp.
Jak sie nie ma co sie lubi to i samogon można robić !! z tym że to nielegalne . zle zrozumiałeś to nie jest reklama !! a cena ktora podałem to cena w jakiej można kupić w hurtowniach czy sklepach chem. mających w swojej ofercie etanol.
eko.


4 mar 2007, o 23:44
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Są miejsca gdzie można dostać EtOH bez dodatków 98% cz.d.a za 10zł/l :wink: A co do oczyszczania denaturatu- polecam nasypać trochę NaOH, odstawić, potem przejechać na kolumnie. Nic więcej nie zrobisz, tak by to wyszło ekonomicznie.... taki etanol nadaje sie jako rozpuszczalnik, do niszczenia Na itp. Et2O też da rade pojechać na nim, ale trzeba oczyscić przez destylacje ponownie.... :wink:


5 mar 2007, o 00:59
Zobacz profil
Post odp.
Qurna można nawet posolić i popieprzyć !! a i tak zupa bedzie za słona !!

Jesli piszemy o cenach w zakupach legalnych to 98% ETANOL jest w cenie przeliczajac z euro na zł 2,30 zł za litr !! jedynie dla instytucji posiadajacych odpowiednie zezwolenie ,

czytając zmagania z denaturatem odnosze wrażenie że na siłe chcecie odzyskac płyn ktory bedzie jedynie nadawał jako tzw. "Plyn do mycia naczyń lab." a i tak bedzie zpaprany dodatkami ktore w medycznym nie sa dodawane !!

sama nazwa wiele mówi Denaturat i widze że dziwi !! stopien skazenia jak i dodatki ustawowe łatwo sobie poszukac np. google !!

Pozatym cena w legalnym obrocie nie jest zachecajaca do kupna i babrania sie poprzez kolumnę jesli już w specyfikacji napisano podwójnie destylowany !! i co z tego jesli "osolony i popieprzony" dodatkami !!
Mysle że naprawdę nie Warto !!

Raczej poszukac w podobnej cenie medycznego lub z przemytu :wink:

A ceny podane czyli 6-20zl na ktore tak goraco zareagował "kmno4 "
zależa tylko od hurtowni i posrednikow wiem bo sam kupuje dlatego ceny podałem specjalnie z taka rozbierz. bo z taką praktyką sie spotykam !!

Qurna nie lubie pitolenia stąd moja odp. a rady jak oczyścic za pomoca kilku ziaren głogu czy wlosow z ogona czarownicy lub szczypty suszonego języka żaby można jak to że NaOH cuś pomoże miedzy bajki wsadzić !!
eko.


Zagadaj kmno4 na P.W. to może ja od ciebie kupię jesli cene masz dobrą i wystawiasz fakturki VAT :D


6 mar 2007, o 02:05
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post 
Wystawić to ja mogę komentarz na allegro. Albo język :lol:
To nie forum dla firm, panie Magazynierze.
Są miejsca że o którym się filozofom nie śniło - mi również i oświećcie mnie
gdzie jest legalnie do kupienia, na osobę fizyczną, 98% etanol 10zł/litr lub podobny?
Gadać każdy potrafi.

A pitolenia i wymądrzania się też nie znoszę. Nie opłaca się , nie warto.... pleple. Po co robić skoro można kupić... WSZYSTKO można kupić. Tak się składa że robię sobie sam bezwodny etanol ze zwykłego dynksu, kosztem znikomym w porównaniu z jego ceną. Destylacje są trzy, ale produkt ma słaby zapach zwykłego spirytusu - i niczego więcej. Pozostałość w kolbie to na oko (czyli nos) izopropanol i benzyna.
BTW. Patent z NaOH (3 g/400cm3 dynksu) jest bardzo skuteczny na wstępne oczyszczenie ale wymaga kilkugodzinnego refluksu. Chociaż lepiej od razu zastosować coś skuteczniejszego, przy okazji z lekka go odwadniając.

Oczywiście spiryt od przyjaciół Moskali jest znacznie lepszy niż denaturat, ale ceny są mocno leżne od kogo i gdzie sie go nabywa. Ale to już nie jest denaturat. :lol:


6 mar 2007, o 17:24
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Chce zauważyć że do EtOH 98% za 2 zeta/l ma dostęp tyle osób z forum, że na palcach lewej dłoni (mam wszystkie palce) da sie je pewnie policzyć :wink: (no ewentualnie lewa i prawa dłoń, na prawej równiez o dziwo posiadam 5 palcy) Poza tym jestem prawie pewien że 3/4 użytkowników forum nie ma dostępu do żadnego EtOH, medycznego itp., co najwyżej spiryt w sklepie.(albo denaturat) Logiczne wiec że denat za jakieś 10zł/l po oczyszczeniu będzie dla nich jak znalazł. ( A oczyszczanie nie jest z kolei takie straszne, troche NaOH do butli z denatem i zapomnieć na tydzień, albo reflux i potem destylka nawet bez kolumny- wychodzi całkiem znośny i co najważniejsze pachnie całkiem przyjemnie.) Następnie należy osuszyć wstępnie Na2SO4 , dosuszyć czymś jeszcze i na koniec ostateczna destylacja znad Mg/I2.

A etanol w jakiejkolwiek cenie detalicznie i na osobe fizyczną jest bardzo ciężko zdobyć, nie każdy ma magazyn odczynników więc używa denaturatu z szczyptą rogu bizona :wink: I jestem pewien że każdy kto zaczyna nawet nie będzie myślał o kupnie tylko sam zrobi- i satysfakcja i w miare ekonomicznie.


6 mar 2007, o 18:17
Zobacz profil
Post 
Zwierzax napisał(a):
NVX napisał(a):
A jak nazwać to że ponad połowę ceny czystego spirytusu stanowi akcyza.

czysty produkcyjny spiryt 95% (99% jest b drogi bo cz d.a. ) techniczny(taki mozna pić) kosztuje 3,70 w polmos tylko akcyza to ponad 90% ceny normalnego za ten techniczny płaci sie 60 zł a za 99 % 87 zł bo wszystko przez akcyze - skażony techniczny też mozna pić ale jest gożki i śmierdzi(nie jest trujący) a kosztuje 4,90 za litr (94%) baniak 5 litrów ale nie wiem czy prywatna osoba moze go kupić


Jaki znawca ;) prawdziwy Polak


6 mar 2007, o 19:48
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
jao ciekawostkę można dodać, że bardzo zaskakujące efekty daje zastosowanie filtra odwróconej osmozy. ale to oczywiście z uwagi na koszty sprzętu skala półprzemysłowa. (czego to wrogowie akcyzy nie wymyślą)

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


6 mar 2007, o 20:15
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 21 gru 2006, o 10:07
Posty: 199
Lokalizacja: Teby
Post 
A ja przypadkiem, notabene z publikacji prasowych dowiedziałem się, że do oczyszczania (pozbywania się ) bitrexu ze skażonego alkoholu co niektórzy używają podchlorynu sodowego. Po wymieszaniu musi to stać parę godzin a potem ma wydzielić się jakiś osad. Nie próbowałem tego zresztą bez destylacji potem ani rusz.


27 mar 2007, o 11:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Seth osadz robi sie z.... barwnika ;]
a cala gozala smierdzi chlorem - troche nie bardzo sposob jak nie chcesz nikogo zatruc ;]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


27 mar 2007, o 17:12
Zobacz profil
Post 
kmno4 napisał(a):

To nie forum dla firm, panie Magazynierze.
Są miejsca że o którym się filozofom nie śniło - mi również i oświećcie mnie
gdzie jest legalnie do kupienia, na osobę fizyczną, 98% etanol 10zł/litr lub podobny?
Gadać każdy potrafi.

A pitolenia i wymądrzania się też nie znoszę. Nie opłaca się , nie warto.... pleple. Po co robić skoro można kupić... WSZYSTKO można kupić. Tak się składa że robię sobie sam bezwodny etanol ze zwykłego dynksu, kosztem znikomym w porównaniu z jego ceną. Destylacje są trzy, ale produkt ma słaby zapach zwykłego spirytusu - i niczego więcej. Pozostałość w kolbie to na oko (czyli nos) izopropanol i benzyna.
BTW. Patent z NaOH (3 g/400cm3 dynksu) jest bardzo skuteczny na wstępne oczyszczenie ale wymaga kilkugodzinnego refluksu. Chociaż lepiej od razu zastosować coś skuteczniejszego, przy okazji z lekka go odwadniając.


Jak dla mnie możesz destylowac nawet z kaczej kupy bezwodny etanol jesli to ci sie oplaca ,
idac dalej twoim tokiem rozumowania lepiej zrobić sobie NaCl tech. niz kupic w sklepie w miarę czysty !! ekonom z ciebie zaden już nie bedzie :cry:
Nie licz na nadzwyczajne oswiecenie w temacie kupna bo to sprzeczne z ustawa !! wg. prawa osoba fizyczna moze kupić w spożywczym .
Jesteś na forum juz długo i dziwię sie bardzo :?

P.S. jak na razie magazynierem jeszcze nie jestem wiec nie tytułuj mnie az tak wysoko , moze kiedys zostanę :wink:
eko.


27 mar 2007, o 23:55
**

Dołączył(a): 21 gru 2006, o 10:07
Posty: 199
Lokalizacja: Teby
Post 
Sulik tak jak napisałem, był to sposób z publikacji prasowej, a żeby było zabawniej to sposób pochodzi z wypowiedzi policjanta. A co do osadu to trochę dziwne bo podchloryn powinien go odbarwić w końcu to często błękit metylenowy (lub fiolet metylowy). A podany sposób miał eliminować bitrex ze skażonego rozcieńczalnika (był stosowany przez jakąś grupę przestępczą). :wink:


28 mar 2007, o 07:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..