Odpowiedz w wątku  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Bazoka na ziemniaki 
Autor Wiadomość
Post 
LOL... SŁYSZAŁEM ŻĘ WASZE PG WALĄ PO 80m!!!!!!!
MÓJ PG WALI PO 700-800m. 8)


20 lip 2007, o 10:13
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
ta? a czym mierzyłes?;]

Mi niestety rozwaliło nakretke od rewizji, bo testowałem nowe pociski xP
ma ktos moze jakas na zbyciu?;-0 samej chyba nie da sie kupic...a nieodkleje...

_________________
Zakazuje modom dopisywania się do moich postów ;-)


20 lip 2007, o 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post potato gun
Witam jestem początkującym kanonierem bo mam potato guna dopiero od wczoraj. Zbudowałem go według instrukcji na tym forum i okazało sie że jest dla mnie za mocny ,chociaż strzelałem na dezodorancie który jest podobno o wiele gorszy od lakieru i butanu. W związku z tym mam pytanie. Czy da sie jakoś zmniejszyć siłę potatato guna ale żeby kiedyś jeszcze mógł być tak samo silny? [/img][url]D:\Przemek to jego zdjęcie.[/url]


28 lip 2007, o 09:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
To mniej dawkuj dezodorantu.............. :?


28 lip 2007, o 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
Próbowałem dawać go mniej ale wtedy nie zapalało a poza tym próbowałem strzelać bardziej miękkimi pociskami odrzut może i mniejszy ale huk jeszcze większy aż sie sąsiedzi wszyscy zlecieli i sie gapią.


28 lip 2007, o 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
Acha i jeszcze zapomniałem się spytać jakich największych obrażeń doznaliście strzelając potato gunem.


28 lip 2007, o 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:19
Posty: 8
Lokalizacja: wieś za górami
Post 
co masz na myśli, pisząc "jakich obrażeń"? jeżeli strzelasz tym do siebie lub okolicznych ludzi, no to gratulacje, jesteś bardzo kreatywny i dalekowzroczny. natomiast jeżeli masz na myśli obrażenia związane z eksploatacją tegoż urządzenia, to trudno powiedzieć, co może zaszkodzić. mi osobiście tylko raz się zdarzyło, że nakrętka od rewizji strzeliła (bo z lenistwa jej nie dokręciłem- fazy testowe potatoguna, nie umiałem ładować i wcześniej nie odpalał). tak więc można spokojnie strzelać.

ps. może spróbuj po prostu zmniejszyć komorę spalania? he?

_________________
to nie moje są słowa
to legenda ludowa


28 lip 2007, o 23:13
Zobacz profil
Post 
obrazen?? hmm moze chodzi ci o to co robi ziemniak czy jakis inny pocisk??? czy o to ze np wyje*** co potatogun w morde? sprecyzuj dokladniej


29 lip 2007, o 17:59
Post mój poteto gun
Siemasz 8)

Ja sobie wczoraj zbudowałem guna wg opisu RIDERA i jest niezła zabawa. Kartofelki lecą średnio na jakieś 200 m. ale jutro sie przymierzam do budowy guna większego kalibru . Coś typu tego bobera7 . Rurki już kupione, tylko trzeba złożyć ;]


Załączniki:
pot.JPG
pot.JPG [ 8.85 KiB | Przeglądane 23030 razy ]
31 lip 2007, o 23:58
Post 
na allegro sa powystawiane 2 potato guny(przynajmniej byly)

i co z tego? przestań sianem sypać. za to też dostaje się ostrzeżenie.
nicnowego


1 sie 2007, o 08:19

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
Chodziło mi o obrażenia związane z rozerwaniem komory spalania itp. Nie uważacie, że jeśli zmniejszę komorę spalania to ciśnienie gazów będzie jeszcze większe i będzie większe prawdopodobieństwo rozerwania? PS Mój potato gun wygląda mniej więcej tak http://labpl.elektroda.eu/images/articles/potatogun.jpg robiłem go według tego przepisu http://labpl.elektroda.eu/readarticle.php?article_id=1 mam jedynie tyle lepiej, że komorę spalania mam z PVC-U.


4 sie 2007, o 18:47
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2005, o 08:51
Posty: 311
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Post 
Jak strzelasz ziemniakami to nie wiem jak ogromny by on musiał być zeby go nie wypchnelo z lufy. Mi kiedys nie wystrzelilo pocisku zrobionego z mokrej srajtasmy(byl dosc duzy) tylko lekko przesunal sie w lufie a reszta cisnienia 'uciekła' miejscami gdzie sa polaczone rury.
Pozatym jak wpychasz ziemniaka do lufy to od razu ja nawilzasz, a co z tym idzie zmniejszasz wspolczynnik tarcia :)
Oczywiscie daloby sie zrobic bazooke bezpieczniejsza tzn. z mocniejszych rur jakimi sa rury HDPE, ale wg mnie nie ma celu sie w to bawic, bo bazooki jakie my robimy(albo jakie sa podawane w przepisach, np. Raidera) nie maja jakis przerazajacych rozmiarow, a komora spalan wykonana z pcv wytrzyma cisnienie wytworzone wskutek spalania tak malych ilosci gazow jakich uzywamy.

_________________
Farmacja, UM Lublin


4 sie 2007, o 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
To niezłe musiałeś mieć dziury między rurami ja mam uszczelki gumowe a poza tym jeszcze pasek akrylu wyciśnięty po zewnętrznej. Ja kiedyś strzeliłem gazetą, poleciała jakieś 5m tak mało bo sie rozłożyła i zadziałała jak spadochron. Ale zrobiły sie w niej takie podłużne dziury jakby ją ktoś pazurami szarpał. Podrzuć jakieś zdjęcie chociaż podobne do twojego PG, jeśli już było to sory.


5 sie 2007, o 21:33
Zobacz profil
Post 
podejmie sie ktos wykonania takiego czegos dla mnie? poniewaz nie znam sie za bardzo na tym i nie mam doswiadczenia z PCV... pozdrawiam


5 sie 2007, o 21:38
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2005, o 08:51
Posty: 311
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Post 
Krzys napisał(a):
podejmie sie ktos wykonania takiego czegos dla mnie? poniewaz nie znam sie za bardzo na tym i nie mam doswiadczenia z PCV... pozdrawiam


Masz dwie lewe ręce czy jak :P ? A jakie to trzeba mieć doświadczenie z PCV. Poczytaj, kup rury, zrob zapalnik, skręć wszystko i masz. Opis Raidera jest na tyle jasny, ze chyba orangutan byłby w stanie zrobić taką bazooke. Bo jeszcze niedługo będziesz ludzi prosił żeby Ci zrobili starmine albo cos innego :lol:

Dziobak napisał(a):
To niezłe musiałeś mieć dziury między rurami ja mam uszczelki gumowe a poza tym jeszcze pasek akrylu wyciśnięty po zewnętrznej. Ja kiedyś strzeliłem gazetą, poleciała jakieś 5m tak mało bo sie rozłożyła i zadziałała jak spadochron. Ale zrobiły sie w niej takie podłużne dziury jakby ją ktoś pazurami szarpał. Podrzuć jakieś zdjęcie chociaż podobne do twojego PG, jeśli już było to sory.


No ja tez mam gumowe uszczelki. Mój PG jest identyczny jak Raidera, tyle że mam zapalnik zrobiony z zapalary elektrycznej na baterie(tej za 5zł do kuchenek gazowych).

_________________
Farmacja, UM Lublin


6 sie 2007, o 12:45
Zobacz profil
Post 
Poczytałem troszkę o PG i doszedłem do wniosku że zrobię sobie swojego podług projektu z LabPL . Rury zamówione (konkretnie zaślepki do czyszczaka nie mieli) a ja zrobiłem iskrownik i wyposażyłem się w pistolet na gorący klej do uszczelniania i wkręty. Jeśli tylko rury będą dam fotki i może jakieś filmiki z użytkowania (mam kilka pomysłów co z tego będzie zobaczymy w praniu) jakiś raport na pewno będzie 8)


6 sie 2007, o 13:04

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
Wczoraj strzelałem woreczkiem foliowym z wodą, efekt całkiem fajny woda rozprysnęła sie ale potem musiałem suszyć całe działo. Strzelałem jeszcze w nocy i super ogień wychodził z lufy ja z silnika odrzutowego albo zapalniczki sztormowej tylko trochę większej. I mam pytanie do dj mhz co jest potrzebne
do budowy tego układu HV i ile to może kosztować? No i czy trudno sie coś takiego robi biorąc pod uwagę, że na elektronice sie nie znam.


12 sie 2007, o 15:09
Zobacz profil
Post 
test mojego działka przebiegłby pomyślnie gdyby nie fakt że wywaliło zakrętke od czyszczaka prosto w mój ryj :D
Obrazek
o tak o tak


12 sie 2007, o 21:29

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
To co masz na ręku wygląda jak byś sam sobie zrobił bo jest w kształcie uśmiechniętej buźki. Ty strzelałeś czy dziadek jak ja strzelałem to ostrzegłem wszystkich żeby za mną nie stali.


12 sie 2007, o 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2007, o 09:08
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Post 
sory na policzku


12 sie 2007, o 22:33
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
wygląda jak byś sam sobie zrobił

nie nie jestem emo i się nie tnę :P to po prostu w jakiś sposób odciśnięty kształt zakrętki. Działo trzymałem w rękach a zakrętka była skierowana do góry. Niefortunnie się złożyło że akurat tam miałem głowę (ach te błędy genetyczne :roll: ) zakrętka poleciała na 10m


12 sie 2007, o 22:51

Dołączył(a): 4 sie 2007, o 10:46
Posty: 21
Lokalizacja: Sobolew
Post 
Patrzcie to jest fajne :)
Obrazek
Albo to:
Obrazek

Fajna stronka: http://www.spudgun.com/videofeedbk.htm

_________________
Obrazek
GG: 1735489
Jestem początkujący


13 sie 2007, o 09:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 gru 2005, o 20:29
Posty: 83
Lokalizacja: Z dżungli
Post 
To jest dopiero hehe bazooka raczej działo
Obrazek

_________________
Obrazek
GG:440220


26 sie 2007, o 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2007, o 11:52
Posty: 1
Lokalizacja: Opoczno
Post Do porypanego usera boooom
Troche się zpuźniłem, lecz gdy zobaczyłem głupoty napisane ze strony usera o nicku boom zemdliło mnie i postanowiłem pomóc innym, aby ni ewierzyli w to co on pisze.
Sprzedawałem bazooki na ziemniaki na allegro sprzedałem 30 szt.
Zbudowałem różne rodzaje od tych po 0,90 cm sześciennych komory po 4,10 cm sześciennych i nigdy mi sięnie znarzyło żeby ziemniak poleciał dalej niż 270m. Rekord największego kalibru o największej pojemności komory czyli 4,16 cm sześciennych i lufy o długości 1,6 m (5 cm r) wynosił 298 m. To największy rekord choć pobiję do. A tak na dobrą sprawę bazooki z małeą komorązaprezentowane na pierwszych stronach tematów mogą wyciągnąć max 110m. A jeden użytkownik napisał że koszt bazooki wynosił 40 zł. Jak byłby mąrdy to wy mniał lepszą za jedyne 14zł (lufa 1m. 4zł, trójnik 3,70zł, przedłużka 2 zł, korek od zwykłej butelki po napoju kilka groszy, 2 zatyczki (5 r) 3zł i zapalniczka 1 zł). Jeszcze jedno potrzebna lutownica.


Aukcje na Allegro.pl uruchamiam za miesiąc.


15 wrz 2007, o 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2007, o 15:50
Posty: 327
Lokalizacja: jeleśnia
Post 
Cytuj:
Troche się zpuźniłem, lecz gdy zobaczyłem głupoty napisane ze strony usera o nicku boom zemdliło mnie i postanowiłem pomóc innym, aby ni ewierzyli w to co on pisze.
Sprzedawałem bazooki na ziemniaki na allegro sprzedałem 30 szt.
Zbudowałem różne rodzaje od tych po 0,90 cm sześciennych komory po 4,10 cm sześciennych i nigdy mi sięnie znarzyło żeby ziemniak poleciał dalej niż 270m. Rekord największego kalibru o największej pojemności komory czyli 4,16 cm sześciennych i lufy o długości 1,6 m (5 cm r) wynosił 298 m. To największy rekord choć pobiję do. A tak na dobrą sprawę bazooki z małeą komorązaprezentowane na pierwszych stronach tematów mogą wyciągnąć max 110m. A jeden użytkownik napisał że koszt bazooki wynosił 40 zł. Jak byłby mąrdy to wy mniał lepszą za jedyne 14zł (lufa 1m. 4zł, trójnik 3,70zł, przedłużka 2 zł, korek od zwykłej butelki po napoju kilka groszy, 2 zatyczki (5 r) 3zł i zapalniczka 1 zł). Jeszcze jedno potrzebna lutownica.


Aukcje na Allegro.pl uruchamiam za miesiąc.


Oferta aktualna? :oops:

_________________
Chemia to nie gra...masz tylko jedno życie;(

Obrazek

Obrazek


23 wrz 2007, o 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..