Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
"Chemia dla zaufanych" - o co chodzi i jak otrzyma 
Autor Wiadomość
Post 
A Mnie Malutki Znasz??:)
Spoko Takie Komnaty są ok ale jak sie okazało na forum pirotechnicznym Pirotechmana szybko podupadają, bo konczą sie nowe pomysły:)

pozdrawiam


27 lut 2005, o 13:23
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2004, o 15:23
Posty: 68
Lokalizacja: not yet......
Post 
o spiryt, a gdzie amator ;)

ps. ale na dostêp to musisz co¶ napisaæ ;), bo podszyæ sie pod kogo¶ to nie problem :D
pps. zagadaj na gg 3864147 (bede mia³ nowy kontakt) 8)


pozdr.K-x

_________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


27 lut 2005, o 17:26
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
hehe co tu sie dzieje :D najpeirw Chemiker, teraz Spiryt ;)


Ps. napisz dla formalnosci posty co byu nie było ;)

_________________
Obrazek


27 lut 2005, o 18:30
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2004, o 21:19
Posty: 226
Lokalizacja: Płock / Toruń
Post 
Wpadki zdażają się każdemu. Jak będziesz ostro zamulał i sianem trącał to załapiesz się na sianopisa. Mów z sensem (nie koniecznie dużo), a zostaniesz dostrzeżony.

_________________
Per Aspera Ad Astra


30 lis 2005, o 20:35
Zobacz profil
Post 
Ja chcialbym miec dostep, ale wiem, ze na to nie zasluguje. I mysle, ze admini robia wmiare uczciwie nabor do komnat. NIe che sie podlizywac, ale to to chyba najsprawiedliwszy sposob z niesprawiedliwych


26 sty 2006, o 19:24
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 20:44
Posty: 51
Lokalizacja: Astral City
Post 
Nie wiem co was tak ludzie coągnie do tej komnaty...
wydaje wam sie ze jest tam niewiadomo co ? mam do niej dostep od ponad pol roku a napisalem chyba z 2-3 posty na krzyz... bo jesli macie nadzieje ze znajdziecie tam jakies ciekawe syntezy, to ok ale moim zdaniem do wiekszosci jest potrzebny sprzet i odczynniki za x tys. zł... i mało realnych w domowych warunkach...
Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi... ale wydaje mi sie iz prawde mowie


26 sty 2006, o 19:38
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
No tak, ale sama wiedza na temat tych syntez jest ciekawa :) . Ja np. czasem zadowalam sie sama teoretyka :roll:


29 sty 2006, o 20:50
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, o 09:48
Posty: 169
Lokalizacja: swiete miasto
Post 
Moze podam pewien cytat : "Doświadczeni chemicy z reguły nie przekazują informacji dotyczących tych zagadnień. Przyczyna jest prosta: nie chcą oni obciążać swojego sumienia ewentualną inspiracją młodych ludzi zafascynowanych wybuchami. Od kilku lat temat ten jest jednak uwzględniany w cyklu demonstracji chemicznych które prowadzę na UG. Uważam, bowiem, że przyczyną wypadków podczas pirotechnicznych eksperymentów młodych chemików, jest w równym stopniu brak wyobraźni i bezmyślność - jak same właściwości wybuchowe substancji. Dlatego zdecydowałem się na włączenie tego tematu do cyklu pokazów oraz do napisania tego opracowania"DrTomasz Plucinski

_________________
Teoria Teoria Teoria
to wszystko co w zyciu zostaje


15 lut 2006, o 21:56
Zobacz profil
Post odp.
Uważam że dostęp powinien być bardziej ograniczony !! a to choćby z czytanych postow w komnatach otwartych !! niechcial bym wskazywać konktetne osoby ale widac że zasmiecają forum !! dostep jest własnie po to by uniknac pytań na które są już odpowiedzi na forum badz łatwo je znalesc w liter. jestem za ograniczeniem a nawet obostrzeniem dostepu !!
I argumety typu przedmowcy nie trafiaja do mnie , preparatyka jak i wlasciowsci danych zw. powinno sie czytac na długo przed zamiarem syntezy !! nie kazdy jest Dr Tomaszem Plucinskim :wink: pozatym cytuję"
jest w równym stopniu brak wyobraźni i bezmyślność - jak same właściwości wybuchowe substancji" co do własciwości łatwo sprawdzić niestety reszta to przyjdzie z doswiadczeniem a na to trzeba czasu.
eko.


21 lut 2006, o 01:47
Post 
A jak dać komus gwiazdke ?? Nigdzie nie widze takiej opcji.


31 mar 2006, o 00:07
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Gwiazdki dodaja administratorzy :)

pozdr.

_________________
Obrazek


31 mar 2006, o 06:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2006, o 12:52
Posty: 31
Post Podziękowania
Dzięki wielkie dla tego (admina, moda, człowieka ;) ), który wymyślił zablokowanie komnat dt. MW !! Wtedy to ABW (lol) miałoby się do czego przyczepić, jakby jakiś idiota bez przeczytania BHP zabrał się do produkcji MW, albo innych, szkodliwych rzeczy... I potem by się słyszało w uwadze jak to przez VMC jeden młody człowiek wysadził się w powietrze. A co z nami? Co z forum? ...

_________________
Zdziwienie, zaskoczenie jest początkiem zrozumienia
Jose Ortega y Gasset


31 maja 2006, o 17:07
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Naturalnie pomysł żeby zamknąć komnaty MW był jak najbardziej słuszny. Ale wiadomo, że co zakazane, czy niedostepne najbrdziej kusi :twisted: . Niedawno dostałem dwi gwiazdki i sobie przejrzałem te komnaty i moja ciekaowść została zaspokojona, tylko ciekawość :wink: . Było pare fajnych rzeczy opisanych, przeczytałem sobie i już mi te dwie gwiazdki nie są potrzebne :D . Choć z drugiej strony poczekam troche, zdobędę trzecią i moze mnie dopuszczą do komnatu dla zaufanych. Ciekawe co tam sie wypisuje :wink:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


31 maja 2006, o 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2006, o 11:47
Posty: 4
Lokalizacja: Krakow
Post aaa tam...
Ja tam uwazam, ze skoro powstaja "zamkniete" komnaty, to znak, ze istnieje taka potrzeba... jestem tu nowy, niewiele sie odzywam, przynajmniej na razie, ale moja uwaga dla wszystkich ewentualnych zfrustrowanych "selekcja" nowicjuszy, ktorych kilka uwag przyszlo mi przeczytac - najpierw zacznijcie cos robic, a dopiero potem miejcie pretesje i roszczenia. Jest madre powiedzenie - bez pracy nie ma kolaczy, i drugie - cierpliwosc jest cnota :wink: . Pozdrawiam.

_________________
Nigdy nie powtarzaj udanego doswiadczenia.


26 cze 2006, o 12:04
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
Heh, wierzcie mi, patrzymy na wasze posty i jak ktoś mądrze pisze to nagradzamy, a więc nos w książki, czytać, robić doświadczenia, opisywać na forum i będą gwiazdki ;););)

_________________
Obrazek


26 cze 2006, o 17:14
Zobacz profil
Post Good Idea
Dobry pomysł.


28 cze 2006, o 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2006, o 18:04
Posty: 97
Lokalizacja: Zabrze
Post 
hmmm moze i dobry pomysl ale jesli chodzi o te posty to chyba nie. Jezeli ktos interesuje sie chemia, a nie maja mozliwosci albo wystarczajacej wiedzy, bo niektorzy jak cos napisza to mozna dlugo glowkowac. Moze jak ktos napisze do ktorej klasy chodzi i bedzie mial madre posty jak na swoj wiek to wtedy bedzie lepiej (moim skromnym zdaniem). Ale pewnie wy wiecie lepiej bo ja ide do 2 gim ;/

pOZdRo


10 lip 2006, o 14:40
Zobacz profil
Post 
szkoda ze ja niemam dostepu zapewne bym zapytal o weiele ciekawych zeczy i nawiele bym odpowiedzial


4 wrz 2006, o 22:35
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 17:24
Posty: 983
Lokalizacja: Bobrosławiec Śl.
Post 
mi17 napisał(a):
szkoda ze ja niemam dostepu zapewne bym zapytal o weiele ciekawych zeczy i nawiele bym odpowiedzial


Wystarczy że pokażesz że dysponujesz pewnym zasobem wiedzy :P

I ŻE NIE BĘDZIESZ PISAŁ POSTA POD POSTEM ! [opcja "edytuj posta"]

_________________
Obrazek


4 wrz 2006, o 22:55
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Ja powiem tyle, że te dwie Gwiazdki, które pod moim nickiem figurują, mnie zaskoczyły bardzo mile. Nie jestem jednak człowiekiem typu "na chama muszę być tu albo tu". Jestem tu po to, żeby się dowiedzieć czegoś więcej, ulepszyć swoje umiejętności i podzielić się z kimś swoim jako takim doświadczeniem. A czy Szanowna Administracja przydzieli mi jakieś dodatkowe "ordery" - ukłonię się i powiem "ku chwale Ojczyzny" :wink:
Z czasem może dostanę dostęp do reszty... wszystko wymaga cierpliwości, prawda?

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


6 lut 2007, o 22:00
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
sprzedaje gwiazdki, tanio 99,99 za sztukę (PLN) mam w różnych kolorach i rozmiarach oto kilka z nich:
*********
*********
*********

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


7 lut 2007, o 16:16
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 8 maja 2007, o 15:50
Posty: 175
Post 
a właściwie zainteresowała mnie taka rzecz otóż: Jeżeli ktoś zna się na Mw lub chemia dla zaufanych np. praca w tym lub w inny sposób i jest nowy na forum to jak ma otrzymać dostęp do tych zamkniętych komnat i rozmawiać na te tematy skoro nie może pisać o swojej dziedzinie w komnatach otwartych a pisanie o karmelkach dla kolesia który jest np. saperem jest śmieszne. Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi :) pozdrawiam


24 cze 2007, o 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sie 2006, o 16:24
Posty: 210
Lokalizacja: z Rzeszotar
Post 
Tylko czy warto tam wchodzić?
Kiedyś tam wszedłem i rozgościłem się trochę... Nie wiem czy padły wam zabezpieczenia, ale któregoś popołudnia mogłem tam swobodnie sobie posurfować. Żeby nie być gołosłownym to powiem co tam było: np. w dziale "narkotyki" ktoś założył temat, jak przerabiać skonfiskowaną heroine do morfiny aby nadawała się na użytek medyczny! :szok: Jakiś "uczony" stwierdził, że heroina szybko hydrolizuje do morfiny w wodzie. No i oczywiście sporo też było dyskusji nad otrzymywaniem amfetaminy...
Jednak te dyskusje nic nie wnosiły. Tzn. dużo było "lania wody" np. pomysłów na to co z czym reaguje, co może do czego służyć. Innymi słowy dużo domysł ów nad którymi dyskutowano jednak tych domysłów nikt nie sprawdza i w efekcie dyskusja nad reakcjami, których i tak nikt nie wypróbowywuje nic nie wyjaśnia i tylko przynosi strate czasu i w efekcie wiesz jeszcze mniej niż przed czytaniem tego...
Moim zdaniem nie warto więc zaglądać za tą "żelazną kurtynę". Jeżeli ktoś już interesuje się narkotykami to niech podszkoli się w angielskim i poprzegląda angielskie strony. A jest tego tam trochę. Przynajmniej nauczy się angielskiego a dowie się tego samego co w "chemii dla zaufanych" lub więcej.
Pozdr.

matey23//Powinieneś dostać ostrzezenie lub bana, za wynoszenie informacji z komnat zamkniętych, nawet jeżeli to co tam jest jest łatwodostępne w sieci. Ale tym niech już sie zajmą wyżsi ode mnie.


30 sie 2007, o 06:17
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
Oj człowieku... bzdury piszesz, tak sądzę. Powiedz mi tylko, kto by się bawił w praktyczne sprawdzanie, co jak się zachowywuje (jeśli chodzi o narkotyki), skoro to w naszym kraju nielegalne. Dlatego znacznie lepiej jest nieraz teoretyzować. Tak samo w MW - lepiej się upewnić i zniechęcić ze zmęczonym językiem lub bolącymi od stukania po klawiaturze palcami, niż zniechęcić się po utracie owych palców lub po zrobieniu czegoś bardzo głupiego :?

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


30 sie 2007, o 07:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sie 2006, o 16:24
Posty: 210
Lokalizacja: z Rzeszotar
Post 
Zgadza się. Głupi post napisałem. Masz racje. Ale przygotuj się, że jakieś CBŚ czy prokuratura już dawno się tam włamało i czyta sobie co tam piszecie. Skoro nawet mi przypadkowo tam weszło to na pewno przeniknęli tam jacyś policyjni informatycy...
Pozdr.


31 sie 2007, o 05:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..