Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
granat fosforowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19 cze 2008, o 10:10
Posty: 78
Post granat fosforowy
słyszałem o tzw granatach fosforowych. jak one działaja i co maja robic gdzies przeczytałem ze po wybuchu ludzie w zasiegu granatu maja powazny uraz psychiczny. nie znalazłem w sieci materiałów na ten temat

_________________
ach ta chemia


19 sty 2009, o 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2007, o 19:33
Posty: 163
Lokalizacja: Lublin
Post 
chyba tematy ci sie pomylily alee....

granat fosforowy jest szczegolnie niebezpieczny gdyz zrzucony na jakis obszar powoduje znaczace straty.zapalony fosfor jest praktycznie nie do zgaszenia w dodatku z woda tworzy kwas fosforowy ktory zagraza miedzy innymi drogom oddechowym.

bomby fosforowe byly uzywane w wojnie na filipinach i w wietnamie.


19 sty 2009, o 18:29
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
A także wciąż w walkach z Hamasem....

Podobnie jak kasetowe, igłowe i inne wynalazki...


19 sty 2009, o 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 cze 2008, o 10:10
Posty: 78
Post 
[quote="uszaty43"]chyba tematy ci sie pomylily alee....

wiem przepraszam ale nie interesuje sie militarią w ogóle jej nie odwiedzam i nie pomysłałem by tam to zamiescic

_________________
ach ta chemia


20 sty 2009, o 09:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
Granaty fosforowe złożone z białego fosforu służą do zapalania np domostw, a także do unieszkodliwiania pojazdów z pancerzem aluminiowym.


20 sty 2009, o 15:27
Zobacz profil
Post 
uszaty43 napisał(a):
zapalony fosfor jest praktycznie nie do zgaszenia w dodatku z woda tworzy kwas fosforowy ktory zagraza miedzy innymi drogom oddechowym.


Fosfor prawie nie reaguje z wodą !! :roll:
Jeśli już to jego tlenki, kwas fosforowy nie jest lotną cieczą !!
Fosfor biały odpowiednio preparowany paląc się rozkłada wodę pobierając z niej tlen jednak musi być zapalony wcześniej metoda gaszenia wodą dodaje jedynie tlenu do reakcji powodując intensywniejsze spalanie .
Kilka gram zapalonego fosforu białego w kontakcie z dłonią lub stopą powodować będzie przepalenie jej na wylot bez względu na obuwie i rękawice !!
Pominę celowo silną toksyczność i niebezpieczeństwo przy kontakcie z tą odmianą pierwiastka , dane znajdziecie w WMO od tego jest :wink:
pozdrawiam
eko


23 sty 2009, o 03:33
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Kumpel sobie poparzył paluszki fosforem, nie powiem jak to wyglądało ale jak zawitam w domku ku przestrodze zamieszczę zdjęcia.
A granaty fosforowe pełnią jeszcze jedną funkcję - zadymiają. I to konkretnie.

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


13 lut 2009, o 02:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lut 2007, o 21:01
Posty: 235
Lokalizacja: Z Polski
Post 
Takie granaty to paskudna rzecz ...
Niedośc ofiara w zasiegu płoneła żywcem ... :-/
a w pomieszczeniach zamknietych typu bunkier dusili sie ... :-/

Pozdrawiam TB303

_________________
..... . . TB303 . . .....


13 lut 2009, o 02:51
Zobacz profil
Post odp.
Były już filmy z palącego się Fosforu białego na forum , najpewniej gdzieś w komnatach zamkniętych były dodawane filmy .
Fosfor biały nie jest odczynnikiem który może być dostepny z racji toksyczności wszelkie doświadczenia lub eksperymenty stanowczo odradzam !!
Zadymianie może jest bardzo duże jednak widziałem wiele mieszanek bardziej dymotwórczych i mniej toksycznych,zastosowanie w granatach wojskowych jest jednoznaczne eliminacja przeciwnika na polu walki .
Fosfor miał na celu powodowanie ran urazowych trudno gojących się otwartych co powodowało możliwość zakażenia takiej rany w prosty sposób i eliminacje z pola walki .
Dymotwórcze granaty wojskowe polegały na innej technice strategicznej czyli niskiej mgle nad terenem zdobycznym celem niewidoczności,
Oczywiście w dobie rozwoju technologii jest to śmieszne jednak tak walczyli nasi dziadowie czy ojcowie uszanujmy ten rozwój technologii mitycznej jako prawdziwy i stosowany :wink:
pozdrawiam
eko


15 lut 2009, o 02:21
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Wszelkie ładunki z białym fosforem (bomby zapalające, flary, pociski zapalające, itd.) powodują zapalenie się celów i domostw, bo płonący fosfor biały pryska na wszystkie strony. Powoduje okropne oparzenia (w necie są zdjęcia z wojny, w google, ja nie mam ochoty ich oglądać). Była dawno temu w TV mowa o gościu, który leciał samolotem, samolot zrzucił flarę fosforową, złapał tzw. dziurę powietrzną, obniżył gwałtownie lot, a flara wpadła przez otwarty luk boczny do środka samolotu. Gość wypchnął flarę rękami, doznał oczywiście ciężkich poparzeń, miał kilkadziesiąt przeszczepów skóry twarzy, itd.

Broń wyjątkowo paskudna, a od fosforu białego w labie czy gdziekolwiek indziej lepiej trzymać się z dala, jeśli nie trzeba się z nim stykać, nie dość że piroforyczny to cholernie toksyczny. Do neutralizacji używa się r-rów CuSO4.


15 lut 2009, o 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Oczywiście ,że paskudna ale nie tak jak bomby kasetowe. Chyba w drugiej wojnie światowej zrzucono ładunki z fosforem na tokio przez amerykanów ,ponieważ w tym czasie budynki były z drewna i stały bardzo blisko siebie.Jak oglądałem to te bomby zabiły prawie tyle samo co atomowa.Zarówno granaty jak i bomby fosforowe są przeznaczone do ranienia ale też do podpalenie drewnianych budowli.


17 lut 2009, o 18:47
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Piromaniak napisał(a):
nie tak jak bomby kasetowe


Niestety Polska jako jeden z niewielu cywilizowanych krajów świata (pomijam USA i Rosję) nie chcę podpisać konwencji o zakazie jej produkcji, składowania, i stosowania, bo stoi za tym wybitnie partykularny interes - produkują ją zakłady Dezamet w Nowej Dębie... :?


18 lut 2009, o 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Polska nadal je produkuje ?? myślałem ,że nie chcą podpisać konwencji z powodu dużego arsenału jeszcze z czasów zimnej wojny.Nie sądziłem ,że nadal je produkują.


18 lut 2009, o 17:05
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Jeszcze niedawno na stronie ZM Dezamet była w ofercie lotnicza amunicja kasetowa, teraz w ogóle nie widzę w ofercie ( www.dezamet.com.pl ) bomb lotniczych, ale nie wiem czy przestali produkować, czy też po prostu usunęli to ze strony internetowej żeby był mniejszy smród. W zeszłym roku chyba jeszcze robili. Producentem amunicji kasetowej jest też ZM Kraśnik. (strony nie mają).


18 lut 2009, o 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 15:33
Posty: 85
Lokalizacja: z piekła rodem
Post 
Odświeżę stary temat. Tak pisali tu ludzie że te bomy fosforowe, są takie niehumanitarne. Zapomnieliście o fakcie że esencją wojny jest przemoc i to nie zmieni się. Są niehumanitarne ale diabelnie skuteczne, więc będą używane mimo wszystko. A tak w ogóle to bomby kasetowe mogą przenosić różne ładunki, nie tylko fosforowe. Bomba kasetowa to po prostu bomba przenosząca w głównym korpusie większą ilość mniejszych bomb.

_________________
Bum, headshot!
Zasady są po to żeby neutralizować kwasy.
Nie materiały wybuchowe lecz chęć szczera zrobi z ciebie kalekę.


5 lut 2011, o 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..