Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Paintball 
Autor Wiadomość
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post Paintball
Witam!
Mam zamiar na dniach zakupić sobie tę zabawkę, tylko nie wiem jaką... Proszę o pomoc w wybraniu czegoś odpowiedniego na początek i czegoś nie drogiego. Myślałem nad tym:
http://allegro.pl/item556510897_najciez ... tball.html
Co Wy na to?
Pozdro,
Imaginus.


21 lut 2009, o 12:03
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
No tylko, że to ma mało wspólnego z paintballem.
Dobry, nowy marker do paintballa z 5 stów co najmniej kosztuje.


Ostatnio edytowano 21 lut 2009, o 19:53 przez raymundo, łącznie edytowano 1 raz



21 lut 2009, o 14:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
to jest to pseudo ASG ;]
za 89 zl nie kupisz nic normalnego i dobrze dzialajacego do ASG ;]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


21 lut 2009, o 15:51
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
To jest na te małe plastikowe kuleczki do takich pistoletów co na odpustach sprzedają. A tymi kulkami z farbą musiałbyś z maksymalnie metra do betonowej ściany strzelać żeby pękły i zostawiły ślad.


21 lut 2009, o 16:55
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
chyba marker a nie parker Ray :wink:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


21 lut 2009, o 17:42
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
ASG z paintballem ma dosc malo wpspolnego
w ASG zadko stosuje sie kulki z farba
dwa kulki w asg sa plastikowe, w paintballu sa to kulki zelowe, czy cos takiego, kulki w asg sa mniejsze w paitballu wieksze

podany model "pistoletu" do asg ma mechanizm wyrzucajacy kulki zbuydowany za pomoca naciaganej recznie sprezyny - taka sprzezytna nie nadaje sie do kulek paintballowych,

w paintballu uzywamy butli ze sprezonym powietrzem

wyglad broni:
paintbal to markery - czyli rura + zbiornik ze sprezonym powietrzem + spory magazynek na kulki + spust
asg - repliki broni 1:1

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


21 lut 2009, o 17:56
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
I zasady inne.
np. w paintballu widać czy dostałeś a w ASG musisz się sam przyznać i wszystko zależy od uczciwości graczy :)

blizzard, fakt. podła literówka się wdała, ale już poprawione.
A może zorganizować turniej paintballowy VMC? modzi vs. admini. albo gra o gwiazdki...


21 lut 2009, o 19:54
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Jak mi dacie pistoleta to chętnie ustrzele jakiegoś admina ;D

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


21 lut 2009, o 20:24
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
Czyli jak to Panowie mówicie 'lipa' :wink:
Zależy mi na tym paintballu, a sprzedawca tamtego 'kałacha' podkreśla, że nadaje się on w 100% na kulki z farbą. Nie ma nic tańszego niż za 7 stów?
Pozdrawiam,
Imaginus.


21 lut 2009, o 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2008, o 22:14
Posty: 88
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Post 
Imaginus napisał(a):
Czyli jak to Panowie mówicie 'lipa' :wink:
Zależy mi na tym paintballu, a sprzedawca tamtego 'kałacha' podkreśla, że nadaje się on w 100% na kulki z farbą. Nie ma nic tańszego niż za 7 stów?
Pozdrawiam,
Imaginus.


Oczywiście, że jest. Tylko nie licz na rewelacje :wink:.

CLICK!


21 lut 2009, o 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sie 2007, o 20:24
Posty: 9
Post 
Taki marker, to nie marker. Popatrz lepiej za używkami na alledrogo, z tym, że licz się na dodatkowe koszta: butla (jak chcesz lipną to na CO2, ale znacznie lepsze są HP) ~200zł, dobrze jest kupić mambę 100-150zł, spłuczka (magazynek) od 10 do 300zł. Tak więc dokładnie zwracaj uwagę na to co jest w zestawie.
aaa no i licz się z tym, że kulki nie są tak tanie jak w asg - worek 500szt letnich kosztuje 25-35zł, zimowe natomiast 35-40zł. Worek starcza na trzy oszczędne rozgrywki.


21 lut 2009, o 21:19
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
Ała....
Chyba posłucham się znajomego i kupię ASG :wink: Bo na paintballa chyba nie wyrobię...
Pozdro,
Ima.


22 lut 2009, o 12:38
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
No zrobisz jak chcesz :) Ale wg. mnie lepsza zabawa jest w paintballu. I zawsze można sprzęt wynająć. I warto przeglądać allegro bo niekiedy można coś fajnego i taniego znaleźć.


22 lut 2009, o 13:21
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
@up. No tak, też tak uważam, jednak paintball jest dużo droższy od ASG... Jeszcze jedno pytanko. Jaki m/w. jest koszt naboi CO2 do markera na powiedzmy jedną 3 godzinną rozgrywkę?
(Ile Wam schodziło)
Pozdrawiam,
Ima.


22 lut 2009, o 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sie 2007, o 20:24
Posty: 9
Post 
jedno nabicie butli 20oz powinno spokojnie starczyć. Niestety nie orientuje się jaka jest cena nabicia takiej małej butli... Przy HP (polecam - dużo stabilniejsze i można grać zimą) nabicie butli "matki" kosztuje 15-20zł i starcza dla 6-8 osobowej drużyny na cały dzień grania. Oczywiście mówię o w miarę normalnej grze, a nie waleniu na full auto gdzie tylko popadnie


22 lut 2009, o 14:11
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
Czyli nabicie to akurat pikuś, ale sama butla to pewnie koszt jeszcze jednego zera...


22 lut 2009, o 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 lip 2006, o 22:29
Posty: 53
Lokalizacja: Opole
Post 
ASG to wcale nie jest taki tani sport jedna rzecz to replika a droga to mundur i oporządzenie. Jeżeli chcesz kupić porządną replikę a nie chińczyka który posłuży jeden sezon góra dwa to musisz kupić markową replikę typu ICS/TM/CA/G&G.


22 lut 2009, o 17:59
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
oj
ASG jest moim zdaniem zdecydowanie drozszy

a przy painballu bardzo czesto nie potrzebujesz wcale sprzetu - wystarczy ze znajdziecie firme w okolicy ktora organizuje mecze painballowe
przy ASG raczej w rachube wchodzi pozyczanie sie sprzetu od znajomych - bo nie widzialem firm ktore znajmuja sie wypozyczaniem calego sprzetu tak jak jest to przy painballu

niestety ASG to juz zabawy badziej militarne z naciskiem na realizm, wiec mundur, gogle, kaski, bron to juz koszty minimum 1k zl, i to calkowite minimum z minimum ;]

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lut 2009, o 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sie 2007, o 20:24
Posty: 9
Post 
Sulik napisał(a):
oj

niestety ASG to juz zabawy badziej militarne z naciskiem na realizm, wiec mundur, gogle, kaski, bron to juz koszty minimum 1k zl, i to calkowite minimum z minimum ;]


to zależy, czy gra się w milslim'a czy w speeda (mało jest w Pl drużyn speedowych - za dużo kulek leci...)
mundur przy poruszaniu się w lesie to podstawa
bez maski ochronnej nikt na pole gry cię nie wpuści
broń paintballowa wydaje mi się, że jest droższa, chociaż dobre karabinki ASG też sporo kosztują, a badziewia nie warto kupować

podsumowując zaczynając zabawę z paintballem wydałem 1500zł na podstawowy sprzęt i to wcale nie jakiś super...

Ale wg. mojej skromnej osoby paintball jest ciekawszy... i przynajmniej widać czy ktoś dostał


23 lut 2009, o 00:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 22:03
Posty: 10
Post 
O rany nie "broń paintballowa" tylko marker... :wink:
Co do kosztów PB jest droższy od ASG i to znacznie.
Jak grasz w lesie to musisz mieć to samo co przy ASG tylko inną klamkę na którą trzeba wydać od ~400 do 1500zł + spłuczka (magazynek) ok.200zł butle HP ~250zł co do maski no cóż dodatkowe od 50 do 150zł w AGS na upartego wystarczą okulary ochronne + kominiarka.
Ale to las bo jak chcesz iść na balony (czyli speeada) trzeba wydać naprawdę troszkę kasy bo marker to wydatek rzędu 1500-4100zł, przydała by się lepsza maska +100zł a tu butla stalowa ciąży i trzeba kupić kewlarową 600zł a to przydały by się fajne ubrania i ochraniacze to kolejne 600zł a to za rok będzie już nie modne albo wejdzie coś lepszego itd. itp.
Ale największa różnica jest w samych kosztach grania bo: w AGS można grać praktycznie wszędzie a malować tylko na przygotowanych polach (wejście z własnym sprzętem 20-70zł) no i do tego dochodzi sprawa kulasków karton (2000szt) to wydatek od ~ od 130 do 170zł (jeden mecz na balonach i praktycznie idzie karton) markery potrafią wypluć do 25BPS czyli 1500 strzałów na min. :roll:

Paint to fajna zabawa ale wymaga małych inwestycji.
Pozdrawiam


23 lut 2009, o 04:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
No właśnie właśnie kolega u góry dobrze pisze jak ktoś tu twierdzi że ASG jest droższe no to śmiech na sali , broń może i kosztuje i tyle samo ale już maska do paintballa kosztuje drożej niż gogle do ASG , poza tym koszt jednej kulki do PB to 20gr a koszt jednej kulki do ASG to jakieś 0,01gr ...No to jest różnica - fakt może i w asg się wiecej kul wywala ale i tak worek 2000sztuk średniej klasy kulek kosztuje ok 20zl ...a nie 120...


23 lut 2009, o 11:46
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
z obu sprortow mozna zrobic drogi interes
ale jak sie juz bawic w asg to mozna naprawde wydac duuzo wiecej niz na topowy sporzet do paintballa

w takim asg procz munduru i giwery mozna przeciez modyfikowac sobie uuzbrojenie przez dodatkowy sprzet taktyczny, do tego dochodza jeszcze surwiwalowe dodatki i maskowania
im bardziej realistycznie tym lepiej, a zarazem tym drozej
jelsi uzywac broni pneumatycznej na green czy tez inny gaz, to jeszcze ten gaz
jesli elektryka to ladowarka, akumulatory etc.
najtansze, ale tez czesto o najslabszych osiagach sa sprezynowki naciagane recznie

przy paintballu praktycznie wystarczy gruby dres, maska i marker

ciezko porownywac oba sporty bo niby podobe, a jednak duzo je rozni, a nawet bardzo duzo
po pierwsze w asg liczy sie realizm i wcszucie w role
w painballu chodzi o rozladowanie sie poprzez dobra nieskrepowana zabawe

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


23 lut 2009, o 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
och zaraz że realizm , no dobra są te wszystkie milsimy i inne mocno fabularyzowane spotkania , są larpy itp ale są też strzelanki yebanki gdzie przychodzisz prujesz 2 hicapy i jedziesz do domu , w obu tych ""sportach"" chodzi o "rozładowanie stresu" ...

No jasne można robić konwersje itp sęk w tym że i tak używanie giwery nie kosztuje ponad 100zl na jedną strzelankę , akumulator zmieniasz raz na rok jak nie rzadziej , co do greengazu ,no fakt 35zl za 1l to nie jest tanio , ale z drugiej strony jak masz broń główną na GG to i tak przynajmniej na 2 - 3 strzelanki starczy . Jak się chce to i na zbieranie znaczków można 10k wydać żaden problem , jednak zacząć zabawe z ASG a z PB to w tym drugim przypadku trzeba znacznie więcej forsy władować, no i w sumie te giwery od PB nie wyglądają zbyt szczęśliwie wprawdzie są jakieś konwersję którą robią z tego w miare znośną ""replika"" ale i tak do poziomu replik z ASG wiele im brakuje w sumie klimat jak dla mnie żaden ...


23 lut 2009, o 13:57
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
No właśnie, klimat... Dla wielu jest on rzeczą priorytetową w tych sportach, mnie jednak chodzi o same trenowanie celności i "o to coś". Klimat stawiam raczej na drugie miejsce. Fakt, przeczytałem już trochę i wygląda na to, że marker za stówę to nie marker. A więc chyba kupię ASG, choć zniechęca mnie to, że to są zwykłe plastikowe kulki (tak jak te pistolety, na żółte plastikowe kulki, tylko mocniejsze i bardziej 'wiarygodne') Jak pieprze bez sensu, to sorry, ale takie jest moje zdanie. Mój znajomy mówi, że z ASG też da się strzelać kulkami z farbą, tylko czasem rozwala kulkę w środku.
Może podajcie mi argumenty, dla których bronie ASG są lepsze od markerów (oprócz diametralnej różnicy kasy jak rozumiem).


23 lut 2009, o 15:06
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
czy za stowke kupisz cos dobrego do asg to nie byl bym taki pewny ;)

ale z painballem jak mowilem juz mozna spokojnie znalezc pole paintballowe z wynajmem sprzetu na caly dzien i sie w ten sposob pobawic

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


23 lut 2009, o 15:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..