Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
i jeszcze jeden 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post i jeszcze jeden
kolejny osioł z gatunku "nie smuć, przecież jestem ostrożny", "no wiem piszą, że to wrażliwe, ale ja robiłem kilka razy i nic się nie stało"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


27 paź 2009, o 17:04
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
o jah.
Nie chce już mi się na ten temat rozmawiać... Tylko nie spodziewałem się, że na lekcji. Strzelam że KCLO3 i siara ;]

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


27 paź 2009, o 19:36
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 00:04
Posty: 484
Lokalizacja: xXx
Post 
Tak czy siak szkoda chłopaka... Jak się ma 15 lat to nie zawsze się o wszystkim myśli... Równie dobrze mogłoby nie dojść do wybuchu i nie usłyszelibysmy nawet o nim... Moim zdaniem nie można składać tylko na głupote, bo jak sobie przypominam też niezłe rzeczy się robiło w gimnazjum... Poprostu niektórzy mają trochę więcej szczęścia, a inni troche mniej... Szkoda ręki...


27 paź 2009, o 20:42
Zobacz profil
Post 
do szkoły przyniósł ładunek wybuchowy bardzo mądre żal mi takich ludzi widzę że rozumem nie grzeszył do psychiatry z takimi i dziwota że mamy opnie jaką mamy i kto by pozwolił aby miał ktoś laboratorium


27 paź 2009, o 20:52
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 00:04
Posty: 484
Lokalizacja: xXx
Post 
Wiem, że to było głupie, ale w takim wieku o to nietrudno... Naprawdę. A gdziś tu był temat "moje wpadki czy jakoś tak". Niech teraz każdy wyobrazi sobie swoja wpadkę i pomyśli jak by się mogła zakończyć przy odrobinie pecha..


27 paź 2009, o 21:08
Zobacz profil
Nauczyciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2007, o 21:59
Posty: 963
Lokalizacja: Katowice
Post 
Po prostu był za młody. Trudno oczekiwać od ucznia szkoły podstawowej, czy gimnazjalisty dojrzałego, zdroworozsądkowego myślenia.
Młodzi bardzo często robią głupoty, których potem żałują. Do wszystkiego się dorasta.

_________________
<wyk> Państwo się nie martwią że brakuje miejsc, tylko wykład wszyscy mają w jednej sali, konkurs będziecie pisać w warunkach normalnych.
<g>Wolałbym w standardowych, kurtkę zostawiłem w szatni.


27 paź 2009, o 21:10
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Zgodzę się z poprzednikami.
W sumie wiem jak to jest być młodym, nie mysli się zdroworozsądkowo, kierują uczucia, chęc pokazania się innym, brawura. Nie patrzy się wtedy na bezpieczeństwo.

Nie wiem, czy ktoś widział. Obszerniejszy artykuł: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091027/POWIAT16/168913236

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


27 paź 2009, o 23:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2008, o 22:14
Posty: 88
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Post 
Dobra jest młody, ale bez przesady, przynieść MW do szkoły... Chyba nie wymaga komentarza.

_________________
Obrazek


27 paź 2009, o 23:41
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Głupota i bezmyślność nie ma wieku. Zarówno młodzi jak i starsi mają czasami takie "przebłyski geniuszu". Najlepiej jest uczyć się na błędach. Zdecydowanie na błędach obcych ludzi. Mam jednakże nadzieję, że nie był to czytelnik tego Vortalu, ani też, że w przyszłości o czytelniku tego Vortalu nie napiszą gazety.


28 paź 2009, o 01:08
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Wyobraźcie sobie, że on miał tego 4kg w domu! MW który jest wrażliwy na nacisk (substancja rozpyliła się w kopercie i osiadła na węwnętrznych ściankach, na całej powierzchni; cienka krawędź nożyczek podczas cięcia to wystarczający bodziec)... To mówi samo przez się... On w ogóle sobie nie zdawał sprawy z czym ma do czynienia...
W takim wypadku to tu już ciężko mówić o głupocie i przypadku.

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


28 paź 2009, o 07:19
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Cytuj:
- On ma same szóstki z chemii - dodają uczniowie. - Zawsze coś konstruował, wymyślał. Teraz martwią się, co dalej będzie z palcami pasjonata. Ponoć zbierali je z podłogi...


No i co z tego, że idiota ma same 6 z chemii jak nie potrafi obchoidzić się z MW, nie przywiązuje do nich zbytniej uwagi, nie dba o bezpieczeństwo? To wszystko odbyło się wysokim kosztem (oczywiście mógł zginąć, wtedy koszt mówi sam za siebie).
A co do ocen w gimnazjum. Jest to taka szkoła, gdzie się chce pokazać, że się ma inteligentną i mądrą młodzież i stawia się oceny za byle co. Nie zawsze ocena jest odzwierciedleniem wiedzy i umiejętności...

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


28 paź 2009, o 07:28
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Tak to już jest w życiu - " Mam same dobre oceny z chemii, więc wiem co robi(DUPPP)".


28 paź 2009, o 10:09
Zobacz profil
Post 
rajek1992 napisał(a):
Wyobraźcie sobie, że on miał tego 4kg w domu!

Nikt nie napisał że miał 4kg TEGO w domu. Ani też nikt nie może wiedzieć że to był MW (skoro już przytaczasz KClO3+S, podczas gdy mój - równie bezsensowny - strzał to HMTD).


28 paź 2009, o 12:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:24
Posty: 43
Post 
Ja myślę, że to było KClO3 + S lub jakiś fotobłysk. Gdyby to było HMTD to idiota by chociaż troszkę pomyślał. A szkoły rajek 1992 nie oceniaj (przecież do niej nie chodzisz). Ja tak i jeśli miał chemie z moją nauczycielką to naprawdę musiał coś umiec :)


28 paź 2009, o 18:22
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
mietek napisał(a):
rajek1992 napisał(a):
Wyobraźcie sobie, że on miał tego 4kg w domu!

Nikt nie napisał że miał 4kg TEGO w domu. Ani też nikt nie może wiedzieć że to był MW (skoro już przytaczasz KClO3+S, podczas gdy mój - równie bezsensowny - strzał to HMTD).


"Takie środki zostały zastosowane po informacji, że w domu chłopaka jest jeszcze kilka kilogramów materiału wybuchowego. Nieoficjalnie mówi się nawet o czterech kilogramach."

i przeczytaj jeszcze to: z dzisiaj - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091028/POWIAT16/50199330

krzesło napisał(a):
A szkoły rajek 1992 nie oceniaj (przecież do niej nie chodzisz). Ja tak i jeśli miał chemie z moją nauczycielką to naprawdę musiał coś umiec :)


Nie oceniam szkoły, porównywałem sposób oceniania w gimnazjum i liceum. Pisałem, że w gimnazjum oceny dostaje się za byle koci-łapci. Więc to, że miał 5 i 6 z chemii o niczym nie znaczy. Może się ładnie uśmiechał, ładnie pisał w zeszycie, podkreślał na zielono tematy itp. a potem przeczytał z czego i jak zrobić dobre bum no i zrobił ;]

A co do materiału - mietek - możesz mieć rację. HMTD wybucha w kontakcie z metalami i jest wrażliwy na nacisk i tarcie. Przyjmijmy, że HMTD rozpylił się na ściankach koperty. Rozcinając ją mógł wywołać spory nacisk (biorąc pod uwagę powierzchnię ostra nożyczek), a do tego kontakt z metalowymi nożyczkami, no i bum. Także pomysł z HMTD nie jest wcale głupi :)

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


28 paź 2009, o 20:34
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Nie sądzicie, że takie gdybanie co to może być jest troszkę bezcelowe...


28 paź 2009, o 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:24
Posty: 43
Post 
Skoro mówiłeś ogólnie to ok :) Jedno mi tylko nie pasuje :? On był zbyt głupi na hmtd. I co chciał z tym zrobic? Zjeśc? Przecierz to się ładuje do spłonek! Nie mówiąc o tym, że na h** mu było 7 kilo półproduktów do hmtd. Ale tak jak powiedział aktus, te rozwarzania są bezsensowne...


28 paź 2009, o 21:22
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
aktus napisał(a):
Nie sądzicie, że takie gdybanie co to może być jest troszkę bezcelowe...


W sumie masz rację, "spekulowanie zostawmy innym" ;)

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


28 paź 2009, o 22:32
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2007, o 11:35
Posty: 134
Lokalizacja: mam to wiedzieć?
Post 
krzesło napisał(a):
Ja myślę, że to było KClO3 + S lub jakiś fotobłysk.

Gdyby to był jakiś fotobłysk albo kapiszon to by palce miał ale całe poparzone. :roll:


28 paź 2009, o 22:47
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post a lista rośnie
rawie 7 kilogramów substancji do wytwarzania materiałów wybuchowych znalazła policja w domu 15-latka z Zielonej Góry. Dzień wcześniej, podczas lekcji, nastolatkowi eksplodowała w dłoni koperta z niezidentyfikowanym materiałem pirotechnicznym. Stracił cztery palce.

- Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy znalezione u ucznia substancje można kupić legalnie - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji, Małgorzata Stanisławska.

- Jeśli okaże się, że były to substancje, których posiadanie jest zabronione, zostanie wszczęte postępowanie w stosunku do osób, które sprzedały takie materiały nieletniemu - dodała policjantka.

Znalezione w domu nastolatka substancje zniszczono na poligonie wojskowym.

Postępowanie mające wyjaśnić okoliczności wtorkowego wypadku i dotyczące substancji znalezionych w mieszkaniu 15-latka wszczął już prokurator. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Do wtorkowej eksplozji doszło podczas lekcji w Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze. Koledze rannego, który siedział z nim w ławce, nic się nie stało. 15-latek, który został ranny, trafił na blok operacyjny zielonogórskiego szpitala. Stracił cztery palce.

Nadal nie wiadomo, jaki rodzaj ładunku eksplodował w jego ręce. Ustalają to eksperci. Z ustaleń policji wynika, że chłopak do szkoły zabrał jakiś proszek w kopercie. Ten eksplodował pod ławką podczas próby przecięcia pakunku nożyczkami

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


29 paź 2009, o 00:58
Zobacz profil
Post 
rajek1992 napisał(a):
A co do materiału - mietek - możesz mieć rację. HMTD wybucha w kontakcie z metalami i jest wrażliwy na nacisk i tarcie. Przyjmijmy, że HMTD rozpylił się na ściankach koperty. Rozcinając ją mógł wywołać spory nacisk (biorąc pod uwagę powierzchnię ostra nożyczek), a do tego kontakt z metalowymi nożyczkami, no i bum. Także pomysł z HMTD nie jest wcale głupi :)

Oczywiście. Możemy dorzucić jeszcze do paczki wrażliwe fotobłyski na bazie KMnO4 lub dowolną nieprawidłową mieszankę-eksperyment. Wskazywałem jedynie bezsens spekulacji a nie podawania konkretnych substancji.

Ale widzę temat i tak już zamknięty. Pozdrawiam :)


29 paź 2009, o 19:00
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2006, o 08:37
Posty: 611
Lokalizacja: Średniowiecze
Post 
W sumie, znalazłem, cóż młodzian posiadał...

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /745159224

Substancje w pełni legalne?

Paskudnie, tyle Wam powiem. Cud, że nikomu w otoczeniu nic się nie stało. A chłopak ma nauczkę do końca życia.
Cóż. Każdego szkoda.

Pozdrawiam Alchemik

_________________
ALCHEMICZNA KRUCJATA
Sapentiam, prudentiam et scientiam.
Z rtęcią reaguje dusza...

Obrazek

Eksperyment prowadzi do poznania. Teoria do wiedzy. Synteza tej pary - mądrością staje się w głowach najwytrwalszych.


29 paź 2009, o 20:51
Zobacz profil
Nauczyciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2007, o 21:59
Posty: 963
Lokalizacja: Katowice
Post 
Na to wychodzi, że sam to zrobił, czyli nikt mu tego nie sprzedał. A na ingrediencje, które kupił, nie ma jakichś specjalnych obostrzeń...

_________________
<wyk> Państwo się nie martwią że brakuje miejsc, tylko wykład wszyscy mają w jednej sali, konkurs będziecie pisać w warunkach normalnych.
<g>Wolałbym w standardowych, kurtkę zostawiłem w szatni.


29 paź 2009, o 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:24
Posty: 43
Post 
Więc jednak się pomyliłem :oops: Chyba za bardzo więrzę, że ludzie nie są aż tacy głupi...


29 paź 2009, o 22:30
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
"W trakcie przeszukania zabezpieczono m.in. kilogram substancji wyglądem i zapachem przypominającej urotropinę. 5,5 kg chloranu potasu. W słoiku natrafiono na substancję wyglądającą na mieszaninę służącą do produkcji nadtlenku urotropiny. W woreczku foliowym znaleziono substancję krystaliczną wyglądającą jak częściowo wysuszony nadtlenek urotropiny."

No więc mielim rację z HMTD ;]
A chloran pewnie do miedziana był potrzebny, tylko dziw, że nafty nie znaleźli ^^

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


29 paź 2009, o 22:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..