Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Zakazy i nakazy -zabierają nam żarowki !!! 
Autor Wiadomość
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post 
mietek napisał(a):
Dobry666 napisał(a):
Dzięki Sulik - tak też myślałem. Jak już wspomniałem, mam te trzy świetlówki u siebie w pokoju i po dłuższym siedzeniu w nocy, np. przed kompem, jak już zbieram się lulu (:lol:), to mam takie dziwne uczucie pieczenia i suchych oczu :/

No właśnie, siedzisz w domu przed kompem w którym jak mniemam masz monitor LCD który jest podświetlany niczym innym jak... świetlówką :P Więc o ile argumenty co do toksyczności świetlówek wyglądają na uzasadnione, to z tym światłem jest to trochę hipokryzja.

Źle mnie zrozumiałeś ;)
Nie zwalam wszystkiego na świetlówki. Wiem jak zachowują się oczy po dłuższej pracy przy komputerze, albo czytaniu - patrzenie się na małą powierzchnie monitora, lub książki powoduje ograniczenia w nawilżaniu gałki ocznej jak już wspomniałem. Byłbym (niedouczonym) hipokrytą, gdybym stwierdził, że to wina świetlówek - a tak nie napisałem ;)
Zawsze należy brać pod uwagę wiele innych działających czynników. Stwierdziłem tylko, że wymiana świetlówek na żarówki, może coś pomóc a nie cudownie uleczyć suchość oczu ;)


30 sie 2009, o 19:34
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Całe szczęście, że Polacy to naród kombinatorów. Nie będą nam straszne zakazy:
Obrazek


3 wrz 2009, o 07:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 15:29
Posty: 107
Post 
http://www.joemonster.org/art/12317/Pol ... Europejska
:o


6 wrz 2009, o 12:31
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
to samo wrzucił Aktus z tym że obrazek mu się troszkę psuje ;)
wystarczy wejść na joemonster i odświeżyć stronę forum i się wyświetli.
pozdrawiam


6 wrz 2009, o 13:25
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Nie wszyscy mają konta na JM.


6 wrz 2009, o 14:40
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 11 lis 2008, o 02:31
Posty: 251
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Ja nie mam :)
(robie oftopa:/)


6 wrz 2009, o 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 15:29
Posty: 107
Post 
Mój błąd, po prostu obrazek mi się nie wczytuje i myślałem, że nikt tego wcześniej nie wrzucił, obydwa posty do usunięcia.


6 wrz 2009, o 20:45
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post 
Mam pytanie do osób, które znają się na żarówkach, że tak to ujmę. Chcę kupić sobie lampkę biurową i jak wiadomo można wybrać model z LED'ami, świetlówkami energooszczędnymi lub zwykłymi żarówkami. Moje pytanie odnosi się do tego, która z tych trzech podanych rzeczy jest lepsza/zdrowsza dla oczu? Za która przemawia więcej pozytywnych rzeczy? ;)


27 paź 2009, o 22:31
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Nie znam się na tym dokładnie, ale z własnego doświadczenia proponuję LED - drogie, ale zużywają mniej energii w przeliczeniu na natężenie oświetlnia, a do tego dosyć wysoka trwałość diod ;)

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


27 paź 2009, o 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 00:22
Posty: 33
Post ekoterroryzm
To juz jest zwykly ekoterroryzm, swiadczacy o ignorancji i niekompetencji bioroktatow!
Tam gdzie zrodlo swiatla swieci krutko - swietlowki nie maja sensu - przy rozruchu pobieraja znacznie wiekszy prad, az sie nie nagrzeja, sam rozruch zuzywa lampe tak jak ok. 1...4h swiecenia (rozpylanie pasty emisyjnej na skretkach).

To samo emisja CO2 - wzrost temperatury powietrza zalezy od aktywnosci Slonca a nie stezenia CO2, wykres CO2 "idzie" za wykresem aktywnosci Slonca - zrodlo:
http://www.eioba.pl/a102199/ocieplenie_ ... it_obalony


29 paź 2009, o 20:13
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post 
O świetlówkach wiem, ale i tak chciałem zapytać o radę kogoś kto zna się na rzeczy. BTW: Czas świecenia "na raz" przewiduję na ~3/4h.


29 paź 2009, o 23:34
Zobacz profil
Post Re: ekoterroryzm
paul0 napisał(a):
Tam gdzie zrodlo swiatla swieci krutko - swietlowki nie maja sensu - przy rozruchu pobieraja znacznie wiekszy prad

Tu nie chodzi o prąd a o układ startujący (tzw. starter) i jakieś aspekty związane z wewnętrzną budową samej tuby o których nie mam pojęcia.

Prąd rozruchu - przeciwnie - ma znaczenie w tradycyjnych żarówkach. Przykładowo taka żarówka 40W w pierwszym momencie startu pobiera ok. 500W energii.


30 paź 2009, o 00:15
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Należy podkreślić że wat to dżul/sekunda, moc jest ogromna ale czas jest bardzo krótki zatem ilość energii zużyta jest niewielka. W świetlówkach chodzi o inny problem. Starter pobiera podobną moc ale występuje zjawisko impulsu który skraca żywotność urządzenia. A ilość energii pobrana do rozruchu żarówki jest proporcjonalna do pojemności cieplnej włókna i jego masy. Czyli tego ciepła nie jest dużo.

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


30 paź 2009, o 02:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 00:22
Posty: 33
Post Re: Zakazy i nakazy -zabierają nam żarowki !!!
Swietlowka przy podgrzewaniu skretek pobiera 2...4 razy wiekszy prad niz po zaplonie.
Sam zaplon zuzywa swietlowke tak jak ok. pol godziny do poltorej godziny jej pracy w zaleznosci od uzytego ukladu zaplonowego, typu swietlowki i temperatury otoczenia.
Uklady z stateczikiem indukcyjnym i z statecznikiem elektronicznym niskiej jakosci powoduja wieksze zuzycie swietlowki niz uklady z statecznikiem elektronicznym dobrej jakosci.
Obecnie tam gdzie sa czeste wlaczenia pozostaje stosowac ledy, ale nie warto kupowac ledow w marketach, szczegolnie tych tanszych. Ich jakosc jest marna i zadko kiedy poswieca 10% tego co podano na opakowaniu.
Jeszcze w miare dobre sa ledy takich firm jak osram/ledvance, philips.
Wszelkie kania, kanlux, oro, diall i tym podobne wynalazki nie warto kupowac.


12 kwi 2020, o 23:37
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: Zakazy i nakazy -zabierają nam żarowki !!!
paul0 napisał(a):
Obecnie tam gdzie sa czeste wlaczenia pozostaje stosowac ledy, ale nie warto kupowac ledow w marketach, szczegolnie tych tanszych. Ich jakosc jest marna i zadko kiedy poswieca 10% tego co podano na opakowaniu.
Jeszcze w miare dobre sa ledy takich firm jak osram/ledvance, philips.
Wszelkie kania, kanlux, oro, diall i tym podobne wynalazki nie warto kupowac.


Jestem w stanie ze swojej strony potwierdzić - LEDy od Philipsa długo się trzymają i ma to sens. Co do starego tematu dinozaura - nie jestem w stanie powiedzieć jaki jest sens środowiskowy. Czy rzeczywiście biorąc pod uwagę materiały i zużycie energii dla zadanego zastosowania jest to technologia bardziej przyjazna Ziemi niż stare, klasyczne, de facto żarówki, a nie urządzenia emitujące światło. ;P


18 kwi 2020, o 14:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..