Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Airsoft 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 18:58
Posty: 5
Lokalizacja: Tbg
Post Airsoft
Siemka znalazłem temat o militariach. Dlatego pomyślałem, że dodanie tego tematu jest jak najbardziej dobrym pomysłem.
Otóż, wiele osób zapewne słyszało o świetnym paintballu. Jest to faktycznie fajna gra ale... kosztuje wiele.
Airsoft (AirSoftGun - ASG) powstał w Japonii do treningu żołnierzy. Jest starszym bratem paintballa. Wiele osób myli airsoft z zabawkami z odpustu. A jest to różnica. ASG kosztuje mniej, przede wszystkim pod względem naboi - paintball wykorzystuje specjalną amunicję z farbą. W przypadku airsoftu są to zazwyczaj białe, bezszwowe, 6mm kulki plastikowe.
Amunicja to jedna rzecz, ale po jakiego komuś amunicja jak nie ma karabinu?
Paintball używa karabinków które są przystosowane do gry i działania. W ASG karabinki są przystosowane równie dobrze, ale są jednocześnie oddanymi replikami. Jest prawie każda broń, od Glocka 18 przez M4A1 nawet do M249. Repliki są wykonane jak oryginały, więc często nawet WOJSKOWI mylą repliki z prawdziwą bronią;
Cytat ze strony www.sklep.airsoftguns.pl : "60-letni mężczyzna uronił łzy: Z identycznego strzelałem na wojnie! Nawet waga taka sama!"
Innym cytatem jest krótka historia jednego z graczy:
"Anulować misję! Ewakuować całą załogę!"



.Darł się porucznik, nim nie dostał strzału w plecy. Gonili nas.



"No panienki! Koniec zabawy!"



Na zewnątrz grzmiało. Padał deszcz, wlatując przez okiennice piwnicy. Byłem cały mokry i zziębnięty.



"Poruczniku! Gdzie idziemy? Nic nie widać!"



Nie mieliśmy szans. Biegaliśmy z latarkami po ciemnych piwnicach opuszczonej szkoły w Karsznicach. Byli dobrzy.

Byli po prostu cholernie dobrzy.



"Idźcie w przeciwny narożnik sali! Ja tu zostaję."



Zrozumieli od razu co mam na myśli. Będą tu lada moment. Weźmiemy ich w krzyżowy ogień.



Andrzej został ze mną. "Zginął" za mnie. Dzięki niemu wygraliśmy. Był moją ludzką tarczą.



Padali jak muchy, gdy odpaliłem mojego kałasznikowa AK 47. Ścinałem ich z nóg, jeden po drugim, ogniem ciągłym.



Andrzej mnie osłaniał. Obrywał raz po raz. Z drugiej strony nasi kontynuowali dzieło zniszczenia.



Cisza.



Zostałem sam. Ciemna piwnica opuszczonej szkoły.



23 martwych.



Wygrałem, jako ostatni reprezentant mojej drużyny. A w moim ręku kałasznikow AK 47 z pustym magazynkiem.



Na zewnątrz przestał padać deszcz. Pojawiły się pierwsze promyki słońca.



Koledzy zaczęli wstawać. Gratulowali. Razem sie cieszyliśmy z udanej walki.

W airsofcie wyróżniamy 3 typy replik:
-Elektryczne (AEG)
Działają napędzane przez silnik wewnątrz repliki, znajdujący się w tak zwanym "Gearboxie". Gearbox to zespół zębatek, które z kolei napędzają tłok, który wypycha amunicję. AEGi są najczęściej spotykanymi replikami.
-Sprężynowe
Jeśli decydujesz się na sprężynówkę, najlepiej jeśli jest to shotgun lub sniperka. Głupio wygląda jak latasz z M4 po lesie i za każdym strzałem przeładowujesz.
-Gazowe
Najsilniejsze, najdroższe. Ciężko nimi celować. Są to głównie snajperskie, pistolety a często karabiny i pistolety maszynowe, które zazwyczaj posiadają system GBB (GasBlowBack). GasBlowBack polega na użyciu przez replikę części gazu do przemieszczenia się zamka repliki jak w orginale (nie wyrzuca jednak łusek, zazwyczaj). System ten jest często stosowany w replikach elektrycznych, jednak nazywa się już EBB (electricBlowBack).
Cena rozpoczęcia zabawy to średnio 300-1000zł
dla zwiększenia realizmu rozgrywki nierzadko używa się mundurów polowych, kamizelek taktycznych i innego oporządzenia taktycznego.
JEŚLI CHCESZ ZACZĄĆ GRAĆ W AIRSOFT - PAMIĘTAJ:
-Nie wydawaj mniej niż 300zł na replikę
-dokup magazynki - hi-cap (pojemność do 500kul) mid-cap (do ok. 200kul) low-cap lub real cap (do 70kul lub o poj. prawdziwego)
-PAMIĘTAJ O OKULARACH OCHRONNYCH - Kulka z profesjonalnej repliki może cię pozbawić oka!
-Ubieraj kominiarkę lub maskę ochronną - zęby rosną tylko 2 razy!

Po dostaniu kulką pada się na ziemię lub daje sygnał dźwiekowy, zazwyczaj krzyknięciem: "dostałem!"
Ślad jest jak po ugryzieniu komara. Sport nie jest groźny, chyba że dasz mu na to szansę.

Dobra replika ma zasięg ok. 40m - 60m
Jeśli moc repliki nie jest podana w jednostce FPS nie jest warta uwagi!

Jeśli chcesz zakupić, podaję kilka linków:
www.taiwangun.com - tak zwani "Krakmani"
www.sklep.airsoftguns.pl
www.zbrojownia.com.pl - dobry serwis. polecam

Jeśli czytasz dalej, mam nadzieję że następna rzecz cię zainteresuje

Jeśli jesteś HARDCORE'M polecam ci MilSim. Są to rozgrywki asg trwające nierzadko 48h. Trafienie w takich warunkach jest szokiem. Dlatego każdemu graczowi przysługuje pomoc sanitariusza. MOŻE ON JEDNAK UDZIELIĆ POMOCY TYLKO RAZ!
Za drugim trafieniem gracz wypada z gry

Łoł ale mnie łapki bolą :) mam nadzieje że pomogłem :D

_________________
"Nie było żadnych ciastek więc kupiłem zaprawę murarską"


20 kwi 2010, o 12:49
Zobacz profil
Post 
Hmm...

Ten tekst z airshitguns.pl jest potwornie kiczowaty (radzę go po prostu usunąć). To samo dotyczy się tego sklepu. Gorąco odradzam airshitguns.pl. :D

"W ASG karabinki są przystosowane równie dobrze" - raczej lepiej. Porównaj sobie zasięg, celność, FPS'y w Airsofcie i w paintballu.

"-PAMIĘTAJ O OKULARACH OCHRONNYCH - Kulka z profesjonalnej repliki może cię pozbawić oka! " - A zabawka z odpustu albo "chinol właściwy" nie może cię pozbawić oka?

"Ślad jest jak po ugryzieniu komara. Sport nie jest groźny, chyba że dasz mu na to szansę. " - tego bym nie powiedział. AS nie jest ultra-mega-ryzykowny, ale wymaga odpowiedzialności i zapobiegliwości. Z tym "ugryzieniem komara" to też bym się nie zgodził. Zależy gdzie trafi kulka. Może nie być żadnego śladu, ale również może się to skończyć policzkiem przebitym na wylot i wybitym zębem.

"dla zwiększenia realizmu rozgrywki nierzadko używa się mundurów polowych, kamizelek taktycznych i innego oporządzenia taktycznego." -BUhahahaha! A widziałeś jakiegoś ASGeja który lata w dresiku itp.??
Przecież absolutne minimum to mundur + replika + gogle + jakieś sensowne buty (chyba, że w scenariuszu występują jakieś Allahakbary, partyzanci czy cywile).

Jeśli chodzi o sklepy to podaje kilka najlepszych:
ASGshop
Capri asg
specshop
taiwangun
zbrojownia

No i Allegro - możemy tu znaleźć naprawdę zaje*** okazje. Niestety 90% aukcji to oferty taniemilitaria.pl i innego szajsu tego pokroju.


20 kwi 2010, o 15:10
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Swego czasu się w to bawiłem, ale z braku kasy (mam wyższe cele) jestem na strzelankach, głownie jako fotograf albo VIP

Proszę bardzo, moje przykładowe zdjęcia z jednej ze strzelanek:
http://picasaweb.google.com/rajek1992/OkartowoTartakStrzelankaASG#

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


20 kwi 2010, o 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 18:58
Posty: 5
Lokalizacja: Tbg
Post 
Fajnie że są tu profesjonaliści :)
Mam w takim razie pytanie, co myslicie o cm049j (EBB od CYMA)
Nie mówcie tylko że EBB jest szitem bo mam na to sposób :D
tak zwany mosfet+ActiveBraking. Zatrzymuje cylinder i blowback w odpowiedniej pozycji. zwiększa żywotność replki. będzie to moja 5 replika, pierwszaja za więcej niż 300zł.

No i właśnie - jak dbać o replikę?

_________________
"Nie było żadnych ciastek więc kupiłem zaprawę murarską"


21 kwi 2010, o 17:14
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
CM to shit. Tak samo JG. Jakbym już miał Tobie doradzić to poczekaj, zbierz więcej kasy i kuo albo TM + wymienienie bebechów (głownie sprężyna, prowadnica, tłok jakby starczyło kasy to silnik System HT i lufe preckę), albo CA - i wtedy mnie wymieniania bebechów.
Z tego co kojarzę to ebbeki CM nie są takie super łał czad, lubią się zacinać a krótka żywotność zniechęciła wielu moich znajomych do tego zakupu.

Taka rada - nie idź na tanią chińszczyznę, EBB i 400 FPS za 600 zł bo maks jeden sezon sobie dobrze postrzelasz. Jak chcesz coś na dłuższą metę to CA, TM lub RG.

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


21 kwi 2010, o 17:44
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Albo kup taniego chinczyka, ale obowiązkowo do tego nowy gearbox od podstaw robiony (albo kupujesz zestawy Systemy - jest mnóstwo konfiguracji).


A jak dbać?
Przede wszystkim czyścić, rozładowywać baterie do końca, nie ładować gdy jest jej na przykład około połowa (chyba, że posiadasz ogniwa Inteligent czy jakoś tak to się zwało). Do tego smarowanie i krótkie rozstrzelanie przed strzelanką. No i nalezy dbać też o replikę zima, odpowiednio zakonserwować, położyc w takim miejscu by się nie przewalała itp.

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


21 kwi 2010, o 17:48
Zobacz profil
Post 
wiwi249 napisał(a):
Fajnie że są tu profesjonaliści :)
No i właśnie - jak dbać o replikę?


:oops: Curian zawstydził się. Jaki profesjonalista, ja żem noobem jeszcze jestem :D


Ja o CM.049 właściwie nic nie wiem. Za to mogę szczerze polecić CM.042 i CM.045 i legendarny G36 od JG. Jeśli chodzi o markowe repliki to nie kupuj CA, tak jak radził Rajek. Mnóstwo ludzi ma problemy z ich replikami (chodzi mi tu głównie o eMki). Najlepszy wybór to G&P. Do G&P możesz spokojnie wsadzić sprężynę M120 bez obawy o bebechy.

Warto regularnie przeglądać Allegro i bazar WMasg. Można tam znaleźć baaardzo dobre oferty. Sam niedawno kupiłem 2-letnie, prawie nie śmigane (3000 przebiegu) M4 od G&G (z 5 magami, pokrowcem, psem 3-punktowym, 2 akumlatorami) za 700zł. Strzela i wygląda zaje***.

Co do dbania o sprzęt to Rajek już prawie wszystko powiedział.
Dam od siebie kilka porad:
-Jak najmniej używaj full auto
-pod koniec strzelania upewnij się, że sprężyna nie jest napięta (po prostu oddaj strzał na semi)
- Raz na rok oddaj replikę do serwisu na przeglądo-konserwacje (albo zrób to sam)
-Regularnie czyść lufę (tylko przedtem ustaw hop-siupa na 0)
-BARDZO WAŻNE - Używaj kulek dobrej jakości - jak kulka zablokuje się w lufie, to może się to baardzo źle skończyć.
-Strzeż się piasku.
-Magazynki też wypada czyścić i konserwować (zwłaszcza hi-capy, bo w nich syf się zbiera)
- Uwaga na selektor ognia! Upewnij się, że selektor nie jest między semi, a auto itp.


21 kwi 2010, o 22:47
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Co do CA to był uważał. Sprzęt jest drogi, a właściwie nie jest dużo lepszy do innych.
Osobiście posiadam cm.042s. Metal, drewno. Jedna rzecz to wymiana gumki z seryjnej na lepszą. Kulek używam 0,25g. Replika jest dość wierna oryginałowi, podkreślam dość. Jest ciężka, tak że jak chcesz mieć ładną replikę to się nadźwigasz, większa część masy repliki skupia się na lewej ręce... A Ak47 waży z baterią i pełnym hi-cap'em okolo 3300g.
Jakościowo bardzo mi się podoba. Wada to ciężar i jak przystało na aka wystający magazynek. Dość niewygodnie się z nim leży a czasami po prostu trzeba. Z miejsca polecam zaopatrzyć się w real-capy. Nie trzeszczą podczas przemieszczania się, za to opróżnienie zajmuje ok. 3 sekundy na auto.
Rajek, co do akumulatora to zależy jaki typ masz. Jak masz NiMH, to możesz go ładować i i rozładowywać jak zechcesz i nic mu nie będzie. Minus jest znowu, że NiMH na mrozie traci niemal całą pojemność.
Składana kolba - wygodny transport ale jak znam życie znajdą się spece i powiedzą że wygina się pod siłą grawitacji. Prawda jest taka że się jednak wyrabia. Dwa sezony i do wymiany.
Części i osprzęt jest drogi, ciężko o szyny, sprzęt taktyczny, części zamienne są dość drogie. Cóż, replika kosztuje około 700zł (ja kupiłem za 540 :lol: )

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


22 kwi 2010, o 04:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lut 2017, o 14:49
Posty: 41
Post Re: Airsoft
Odgrzewam kotleta .
Wie ktoś gdzie na Śląsku można postrzelać


26 sie 2017, o 15:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..