Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
POMOCY !!! CIĘŻKA ZAGADKA ... 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
Sprawdzę :)

_________________
Obrazek


23 lut 2011, o 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
...widzę że muszę naprawdę uzbroić się w cierpliwość...w sumie to wiedziałem, że to nie łatwy temat, bardzoo ...może trzeba iść tropem czegoś co rozszerzy pory a wejdzie sól...coś solnego ale to łączy się z wodą a woda dopada -zbyt długi proces pozbywania się jej z drewna....oj nie łatwy...może komuś podesłać drewno , które w sposób mechaniczny pozbyłem się części miękkiej i w tedy może będzie łatwiej...


24 lut 2011, o 02:06
Zobacz profil
Post 
W takim razie nie będę forsował tamtej metody, dopóki nie sprawdzę jej dokładniej. Poniżej wklejam za to znalezione w internecie przepisy na postarzanie drewna. Wymagają jednak trochę więcej pracy niż poprzednie:
http://www.ehow.com/how_4867228_make-ne ... k-old.html
http://www.ehow.com/how_6697812_make-wo ... rough.html
Oraz dosyć prosty przepis na coś w rodzaju poszarzania:
http://miniatures.about.com/od/miniatur ... arwood.htm


24 lut 2011, o 22:08

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
eee to takie zabawkowe metody , ocet ?? soda? nie działa :( ..... a może jak sie czegoś nie można pozbyć to może wykorzystać ? może jest coś co by się łączyło z żywicą zawartą w drewnie ?...jak coś konserwuje dobrze drewno to może w nie głęboko wchodzić , tzn penetrować - pokost ?..kiedyś konserwowano płoty starym olejem silnikowym, później się dopiero okazało że olej niszczy drewno powodując gnicie od środka ....a po latach tworząc ciemne wypalone słoncem drewno ( te co nie były olejem traktowane są szare)..... może ten o schweizera coś da, macie może foto z efektem co wyszło ?


24 lut 2011, o 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
Koledzy jak tam doświadczenia ?? :(


2 mar 2011, o 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
raymundo napisał(a):
Sprawdzę :)



wyszło coś ?


5 mar 2011, o 14:32
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
Chwilowo mam lekki młyn. Zacząłem, zostawiłem, leży. Może w tym tygodniu mi się uda coś ruszyć :)

_________________
Obrazek


5 mar 2011, o 23:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
[quote="raymundo"]Chwilowo mam lekki młyn. Zacząłem, zostawiłem, leży. Może w tym tygodniu mi s.....

..już było tak że miałem nadzieję że się coś uda...kurde :cry:


9 mar 2011, o 00:27
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Wiem jak jest mieć młyn. Cierpliwości.

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


9 mar 2011, o 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
.....koniec ??? :(


27 mar 2011, o 00:43
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
No przecież dostałeś jakieś odpowiedzi na innych forach. Więc jakbyś w czasie kiedy zakładałeś ten temat położył deski gdzieś pod rynną, już były by takie jak chciałeś....

_________________
Obrazek


27 mar 2011, o 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
pod rynną to się zmoczą i tyle ... a chodzi o patynę to szlachetna warstwa cieniutka ale piękna ..poczekam może ktoś jeszcze czegoś doświadczy ?.. Panie raymundo długo ten post może jeszcze wisieć na vmc zanim zniknie?


29 mar 2011, o 00:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
puk puk , koledzy może coś wyszło komuś ?ktoś coś
próbował pozdrawiam R.


20 kwi 2011, o 22:21
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
robwie napisał(a):
może coś wyszło komuś ?

widać nie wyszło, raczej armia chętnych widocznie posiada inne priorytetowe sprawy...


21 kwi 2011, o 00:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 gru 2008, o 21:32
Posty: 284
Lokalizacja: Tiutiurlistan
Post 
Jako że coś to z lekka zamarło (wątpię czy założyciel tematu jeszcze kiedykolwiek tu zajrzy, no, ale), to się "wzięłem" i w ramach skromnych możliwości (akademik) nieco podłubałem.

Primo- przytoczone przeze mnie wybielanie. Faktycznie, po zanurzeniu w chlorowym wybielaczu drewno staje się jaśniejsze; a trzymanie go dłużej niż pół godziny nie ma sensu, bo nie przekłada się na dalsze rozjaśnienie.
Obrazek
robwie napisał(a):
eee to takie zabawkowe metody , ocet Question soda? nie działa

Dziwi mnie troszkę twoje lekceważenie, bo ogólnie mam wrażenie, że o proste, nieskomplikowane metody właśnie ci chodziło. Jeden z przytoczonych przepisów zalecał traktowanie drewna domowo przyrządzonym octanem żelaza; dostosowałem go trochę do warunków lokalnych ;) (siarczan żelaza (II), H2O2, kwas cytrynowy); wynik na zdjęciu poniżej.
Obrazek

Obrazek

I dla porównania:

Obrazek


19 maja 2011, o 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 lut 2011, o 01:11
Posty: 21
Post 
...i o taki efekt jak na ostatnim foto cały czas chodzi, muszę sam zrobić foto takiego drewna i zamieścić ..oczywiście za pomoc wszystkim bardzo dziękuję...i na pewno będę zaglądał , może jeszcze ktoś coś wymyśli :) ....


21 sie 2011, o 01:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sty 2009, o 13:07
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
Post 
Myślę, że na spękania ma wpływ wielokrotne moczenie i suszenie. Dodatkowo osłabić strukturę i zarazem wybielić można lampą UV - może zadziała - jaki imitacja promieniowania słonecznego.

_________________
Zbijcie mnie jak znowu zacznę gadać głupoty :roll:


21 sie 2011, o 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 gru 2008, o 21:32
Posty: 284
Lokalizacja: Tiutiurlistan
Post 
Niemożliwe, a jednak się pojawił :szok:
Wiem, że o taki efekt chodzi i domyślam się, że wcale nie chodzi o spękania jak sugeruje Mki ;)
Odpowiedniego efektu kolorystycznego nie udało mi się uzyskać, zaledwie do niego zbliżyć. Zdjęcia kiepsko to oddają, ale barwione kawałki mają zbyt brunatny, a za mało szary odcień i nie za dobrze udają stare drewno. Samym żelazem raczej tego się nie da uzyskać; jak wrócę z praktyk, to spróbuję jak podziała dodatek soli innych metali np. chlorku cynku.
A tak przy okazji... A jakie ty robiłeś w międzyczasie doświadczenia w tym kierunku, robwie? :) Jakich technik próbowałeś wcześniej?


24 sie 2011, o 18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..