Odpowiedz w wątku  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
"Mondre" posty na forum :) 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
CTX napisał(a):
A np. 40% r-r wody w etanolu?

patrykgiel napisał(a):
tylko skąd mam wziąć etanol ?

Ręce mnie się wzięły i opadły...


9 kwi 2011, o 19:39
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
CzarnoBiały napisał(a):
Jeżeli nie jest za późno to można włożyć buteleczki do góry nogami

Przy czym ręce buteleczki jak dumam mają być na dole ?? :D
pzdr.


3 paź 2011, o 23:09
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
Ripper87 napisał(a):
Sprzedam:
xxxxx
W razie potrzeby spuszcze z ceny


Hee a bez razów potrzeby nie da rady " spuszczac" z ceny ?? :D
pzdr.


3 paź 2011, o 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2012, o 16:34
Posty: 13
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Ja dzisiaj natomiast znalazłem na youtube.com genialny sposób syntezy saletry potasowej.
Mleko reaguje z mąką dając saletrę potasową. Biorąc pod uwagę LD50 dla KNO3 - 2g/kg ciała to aż strach jeść jakiekolwiek
ciasto z mlekiem i mąką. :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=B-Srlr_F ... re=related


10 lut 2012, o 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sty 2012, o 15:30
Posty: 10
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Tak, tak, to każdy człowiek by się takim ciastem zatruł. Weź pomyśl.

To są brednie. Gdzieś masz w mleku czy mące azotan?

I już masz po jednym pytaniu zadanym wyjaśnienie.

Możesz beż obawy jeść " mleko z mąką" 8)


11 lut 2012, o 23:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2012, o 16:34
Posty: 13
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Cytuj:
Tak, tak, to każdy człowiek by się takim ciastem zatruł. Weź pomyśl.
To są brednie. Gdzieś masz w mleku czy mące azotan?
I już masz po jednym pytaniu zadanym wyjaśnienie.
Możesz beż obawy jeść " mleko z mąką"

Obrazek


12 lut 2012, o 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sty 2012, o 15:30
Posty: 10
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Dopiero zrozumiałem ironiczne przesłanie twojego posta powyżej...


12 lut 2012, o 15:23
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
satti napisał(a):
Byc moze to glupie pytanie ale nurtuje mnie to-jak z czarnego moze powstac biale...


Umieszczenie w tym dziale twojego pytania rozwiewa twój dylemat całkowicie ..... :mrgreen:


23 maja 2012, o 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 16:21
Posty: 2
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
no nie przesadzajcie,to mialo byc na poziomie....laika, ktory sie glowi nad tym,jak z czarnej brei ma powstac bialy stop?
Zupelnie serio.jak napisalam w poscie ponizej-nurtuje mnie to. Bowiem pamietam z cwiczen z chemii,ze bylo kilka takich cwiczen,gdy cos mialo byc redukowane weglem. Niemal za kazdym razem,dodanie nawet niewielkiej ilosci wegla robilo z mieszaniny czarna breje,ktora to nijak nie chciala przyjmowac zadanego koloru/
Nigdy Was jakis pozornie glupi fakt nie nurtowal? A jak napisac o takim "madrym"problemie inaczej niz w taki "madry"sposob?
Zapewniam wiec,ze nie jestem cwiercinteligentem ;)
A tak w ogole to czesc-jestem Emila :)))


23 maja 2012, o 23:09
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Satti czy Sativ nieważne.... piszę tak bo był kiedyś ktoś na forum o bardzo podobnym nicku jednak jako modelator chyba już umarł 8) lub zakochał się w Oxy którą pozdrawiam serdecznie /buziaczki/, dziwne bo wiekowo jak zaczynał przygodę z początkami forum posiadał nie więcej jak naście lat........
Nieważne, jeśli ktoś znika ma własne powody.....
Wracamy do tematu Droga Emi/ Emila, są pewne podstawowe zasady które są oczywiste.
By nie nudzić nadmiernie dodam tylko że redukcja węglem wymaga temperatury ,podobnie jak na grillu z węgla zostaje szaro-biały popiół ,mieszanina czegoś tam z węglem w wodzie etc. nie prowadzi do redukcji tylko powstaje czarna breja, węglem aktywnym redukujemy jedynie innego typu zanieczyszczenia np. szkodliwe dla zdrowia gazy pyły.
Cieszymy się że jesteś z nami jednak "zamiana białego w czarne lub odwrotnie" nie jest zjawiskowym przykładem"
pozdrawiam


25 maja 2012, o 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 16:21
Posty: 2
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Dziekuje Ci slicznie za odpowiedz. Faktycznie,chcialam byc "zabawna" a wyszlo glupio,jakbym byla...idiotka, Teraz to widze, dla usprawiedliwienia powiem tylko tyle,ze glupio mi bylo zadawac to pytanie,jako ze wydawalo mi sie,,poza jakimkolwiek kontekstem i dosc trywialne wlasnie,jednak mnie to nutrowalo.I nurtuje nadal,jako ze sytuacja z cwiczen o jakiej pisze dotyczyla stopow,takich jak wspomniany w artykule cyjanian potasu. Stopy te w wysokiej temperaturze sie topia i maja konzystencje plynnnej cieczy (ok,kojejna glupotka-jakby mogla byc nie-plynna ciecz) i w efekcie tegoz powstaje czarna breja. Efekt jest wiec taki jak przy probie rozpuszczenia w wodzie. Na czyym dokladnie wiec polega redukacja weglem? Tj.wiem na poziomie stechiometrycznym ale uswiadomilam sobie wlasnie ze nie mam pojecia na poziomie praktycznym. Tj.piszesz o zanieczyszczeniach,gazach etc. Czy zatem niemozliwe jest przeprowadzenie reakcji w przypadku topiacego sie stopu? I jescze cos-wg artkulu podczac tej reakcji powinny wydzielac sie gazy.


26 maja 2012, o 15:06
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
satti napisał(a):
Dziekuje Ci slicznie za odpowiedz. Faktycznie,chcialam byc "zabawna" a wyszlo glupio,jakbym byla...idiotka, Teraz to widze, dla usprawiedliwienia powiem tylko tyle,ze glupio mi bylo zadawac to pytanie.

Spoko zapewniam że cieszymy się z twojej obecności nie musisz się usprawiedliwiać......, na forum nie ma trudnych pytań to jedyne takie forum gdzie na trudne tematy znajdziesz odpowiedzi od przyjaciół, temat przeniesiony do odpowiedniego działu/ kom. do art./ viewtopic.php?f=74&t=24837
tam należy się udzielać....
pozdrawiam
\eko

_________________
http://osnfoto.pxd.pl/zdjecie/427614/1/eko8


27 maja 2012, o 01:01
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
masteryono napisał(a):
Witam! Planuję zakup takowych odczynników prosiłbym o poradę co nie może obok siebie stać.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiem, że HCl i H2SO4 muszą być osobno.

KONIECZNIE inaczej jeśli będą razem obok stały będzie bardzo duże booom !! :mrgreen:
pozdrawiam
eko


5 cze 2012, o 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 maja 2012, o 00:52
Posty: 11
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Ostatnio jakiś jednopostowy użytkownik chciał kupić dinitrofenol, bo w sklepie mieli tylko czystość 85%. Post już poleciał zresztą do śmieci. No cóż, biedak się nie zorientował że pozostałe 15% to woda którą odczynnik jest zwilżony ;)


4 wrz 2012, o 16:36
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
buracyl napisał(a):
Ostatnio jakiś jednopostowy użytkownik chciał kupić dinitrofenol, bo w sklepie mieli tylko czystość 85%. Post już poleciał zresztą do śmieci. No cóż, biedak się nie zorientował że pozostałe 15% to woda którą odczynnik jest zwilżony ;)


Na tym polega magia tej komnaty, by walić cytatami.
Pozdrawiam
Analityk.

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


20 paź 2012, o 21:50
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Zajęcia w labo z ICP-AES. Prowadząca opowiada o oznaczeniach i zakresach stężeń jakimi się operuje. Padają różne dane w tym ppm/ppb. Osoba płci niebrzydkiej obok ciężko się zastanawia co znaczy owe ppm/ppb. Włączyła w dyskusję dwie inne osoby. Po 15 min słyszę: "Wiem!".

Cytat: "ppm to piktometr!" - z dumą oznajmia :mrgreen:


25 paź 2012, o 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2010, o 22:07
Posty: 85
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
buracyl napisał(a):
Ostatnio jakiś jednopostowy użytkownik chciał kupić dinitrofenol, bo w sklepie mieli tylko czystość 85%. Post już poleciał zresztą do śmieci. No cóż, biedak się nie zorientował że pozostałe 15% to woda którą odczynnik jest zwilżony ;)


Pewnie chciał się odchudzić ;P
Mam nadzieję, że w końcu mu nie sprzedał nikt tego dinitrofenolu bo pewnie by się ugotował...

_________________
Obrazek
Dziś zrobię coś,
czego innym sie nie chce.
Jutro zrobie coś,
czego inni nie będą w stanie.


21 paź 2013, o 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 gru 2014, o 16:35
Posty: 5
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
no proszę proszę sporo tu ciekawostek można się dowiedzieć :)


5 gru 2014, o 15:49
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
aleksanderwiel napisał(a):
Witam w tym temacie chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś prosty sposób na uzyskanie czystego wapnia z weglanu wapnia lub innego łatwo dostępnego źródła wapnia, bo z tego co się orientuję to węglan wapnia jest, np. w skorupkach od jajek w 95%, dlatego to dość dobre źródło i tanie? Od razu mówię, że nie mam dużo odczynników. Za wszwszelką pomoc bardzo dziękuję.

eko osiem napisał(a):
Drogi Olku pewnie pomyliłeś fora....., z tego typu pytaniami raczej udzielaj się na brainiac :lol:
pozdrowienia
eko

aleksanderwiel napisał(a):
Ależ nie pomyliłem, bo to forum jest najlepsze i od dłuższego czasu już tu zaglądam, a między innymi na tematy pirotechniczne. Czy ja założyłem jakiś temat naruszający zasady, że spotykam się z taką odpowiedzią?

A teraz Olek zamiast uzyskiwania wapnia ze skorupek jajek zabiera się za coś znacznie łatwiejszego bedzie robił MWI w komnatach otwartych pyta o radę, byle by mu jajek nie urwało hee hee.....
Jeśli nadal pytasz czy nie naruszyłeś regulaminu to owszem tak tym postem ...
aleksanderwiel napisał(a):
Witam, jak w temacie - chciałbym uzyskać piorunian rtęci. Czy mogę to zrobić w takiej reakcji
2HNO3 + 2Hg -> 2HgNO3 + H2O
I dodając następnie do tego etanol?

2. Prawa i obowiązki użytkownika .....
2.3.7 Zakaz umieszczania informacji na temat przygotowania i wykorzystania chemicznie jednorodnych materiałów wybuchowych, mieszanin zawierających takie materiały oraz mieszanin na bazie azotanu amonu i bogatymi w tlen związkami chlorowców poza przeznaczonymi do tego komnatami.
Pozdrawiam Olka
eko


16 sty 2015, o 00:43
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Normalnie Jb*** i nie wstaję z ziemi ! Dobry pomysł ,by odświeżyć ten post. Jeśli nie masz wyobraźni , to wkrótce nie będziesz mieć palców , rączek czy życia. :twisted:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


16 sty 2015, o 20:07
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Zachowanie godne naśladowania :
Załącznik:
jj.jpg
jj.jpg [ 5.38 KiB | Przeglądane 21651 razy ]

Pamiętacie jak w lato pewnego dnia serwer forum zalało ? Jako iż potrzebowałem szybkiego kontaktu z e-8 , napisałem wiadomość na fb . Wiadomość zwrotna : "My nie udostępniamy prywatnych danych(...) Myślalałeś ,że jak forum chwilę nie działa , to możesz wyrywać wszystkie laski... :lol: ?" Piszę z pamięci , ale tak to leciało. do tej pory z tego się śmieję.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


20 sty 2015, o 21:22
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Odszukałem ten sławny cytat: "compaqchemlab najnowsze wiadomości w czasie kryzysu z naszego kanału www.facebook.com/Vortal.mlodego.Chemika (i nie myśl że jak kryzys to możesz wyciągać numer lasek z VmC ;) my takich rzeczy ani innych nie udostępniamy)." :lol: Minęły prawie 4 miesiące i dalej jest to śmieszne. Przy okazji chciałbym złozyć NAJSZCZERSZE podziękowania dla moderatorów, którzy wytykali mi interpunkcję. Dzięki wam zwracam większą uwagę na kombinację: [spacja][,]/[.][spacja]. Dzięki temu piszę tak, a nie , tak. Będzie jak znalazł maturze. :mrgreen:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


1 lut 2015, o 02:34
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
zdzichu123 napisał(a):
to jeszcze takie pytanko co powstaje w reakcji litu z olejem jadalnym ( poprosze o zapis reakcji ) i w czym mozna przechowywac lit ?


No reakcja jest intensywna oto zapis reakcji :arrow: lit + olej jadalny = litek oleju jadalny, przechowywać lit należy tylko w opakowaniu najlepiej jadalnym jednorazowym.

Zdzichu zamiast pisać wiecej czytaj , jest tego wiele na forum /e-8


31 maja 2015, o 02:50
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Cytuj:
Witam,
jestem zainteresowany kupnem bezwodnego THF w ilosci 2dm3 oraz LAH 200g w przypadku atrakcyjnej ceny bioré wiéksze ilosci.

@Adminów, Moderatorów - chciaøem zapytac czemu temat zostal skasowany? czy zlamalem jakis punkt regulaminu?
przepraszam ze pisze w temacie ale nie wiem kto usunol topic

Pozdrawiam Blaszczyk P


eko osiem :

Pewnie pomyliłes fora stąd tego typu tematy lecą do śmieci....
Ten też leci ... nie zakladaj ich więcej
pozdrawiam
eko

Jakież to teraz odważne społeczeństwo... związki Grignarda podobno dobrze się zawiesza w THF , No chyba, że klasyczna ekstrakcja :lol: .

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


12 cze 2015, o 08:43
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: "Mondre" posty na forum :)
Selavi napisał(a):
Witam potrzebuje zrobic synteze amfetaminy (C9H13N)
Krok po kroku ilość substancji i co jak robic
z góry dzieki za pomoc

:lol: żartowniś się znalazł :lol:


24 cze 2015, o 03:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..