Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancjami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 20:15
Posty: 4
Post CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancjami
Witam, chciałbym sobie kupić mocznik aby dodać/zrobić z niego krem do suchej skóry. Mocznik posiada swoje właściwości lecznicze i interesuje mnie, czy nie straci on swoich właściwości jak dodał bym go do kremu typu nivea lub innego nawilżającego.

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Mocznik/243 - mocznik planuje zakupić z tej stronki

I nie wiem, czy nie zepsuję jak go wymieszam z kremem nawilżającym, czy do mocznika muszę kupować baze pod krem np. tego typu :

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Baza-kremowa-1-1-3/53

Nie mam żadnych substancji z tam wymienionych do przyrządzenia kremu z bazy kremowej jedyne co mnie interesuje to przyswajalność mocznika przez skórę.


10 wrz 2015, o 20:23
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, o 13:09
Posty: 270
Post Re: CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancj
Mocznik raczej nie powinien stracić swoich właściwości po dodaniu do kremu nivea. Oczywiście możesz po prostu dosypać mocznik do gotowego kremu, ale nie wiem czy to nie skończy się a) zmniejszeniem stabilności emulsji i w efekcie jej rozwarstwieniem lub b) mocznik rozpuści się częściowo w obecnej w kremie wodzie a reszta stałej substancji utworzy nieprzyjemne grudki. Najbardziej logiczne jest przygotowanie swojego kremu "od zera" stosując podejście, które na pewno znasz: to co rozpuszczalne w wodzie rozpuszczamy tworząc fazę wodną, łączymy mieszając z fazą olejową zazwyczaj na gorąco wraz z niewielką ilością zagęstnika.Głównym problemem dla Ciebie będzie taki dobór ilości składników ( a w szczególności emulgatora) by otrzymać stabilną emulsję.


10 wrz 2015, o 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 20:15
Posty: 4
Post Re: CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancj
W takim razie myślę, że zaryzykuję. Skład kremu nivea soft to :

Cytuj:
Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Myristyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Stearic Acid, Myristyl Myristate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Polyglyceryl-2 Caprate, Dimethicone, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum.


Ma on galaretkowo - kremową konsystencję, zawiera sporo wody, łatwo się wchłania i myślę, że cały wsypany mocznik może zaabsorbować woda znajdująca się w tym kremie, ewentualnie inne substancje oleiste. Szkoda, że nie ma w składzie kwasu mlekowego, który zazwyczaj towarzyszy mocznikowi i sprawia, że mocznik jest bardziej "stabilny" czy jak to nazwać.
Zamierzam zrobić z 20-30% zawartością mocznika.

Dziękuję za odpowiedź, jednak czekam jeszcze na opinie innej osoby aby się upewnić ;)


11 wrz 2015, o 00:56
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post Re: CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancj
proszę uprzejmie:

Rp
Urea puri 20.0
Aq dest 25.0
Eucerini 20.00
Vaselini album ad 100.00
M.f.ung.

poproś w aptece z recepturą to Ci zrobią od ręki


11 wrz 2015, o 01:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 20:15
Posty: 4
Post Re: CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancj
velSiergiej napisał(a):
proszę uprzejmie:

Rp
Urea puri 20.0
Aq dest 25.0
Eucerini 20.00
Vaselini album ad 100.00
M.f.ung.

poproś w aptece z recepturą to Ci zrobią od ręki


tak, tylko że u mnie w aptece to jest strasznie przecenione. Chciałem dostać od lekarki rodzinnej taki skład z ulgą podatkową :

urea 40,0
lecobasae 200,0

Ale nie zrobiła a za 40,0 urea w mojej aptece musze zapłacić 21-2 zł dla mnie to nie do przyjęcia.


11 wrz 2015, o 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 20:15
Posty: 4
Post Re: CO(NH2)2 - mocznik pytanie o wiązania z innymi substancj
Działa, wymieszane z kremem nivea soft 25-30% nie rozwarstwił się, granulki mocznika rozpuściły się w kremie.


18 wrz 2015, o 12:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..