Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Moja wpadka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 11:59
Posty: 5
Post 
Sulik napisał(a):
Było trzeba dobrze dobierać hobby, gdybyś wybrał gwałty to wyszedł byś rok wcześniej.


Teraz to chyba racja bo za gwałt przynajmniej recydywy mi nie dadzą.


29 paź 2011, o 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lis 2011, o 00:49
Posty: 1
Post 
@bull-01
Współczuję 4 lat w pace. Sądzę, że gdyby nie trotyl to by się obyło bez większych konsekwencji. Ale tu Ci pierdykli z odwieszeniem poprzedniego wyroku, także nie ma co się dziwić, że dostałeś tyle... Też bym powiedział, że lepiej było się gwałtami zająć, ale jeszcze by do mnie wpadli o 6 rano, że podżegam do przestępstwa ;)

Naszło mnie coś i przeczytałem cały temat ;). Pomijając niektórych co historie są niestworzone (np. 75% r-r NaOH, no chyba, że w wrzątku ;)).

Jeszcze co do piszczenia w uszach - ogólnie przy wybuchu - otwierać ustaw, wyrównuje to ciśnienie... Chociaż wczoraj po paru godzinach na strzelnicy i "wysłuchaniu" kilkudziesięciu strzałów trochę mi piszczało w uszach ;).

Co z moich ciekawszych (a lat temu kilka to było):
Kolorowe łapki (kwasy, zasady, perhydrol) - ale to mam po dziś dzień, nie lubię rękawiczek po prostu i nawet ostatnio wychodząc z laboratorium zauważyłem, że mam palce "utlenione" (;)) od H2O2. To chyba norma u każdego.

EGDN rozdzielany w... Łazience oczywiście, a gdzież by indziej :/. Takiego bólu głowy jak wtedy (i króliczych oczu) nie miałem chyba nigdy więcej...

Popalone łapki jakimś FB (małe ilości, samozapłon).

Karmelek przypalony (ale to na szczęście[dla mnie]) u kolegi w kuchni... Kuchnia była świeżo po remoncie :/.

Z kolei kiedyś u mnie coś podgrzewałem i "nie wyszło" jak miało. Jak otworzyłem okno ludzie się pytali, czy straż pożarną wzywać takie kłęby szarego dymu szły ;).

Ogólnie za dużo tego nie było, ze względu na (stosunkowe) przestrzeganie BHP. Chociaż z perspektywy czasu to było naprawdę stosunkowe przestrzeganie BHP...

A w zeszłym roku w laboratorium podtrułem się amoniakiem... Myłem szkło i dziewczyna "opróżniała" swoje naczynia... Uwielbiam jak ktoś wylewa do zlewu, w którym myjesz amoniak i kwas, zwłaszcza jak się jest nachylonym :/.


6 lis 2011, o 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 11:59
Posty: 5
Post Re: Moja wpadka
Kiedyś bardzo, bardzo temu próbowałem odparować eter na kuchence. Nie zorientowałem się, że opary eteru są cięższe od powietrza i idą w dół, prosto na płomień. Na szczęście szybka reakcja i mimo dwóch ognisk które przez to pojawiły się w domu (podłoga - terakota i zlew), niczego nawet nie osmaliłem. Może dlatego, że eter ma niską temperaturę zapłonu, ale przez chwile wyglądało to groźnie.


26 sty 2012, o 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 sie 2007, o 12:25
Posty: 25
Post Re: Moja wpadka
Temperatura zapłonu a temperatura spalania to dwie różne rzecz 8)


1 lut 2012, o 02:09
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
Na pokaz chemiczny wpierniczyłem FB z petardy do żaróweczki i odpaliłem. W szklanym słoiku :szok: myślałem że to tylko zrobi błysk. Pier**** , publika pospadała z krzeseł , a ja naw**** wrażeniami słuchowymi tłumaczyłem następne doświadczenie :" perhydrol rozkłada się na wodę i ciekły tlen :lol: ) wszyscy i słoik wyszli cało. Teraz już wiem co to jest srebrny proszek z petard. :lol:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


6 maja 2014, o 00:13
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
Kolejna wpadka (nie dawno):
plastikowa butelka 1,5l po wodzie. Dodałem trochę wody ,małą granulkę karbidu , w korek zapalnik elektryczny. odległość 15m + preszkoda. No bateria i liczymy 3...2...1... KBum! Myślełem że butelka odleci od ciśnienia (tak jak na denaturat czy benzynę). butelkę rozcięło , huk był słyszalny chyba wszędzie. Ostatnio taką fale wywołałem (też niechcący)kilka lat temu ,z pomocą "cukru pudru na acetonie :lol: " Jak łatwo się domyślić, nic nikomu się nie stało ani teraz ani poprzednio. NIE zalecam do zabawy z karbidem! to jes bardzo niebezpieczne

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


21 maja 2014, o 09:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 lis 2014, o 23:41
Posty: 8
Post Re: Moja wpadka
Trochę tego było
Parę lat temu zrobiłem z kolegą świecę dym z KNO3 i cukru. Wszystko pięknie, gdyby nie to, że potem zgasiłem ją przez nadepnięcie. Byłem akurat w sandały i na stopę spadł mi odprysk. Rana godła się miesiąc.

Gry pierwszy raz robiłem karmelka, chciałem zobaczyć jak się pali, więc nabrałem trochę na łyżkę, zapaliłem, po czym znowu mieszkałem tą samą łyżką... na szczęście koledze tylko wypaliło dziury w koszulce.

Pewnego razu to piłem wosk do świecy dumne w pokoju. Obok była gotowa mieszanka KNO3/cukier. Musiałem na chwilę iść, a kolega pilnował palnika. Przez nieuwagę skierował palnik na mieszankę. Nic nie było w pokoju widać, a na biurku pozostała ładna dziura :|


13 lis 2014, o 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 lis 2014, o 23:41
Posty: 8
Post Re:
velSiergiej napisał(a):
Dobra to i ja się przyznam, jak miałem 8 lat to chciałem zrobić miotacz ognia z... butelki po aromacie do ciasta. Nasypałem siarkę z pudełka zapałek zatkałem i zacząłem podgrzewać zapalniczką i buum. Mama mówiła że mi z czoła krew kapała. I to w wigilię. Skończyło się na tym że trzeba było pościerać plamy krwi (przeżyłem na szczęście). Wiosną tego samego roku wyj*** się rowerem, do dziś mam żużel w kolanie. Złamań skręceń itp. nie będę wymieniał. Podobno jak miałem 3 latka złapałem za czerwony drut wystający z ogniska, nie wiem czemu nie mam blizny, nie pamiętam tego, ale musiało zajechać pieczonym kurczakiem.
Raz mi zimna mieszanka nitrująca kapnęła na ciap (takie shit-obuwie produkcji chińskiej) w 5 sekund zobaczyłem że but i skarpeta są przeżarte na wylot, nic mi się nie stało ale nie bawcie się bez rękawic. No i jakieś poplamienia solami srebra i kw. TNF.

My z kolegami robiliśmy coś podobnego: skubaliśmy siarkę z zapałek, upychaliśmy do pistoletu na kulki i zapalaliśmy. Jest nawet film :https://www.youtube.com/watch?v=FV12Q3nIQpY


29 lis 2014, o 19:52
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
jak zrobię jakiś błąd to jest ok. Ale jak poczytam za kilka miesięcy ten mój post to sobie myślę : kurde , co za debil to robił :lol: .

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


5 gru 2014, o 00:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 23:48
Posty: 17
Post Re: Moja wpadka
Wskrzeszam temat.
Może nie ma to zbyt wiele wspólnego z chemią, ale na pewno wypadek to to był. Kilka lat temu podczas pracy na wyrówniarce heblowałem deski na stół. Miałem wtedy bardzo zły dzień gdyż zmarła moja ciocia... Zamyśliłem się i wyrwało mi obrabiany materiał. I dotknąłem małym palcem prawej ręki do wałka heblarki. Na szczęście silnik miał małe obroty gdyż dopiero się rozpędzał po zablokowaniu się materiału. Trafiłem na tydzień do szpitala. Mały palec pokiereszowany. Złamany w 3 miejscach i ciało u podstawy wycięte do kości. Przez cztery tygodnie chodziłem z drutem Kirschnera. Teraz już wszystko zagojone palec jest na miejscu, ale wygląda fatalnie (jak po spotkaniu ze strugarką). :lol: Z chemicznych rzeczy będzie mieszanina z saletrą, węglem, KMnO4 i fosforem. Próbowałem odpalić to zapałką... (Wiem że idiota) Kciuk (też prawej ręki) poparzony jak kiełba z grilla. Skóra zwęglona. Pozdrawiam

_________________
- Jak zmieniasz bieg na niższy to znaczy że go redukujesz, a jak zmieniasz na wyższy to??
- Utleniam.


13 paź 2015, o 01:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2015, o 10:11
Posty: 1
Post Re: Moja wpadka
To nieźle się załatwiłeś, ale w takich chwilach mało kto myśli właściwie. Mi też się nie raz zdarzyło coś odwalić


23 lis 2015, o 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Moja wpadka
Rozsypał mi się NaOH a potem stanąłem na to bosą nogą... skutki chyba znacie. :szok:


26 lis 2015, o 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Moja wpadka
U mnie jedyną wpadką, jaka do tej pory mi się przydarzyła to było wypalenie dziur w jeansach i 2 x koszulkach. Mama wtedy trochę się wkurzyła na mnie, a ja nadal nie wiem do tej pory, jak to możliwe :roll:
Pewnie jak robiłem siarczan miedzi.

A jeszcze jest coś. Raz miałem robić czarny proch i zakupiłem siarkę. Najpierw pomyślałem, żeby zrobić sobie jakiś kwas, bo mi brakowało(żadnego nie miałem). W nocy, kiedy wszyscy spali to robiłem kwas siarkawy i w pomieszczeniu było pełno gazowego SO2. Strasznie śmierdziało i szczypało w nozdrza, że później jakiś czas miałem słaby węch. Później, chciałem się dowiedzieć, co to za gaz i przez jakiś czas myślałem, że zaraz umrę xD
Teraz, czytam zawsze dokładnie wszystkie możliwe informacje odnośnie jakiejś reakcji.

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


27 lis 2015, o 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 kwi 2016, o 19:09
Posty: 24
Post Re: Moja wpadka
Wskrzeszam temat gdyż przestroga się przyda. Dzisiaj odparowując wodę z octanu miedzi przetarłem sobie oczy strącając okulary ochronne z twarzy, nim się schyliłem wżący octan bryzgnął mi w tważ i o dziwo nie był gorący w kontakcie ze skórą. Wszystko skończyło się na tym że śmierdziałem octem (na razie tylko to).

_________________
___________________________________________________
Rozumiem wiele ale żeby na H2O2 powiedzieć kwas wodny?!


24 maja 2016, o 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: Moja wpadka
Ten to dopiero miał wpadkę ;)
http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... ni-student

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


25 maja 2016, o 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 sty 2016, o 22:57
Posty: 35
Post Re: Moja wpadka
Niestety, ta "bomba" może bardziej niż mieszkańcom Wrocławia zaszkodzić forom jak to...


25 maja 2016, o 21:02
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
O tym samym od razu pomyślałem. Zdolny, na studiach niczego pewnie mu nie brakowało... ja nie kumam takich ludzi.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


25 maja 2016, o 21:36
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post Re: Moja wpadka
compaqchemlab napisał(a):
O tym samym od razu pomyślałem. Zdolny, na studiach niczego pewnie mu nie brakowało... ja nie kumam takich ludzi.



Ta, "na studiach niczego pewnie mu nie brakowało". Tak może napisać tylko ktoś, kto nie ma żadnego pojęcia o tym jak wyglądają studia na większości polskich uczelni. Mniejsza... Swoją drogą- koleś ma 22 lata. To już 3 rok studiów. Na 3 roku studiów chemicznych typ nie potrafi zrobić bomby... Powinni mu nie zaliczyć laborek. Ta cała sytuacja to jakaś jedna wielka ustawiana farsa, bo nie wierzę, że można być aż takim debilem.


29 maja 2016, o 11:54
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
Na przykładzie naszego forum widać, że nie trzeba być na studiach, by być w posiadaniu takiej wiedzy.
W skrócie: Zabijanie ludzi z jakichkolwiek pobudek jest złe i powinno spotkać się z potępieniem wśród społeczności.

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


8 cze 2016, o 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2016, o 20:34
Posty: 40
Post Re: Moja wpadka
Ten student podobno pochodzi z tego samego osiedla co osławiony Keten.


17 sie 2016, o 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Moja wpadka
Eee... Właśnie oblałem sobie rękę stopionym metalicznym sodem :szok: . Ktoś wie z czym to się je i ile sie goi?


3 paź 2016, o 19:17
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
Nie, tego się nie je :lol: Łoooj paaanie. jeśli miałeś suche ręce to pół biedy, bo oparzenia termiczne. Gorzej, jak zaczęło Ci na rękach reagować..wtedy rany będą się "ślimaczyć" miesiącami. idź z tym do lekarza :roll:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


5 paź 2016, o 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Moja wpadka
Eee... Podstawowa pierwsza pomoc i musialem skończyć przetapianie sodu :lol: . Ręka była wilgotna, ale raczej dość szybko zareagowałem.


6 paź 2016, o 07:18
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Moja wpadka
Niewiele brakowało, a młody też zaliczyłby wpadkę... P.S skąd oni biorą takie pomysły :evil: ???
https://www.youtube.com/watch?v=iY_FTYuxTmc

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


26 paź 2016, o 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Moja wpadka
Jej :mrgreen:
Po sodzie zostały już tylko blizny :lol:


26 gru 2016, o 18:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..