Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Bilans reakcji redoks 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 3 gru 2015, o 23:22
Posty: 1
Post Bilans reakcji redoks
Witam ;D

Otóż mam problem z uzgodnieniem reakcji redoks ;C

Reakcja:

+II +III 0 +III +VI -II
Fe(CrO2)2 + K2CO3 + O2 --> Fe2O3 + K2CrO4 + CO2

Ogólnie rzecz ujmując ja redoksy kminie itp.(jonowych nie pamiętam ale biorę je w poniedziałek więc "don't worry, be happy" ;D

Mam nadzieje,że stopnie utleniena napisałem w miarę czytelnie (wiem,że tlen nie tylko tam jest na -II ale było mi tak najłatwiej napisać)

I otóż mój problem polega na tym, że jeżeli napiszę:

+II +III
2Fe -2e=Fe2 (w internecie wszędzie jest,że ma być bez tych dwójek ale przecież w Fe203 są dwa żelaza a uczono mnie,że tak się wtedy zapisuje)

I tu się pojawiają pytania:
1. Czy to coś co napisałem jest poprawne (wiem,że to są równania połówkowe ale jak jest źle to wolę tego tak nie nazywać xD)
2. Chrom zapisujemy jako Cr czy 2Cr/Cr2 (nawias i te sprawy)

I jeżeli teraz zapiszę równanie chromu i tlenu to wychodzą takie liczby przy Fe(8) i przy Cr(4 albo 8),że nie da się tego uzgodnić.


Sądzę,że ma to związek z tym,że żelazo z chromem jest ze sobą powiązane i się to pewnie jakoś inaczej liczy czo coś ;D

Więc proszę o dokładne rozwiązanie krok po kroku lub przynajmniej odpowiedzi na pytania a nie sam schemat rozwiązywania tego typu zadań ;D

P.S.: wiem,że reakcja pojawiła się gdzieś tam na tym forum ale był podany do niej tylko schemat ogólny
P.S.: Tak, szukałem w internetach o czym świadczy zapisek w nawiasie ;D


3 gru 2015, o 23:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..