Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jak uniknąć samozapłonu Al 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 3 gru 2017, o 12:08
Posty: 20
Post Jak uniknąć samozapłonu Al
Jak być może czytaliście dział "Przywitaj się" tak że się przywitałem, a teraz od razu z grubej rury jak to na mnie przystało zadam pytanie, jeszcze nie rozróżniam w którym dziale zadać moje pytanie więc piszę tutaj, więc:

Jako początkujący chciałem uzyskać sproszkowane aluminium, zrobiłem młyn kulowy, pierwszy raz uzyskałem dobrze sproszkowany glin i wszystko było ok, ale za drugim razem wyszło mi chyba za dobrze bo po odetkaniu pojemnika w którym się wszystko miksowało nastąpił samozapłon, gdy tylko poruszyłem pojemnikiem wydobył się obłoczek z aluminium i powoli zaczęło się wszystko spalać pięknym oślepiającym ogniem,. Około 3 dni mielenia poszło z dymem, było to pierwsze nieoczekiwane, nieplanowane doświadczenie chemiczne odkąd się bawię tym hobby ( czyli od ok 3 tygodni). I najprostsze pytanie jak w temacie, jak uniknąć samozapłonu, (przecież nie zacznę wydmuchiwać tego pyłu który powstał podczas mielenie, no nie?)
Jeśli uważacie pytanie za słabe to proszę o usunięcie tematu. Dzięki i bądźcie silni jak wiązania kowalencyjne.


3 gru 2017, o 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Jak uniknąć samozapłonu Al
Przemysłowe sproszkowane aluminium jest dość często pokrywane preparacją na bazie substancji tłustych (chyba głównie stearyna).
Ma to za zadanie ograniczyć pasywację.
Myślę, że to jest odpowiedni kierunek.


4 gru 2017, o 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 gru 2017, o 12:08
Posty: 20
Post Re: Jak uniknąć samozapłonu Al
No i już mam jakiś kierunek, czyli najpierw trzeba było mi przeczytać coś o przemysłowym mieleniu a potem brać się do roboty, dzięki za odpowiedź, poczytam i zobaczę czy się czegoś dowiem.


4 gru 2017, o 11:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..