Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Elektrolityczne osadzanie nietypowych metali 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 5 mar 2018, o 07:22
Posty: 32
Post Elektrolityczne osadzanie nietypowych metali
Cześć.
Spotkał się może ktoś z jakąś literaturą zawierającą przepisy składów roztworów do galwanicznego osadzania
metali takich jak np. Bizmut, Bor, Cer ? ...i jeszcze kilka innych by się znalazło.
Z tego co się zdążyłem zorientować to metale te posiadają niską rezystancję rzeczywistą/omową (kilka/kilkanaście razy mniejszą niż np. miedź)

Może ktoś z Was orientuje się czy w ogóle możliwe jest osadzanie takich metali ?

Dodam że mało istotne są dla mnie takie parametry jak korozja czy utlenianie w powietrzu (zazwyczaj znajdują się odpowiednie powłoki izolacyjne, typu lakiery).
Nie ma też większego znaczenia przyczepność powłoki do podłoża, ale sama powłoka powinna być gładka i mieć możliwość do uzyskiwania znacznych grubości (najlepiej bez ograniczeń).


7 mar 2018, o 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Elektrolityczne osadzanie nietypowych metali
miedź jest drugim po srebrze najlepszym przewodnikiem.

wpisuje 'bismuth electroplating' w google i wyskakują mi linki z przepisami, więc jeśli nie próbowałeś po angielsku, to polecam :)


17 mar 2018, o 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 sty 2017, o 20:39
Posty: 41
Post Re: Elektrolityczne osadzanie nietypowych metali
Jeszcze rzeczywiście dość sporo znalazło by się metali , na złomach jest duuuużo przemysłówki a i z elektroniki też. Czy praktycznie ktoś odzyskiwał ?


4 sty 2019, o 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 mar 2018, o 07:22
Posty: 32
Post Re: Elektrolityczne osadzanie nietypowych metali
kno3 napisał(a):
miedź jest drugim po srebrze najlepszym przewodnikiem.

wpisuje 'bismuth electroplating' w google i wyskakują mi linki z przepisami, więc jeśli nie próbowałeś po angielsku, to polecam :)

Zgadza się, miedź jest drugim po srebrze najlepszym przewodnikiem.
Wypatrzyłem w swoim pierwszym poście błędy które rażą.

Adamekaro napisał(a):
Jeszcze rzeczywiście dość sporo znalazło by się metali , na złomach jest duuuużo przemysłówki a i z elektroniki też. Czy praktycznie ktoś odzyskiwał ?

Odzyskiwać jeszcze nie odzyskiwałem, ale opcja tanich surowców z złomowców jest interesująca. Zależy kto jakie ilości potrzebuje i do czego.


24 sty 2019, o 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..