Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Rozpuszczalność wodorowęglanu wapnia. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10 lut 2015, o 14:59
Posty: 87
Post Rozpuszczalność wodorowęglanu wapnia.
Witam, chciałbym się dowiedzieć, jaka jest rozpuszczalność w wodzie wodorowęglanu wapnia w temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Pozdrawiam


17 kwi 2019, o 10:51
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Rozpuszczalność wodorowęglanu wapnia.
A nie chciałbyś też ostrzeżenia za pytania na które odpowiedzi uzyskasz za pomocą googla w ciągu 5 sekund ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Calcium_bicarbonate

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


17 kwi 2019, o 11:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2015, o 14:59
Posty: 87
Post Re: Rozpuszczalność wodorowęglanu wapnia.
Witam, szukałem po polsku rozpuszczalności wodorowęglanu wapnia i pomyślałem, że skoro w polskim internecie nie ma takiej informacji ogólnie dostępnej, to zapytam się na Forum. Tak szczerze to nie wiedziałem, jak to się nazywa po angielsku. Na przyszłość trzeba szukać bardziej po angielsku, niż po polsku. Polska strona wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorow%C4%99glan_wapnia. Tak ubogiej strony dawno nie widziałem. Żeby nie było rozpuszczalności tej soli?

Pozdrawiam


17 kwi 2019, o 12:47
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Rozpuszczalność wodorowęglanu wapnia.
SkyLuk napisał(a):
Witam, szukałem po polsku rozpuszczalności wodorowęglanu wapnia i pomyślałem, że skoro w polskim internecie nie ma takiej informacji ogólnie dostępnej, to zapytam się na Forum. Tak szczerze to nie wiedziałem, jak to się nazywa po angielsku. Na przyszłość trzeba szukać bardziej po angielsku, niż po polsku. Polska strona wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorow%C4%99glan_wapnia. Tak ubogiej strony dawno nie widziałem. Żeby nie było rozpuszczalności tej soli?
Pozdrawiam


Po lewej stronie na wikipedii zawsze masz dostępne inne języki.
Przestań się też tłumaczyć bo to do niczego nie prowadzi, za to energię tą przekieruj na naukę nazewnictwa chemicznego w innych językach bo bez tego za chwilę już zupełnie nic nie znajdziesz w sieci (im bardziej skomplikowane zagadnienie tym mniej informacji znajdziesz).
Ale żeby nie było, że tylko karcę:
- wikipedia jest w różnych językach i można się przełączać między nimi za pomocą panelu z lewej strony - na telefonach jest z tym większy problem
- w google można wpisywać numer CAS substancji (znajdziesz na wikipedii), wpisujesz np. CAS 3983-19-5 i już masz nazwę angielską, jak wpiszesz: CAS 3983-19-5 solubility
- w google można wpisywać wzór chemiczny + anglojęzyczną właściwość (jeżeli nie znasz anglojęzycznej nazwy związku to może być przydatne, jak nie znasz anglojęzycznej nazwy właściwości to: google translate)
- MSDS + nazwa zwiazku lub numer CAS też sporo daje (MSDS - material safety data sheet = karta bezpieczeństwa czy też karta charakterystyki). Ewentualnie SDS jak szukasz po niemiecku.
- TDS - technical data sheet - czyli karta techniczna, częściej stosowana przy gotowych produktach, ale też czasem można znaleźć ciekawe informacje

Jak dalej nic nie znajdujesz to translator i jedziesz po Niemiecku - jednak ojczyzna korporacji BASF to ojczyzna sporej ilości patentów chemicznych.
Dalej ciężko no to czas na broń ostateczną czyli cyrylica.

Jak powyższe nie pomogą to pozostają już tylko biblioteka i książki.
Nie oczekuję od Ciebie abyś przeszedł wszystkie wymienione punkty - oczekuję, że spróbujesz coś znaleźć samodzielnie przy większej ilości prób niż jedna-dwie.

Dodatkowo samodzielne szukanie informacji zwiększa wiedzę oraz poprawia umiejętność weryfikacji danych, która przy ilości spamu i fake newsów jest bardzo przydatna.
ps. mój poziom angielskiego do rozmówek o pogodzie/wakacjach jest żaden, a i tak angielski to jedyny język obcy jaki znam - a za pomocą technologii którą mamy nawet w każdym telefonie jestem w stanie nawet w chinach znaleźć to czego szukam.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


18 kwi 2019, o 00:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..