Uzyskanie stężenia wysokiego alkoholu do mycia rąk covid19

General chemistry. Wszystko co związane z chemią ogólną.

Moderator: #Chemia

Uzyskanie stężenia wysokiego alkoholu do mycia rąk covid19

Postprzez Meteor007 » 15 mar 2020, o 01:40

Witam nie jestem chemikiem ale chciałem zrobić wysoko stężony alkohol poprzez destylację. Uzyskanie alkoholu przez fermentację z drożdżami jest czasochłonne. I koszt około £15 za 5L 60% alkoholu plus Aloe vera. Zastanawiam się nad wysoko skoncentrowanymi zimowymi płynami do szyb samochodu do uzyskania płynu do rąk po przez zmieszanie Aloe Vera I olejkami .jak każdy wie teraz płyny kosztują krocie a nikt nie chce przepłacać. trochę boję się o bezpieczeństwo czytaczy tego forum by przypadkiem nie wykorzystali tego wątku w innym celu niz jako preparat do mycia rąk ale myślę że ta świadomość może oszczędzić paru dobrych funtów każdemu kto tak zrobi.
Czy w ogóle jestem w stanie uzyskać alkohol w taki sposób
Czy ktoś tak robił i? I czy są jakieś przeciwskazania ( chemia w produkcie )
Może macie jakieś lepsze pomysły do uzyskania wysoko stezo ego alkoholu ?
tak z ciekawości podam ceny
concentrated screen wash = £8 5L + aloe Vera £15/L
Sanitizer 5l £60-£80 ceny podskoczyły dramatycznie
Więc proszę potraktować to jako pomoc nie tylko dla mnie
Dziękuję za odpowiedzi
Życzę każdemu zdrowia i dbajcie o higienę szczególnie na czas pandemii koronowirusa
Meteor007

Re: Uzyskanie stężenia wysokiego alkoholu do mycia rąk covid

Postprzez Pit » 15 mar 2020, o 16:07

Przede wszystkim trzeba zacząć od analizy składu konkretnego produktu, który chcesz przerobić. Jakie ma dodatki? Ile ma % alkoholu? I czy to na pewno alkohol etylowy, a nie przypadkiem metylowy?

Pozdrawiam
Zapraszam na stronę:
https://www.facebook.com/Chemia.moja.pasja/
Pit

Postprzez Sulik » 18 mar 2020, o 10:14

Nie opłaca się - tym bardziej jak nie masz wiedzy i sprzętu, lepiej używaj po prostu mydła i stosuj zalecenia WHO.
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez Xyzabcvmc » 18 mar 2020, o 20:15

Z płynem to rzeczywiście może nie najlepszy pomysł, ale dlaczego do odkażania nie stosować zwykłego etanolu przecież ma on właściwości odkażające (olejki eteryczne dodają chyba tylko zapachu i nawilżają skórę ). Możemy użyć przecież spirytu lub jak naprawdę nas nie stać to gotować denaturat z węglem aktywnym( odbarwi go i będzie troszkę mniej czuć specyficzny zapach) albo denaturat bezbarwny izopropanol też dezynfekuje
Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki
Xyzabcvmc

Postprzez Sulik » 19 mar 2020, o 03:04

Xyzabcvmc napisał(a):Z płynem to rzeczywiście może nie najlepszy pomysł, ale dlaczego do odkażania nie stosować zwykłego etanolu przecież ma on właściwości odkażające (olejki eteryczne dodają chyba tylko zapachu i nawilżają skórę ). Możemy użyć przecież spirytu lub jak naprawdę nas nie stać to gotować denaturat z węglem aktywnym( odbarwi go i będzie troszkę mniej czuć specyficzny zapach) albo denaturat bezbarwny izopropanol też dezynfekuje

może dlatego, że w UK jest problem z dostępnością ? Bo ludzie ze strachu przed wirusem wykupują wszystko.
Sulik
@MODERATOR

Postprzez Xyzabcvmc » 19 mar 2020, o 10:59

Może rzeczywiście w moim małym mieście jeszcze nie ma aż takiej paniki i po prostu chwilowo w sklepach nie ma problemu z kupieniem etanolu czy innych podstawowych produktów (oprócz makaronu)
Xyzabcvmc

Postprzez Sulik » 19 mar 2020, o 11:16

Xyzabcvmc napisał(a):Może rzeczywiście w moim małym mieście jeszcze nie ma aż takiej paniki i po prostu chwilowo w sklepach nie ma problemu z kupieniem etanolu czy innych podstawowych produktów (oprócz makaronu)

produkty na bazie minimum 60% ?
Sulik
@MODERATOR

Postprzez Xyzabcvmc » 19 mar 2020, o 11:21

Tak w carrefour jest półeczka z rozpuszczalnikami tam można znaleźć denaturat i denaturat bezbarwny i w castoramie tak samo i jeszcze okoliczne sklepy też pewnie jest, ale ze spirytusem to niestety nie jestem pewien, ale jestem przekonany, że też jest
Xyzabcvmc

Powrót do Chemia Ogólna