Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 sie 2020, o 11:53
Posty: 3
Post Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
Witam. Bardzo prosze o informacja jak przebiegnie reakcja wit C z woda utleniona w pbecnosci wody.
Uzyskalismy ciecz o odrazajacym zapachu co to powstalo?


11 sie 2020, o 13:25
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
Na początek polecam jakiś kurs języka polskiego, z elementami ortografii.Taki bełkot jak wyżej, z założenia nie odpowiadam.
Może ktoś inny się zlituje.


12 sie 2020, o 02:15
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
basiak napisał(a):
Witam. Bardzo prosze o informacja jak przebiegnie reakcja wit C z woda utleniona w pbecnosci wody.
Uzyskalismy ciecz o odrazajacym zapachu co to powstalo?


Jak woda utleniona, to oczywista jest obecność wody skoro owa jest wodnym, zwykle 3% roztworem H2O2. Było jeszcze rozcieńczane? Ta witamina rozpuszczana w wodzie?
A ta cała witamina C to czysty kwas askorbinowy czy jakiś preparat farmaceutyczny, suplement diety, multiwitamina etc.? Wtedy tam będzie "trochę" więcej substancji sobie reagowało. Zwykle na opakowaniu jest wręcz ilościowo rozpisany skład. Oczywiście fajnie byłoby, gdyby był jakiś dokładniejszy opis tych eksperymentów...


12 sie 2020, o 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 sie 2020, o 11:53
Posty: 3
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
[/quote]
kmno4 napisał(a):
Na początek polecam jakiś kurs języka polskiego, z elementami ortografii.Taki bełkot jak wyżej, z założenia nie odpowiadam.
Może ktoś inny się zlituje.


Jak woda utleniona, to oczywista jest obecność wody skoro owa jest wodnym, zwykle 3% roztworem H2O2. Było jeszcze rozcieńczane? Ta witamina rozpuszczana w wodzie?
A ta cała witamina C to czysty kwas askorbinowy czy jakiś preparat farmaceutyczny, suplement diety, multiwitamina etc.? Wtedy tam będzie "trochę" więcej substancji sobie reagowało. Zwykle na opakowaniu jest wręcz ilościowo rozpisany skład. Oczywiście fajnie byłoby, gdyby był jakiś dokładniejszy opis tych eksperymentów...[/quote]


Przepraszam za formę pisania ale mam zapalenie nerwu pośrodkowego, a pisałam z tel. komórkowego i bardzo trudno mi było.
Teraz mam dużą klawiaturę więc będzie lepiej :).

Napisałam w obecności wody chcąc zwrócić uwagę na to, że do wody (woda z kranu) były dodawane:
1. czysty kwas L-askorbinowy (wymieszane do rozpuszczenia)
2. woda utleniona 3%

Nie podam proporcji wagowych ani procentowych, ponieważ nie był to zamierzony eksperyment wyszło spontanicznie.

Zastanawia mnie fakt otrzymania roztworu o niesamowicie okropnym zapachu. Jeżeli ktoś byłby chętny pomóc
w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, co mogło powstać, będę bardzo wdzięczna.
pozdrawiam


14 sie 2020, o 09:37
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
no to nim zaczniesz się zastanawiać, to sprawdź parametry wody wodociągowej na swoich lokalnych wodociągach z dnia eksperymentu, następnie sprawdź na opakowaniu skład obu substancji które były mieszane i dopiero wtedy będziemy rozmawiać.
Jak rozumiem szkło było dokładnie wymyte, bez żadnych zanieczyszczeń i opłukane w wodzie destylowanej przed zabawą ?
Jeżeli nie było to nie jesteśmy w stanie się domyślić, co było powodem, bo równie dobrze mógł to być syf ze zmywarki na szkle.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


14 sie 2020, o 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 sie 2020, o 11:53
Posty: 3
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
Sulik napisał(a):
no to nim zaczniesz się zastanawiać, to sprawdź parametry wody wodociągowej na swoich lokalnych wodociągach z dnia eksperymentu, następnie sprawdź na opakowaniu skład obu substancji które były mieszane i dopiero wtedy będziemy rozmawiać.
Jak rozumiem szkło było dokładnie wymyte, bez żadnych zanieczyszczeń i opłukane w wodzie destylowanej przed zabawą ?
Jeżeli nie było to nie jesteśmy w stanie się domyślić, co było powodem, bo równie dobrze mógł to być syf ze zmywarki na szkle.


Parametry wody następujące:

barwa < 5 mg Pt/l
mętność 0.12 NTU
odczyn 7.3 pH
przewodność 640 uS/cm
utlenialność 0.3 mg O2/l
twardość ogólna 309 mg CaCO3/l
chlorki 19 mg/l
siarczany 31.4 mg/l
fosforany 0.006 mg/l
chlor wolny 0.24 mg Cl2/l
amoniak nw mg/l
azotany 21.58 mg/l
żelazo 0.012 mg/l
magnez 17.5 mg/l
chrom nw mg/l
nikiel nw mg/l
mangan nw mg/l
kadm nw mg/l
ołów nw mg/l
miedź nw mg/l
sód nw mg/l

Skład produktu: 100% KWAS kwas l-askorbinowy czysty
Skład produktu: Wodoru nadtlenek (stabilizowany dwuwodoropirofosforanem sodu, kwasem 1-hydroksyeteno 1,1-dwufosforowym, fenacetyną), woda oczyszczona.
p.s. nie wiedziałam że tyle cudów w wodzie utlenionej obecnie jest - akurat w tej co użyłam


14 sie 2020, o 12:40
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: Reakcja kwasu askorbinowego z H2O2 w obecnosci wody
Jak było na oko, to może powstało Ci trochę wolnego chloru. Bez szczegółów ciężko powiedzieć czy to możliwe, ale taka pierwsza myśl.


7 wrz 2020, o 17:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..