Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
POTRZEBUJE CHLORANU POTASU 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18 sie 2024, o 00:33
Posty: 1
Post POTRZEBUJE CHLORANU POTASU
Amatorsko interesuje się pirotechniką i pilnie potrzebuję chloranu potasu, jednak przez rozporządzenie UE nie jestem w stanie go nabyć
Czy ktoś mógłby mi proszę pomóc?


18 sie 2024, o 01:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 sie 2024, o 10:13
Posty: 3
Post Re: POTRZEBUJE CHLORANU POTASU
Cześć! Rozumiem twoje zainteresowanie pirotechniką, ale muszę przyznać, że chloran potasu to dość kontrowersyjny temat, zwłaszcza w kontekście obecnych przepisów UE. Wiem, że wielu amatorów pirotechniki napotyka na te same trudności z jego zdobyciem. Jednak chciałbym cię ostrzec, że próba obejścia tych regulacji może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Może warto rozważyć alternatywy? Istnieją inne, bezpieczniejsze substancje, które mogą być wykorzystane do eksperymentów pirotechnicznych, a są one dostępne legalnie. Może lepiej skonsultować się z innymi entuzjastami, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie? Działanie w granicach prawa zawsze daje większy spokój ducha i bezpieczeństwo.


19 sie 2024, o 10:16
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 414
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: POTRZEBUJE CHLORANU POTASU
Miałem nic tutaj już nie pisać, ale skoro zrobiłem wcześniej wyjątek, to zrobię kolejny.
No nie mogłem się po prostu powstrzymać, hehehe.
Uwaga, tłumaczę temat:

Prowokator nr.1 (Frani0k11) pisze że "przez rozporządzenie UE nie jestem w stanie go nabyć" i "Czy ktoś mógłby mi proszę pomóc?"
Standardowa gadka na początku: nie jestem w stanie czegoś nabyć lub zrobić. Nie pisze że próbował, pytał, starał się, kombinował itp.
Pytanie o "pomoc" jest na tyle niejasne, że nie jest w żaden sposób "procesowe" i tylko od czytelnika zależy jego interpretacja. A nuż jakiś głupek da się na to nabrać i na pisze że sprzedają tu i tu ? Takie tematy zakładają tylko prowokatorzy lub/i odpowiednie AI-boty.

Prowokator lub bot nr.2 (KubaWalczak), który zarejestrował się tylko po to aby napisać jeden post, w roli dobrego wujka, udziela jakiś niejasnych porad, bredzi coś o "inne, bezpieczniejsze substancje" (ciekawe jakie ?) i "lepiej skonsultować się z innymi entuzjastami" ( to znaczy ?). No i najbardziej rozwalające suchary: "poważnych konsekwencji prawnych", "Działanie w granicach praw", "dość kontrowersyjny temat"... Takiej gadki nie wstawia nikt normalny, dlatego stawiam na bota, chyba że to jakiś mistrz sucharologii na komisariacie.

Sam chloran nie jest groźny, groźni są ludzie którzy chcą zrobić z niego niecny użytek. Czytałem kiedyś bardzo ciekawy artykuł, o palestyńskich bandytach, którzy w bardzo pomysłowy sposób produkowali pewien rodzaj koktajlu mołotowa, przeciwko izraelskim bandytom.
Zapalnik w tej konstrukcji stanowił właśnie chloran i kwas siarkowy - naprawdę bardzo pomysłowy gadżet !
A sam chloran ? Cóż, inspekcja Internetu podaje kilka sposobów na ominięcie idiotycznego embarga UE.
Sam temat pasuje idealnie do śmietnika na tym kapuścianym forum, istniejącym chyba tylko dla różnych SkyLuków-idiotów i prowokatorów.


19 sie 2024, o 23:30
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 414
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: POTRZEBUJE CHLORANU POTASU
... a tak liczyłem na kontynuację tego szit-tematu i zawiodłem się :|
Trzeba mieć trochę cywilnej odwagi, osobo moderatorska, a nie tworzyć fikcyjne konto i z niego pisać praworządne posty.
Przestroga dla wszystkich - jeżeli coś tu chcecie napisać, używajcie TOR-a, ewentualnie HTTPS proksiaka.
A to z tego powodu, że każdy post sygnowany jest numerem IP autora (czy raczej jego komputera), tylko że normalni userzy tego nie widzą. A niech prawdziwi nadzorcy i sponsorzy tej prowokatorni mają trochę pod górkę :mrgreen:


21 sie 2024, o 09:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..