Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Projekt "TANK" 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2005, o 16:49
Posty: 437
Lokalizacja: Poznań
Post 
niestety chfilowo projekt został zwieszony do feri zimowych :(
ale wtedy robimy wyrzutnie rakiet :D
Pozdrawiam
2pio

_________________
Pozdrawiam
2pio


27 gru 2005, o 14:07
Zobacz profil
Post 
choć nie jestem autorem pomysłu, to chętnie posłużę pomocą :)


27 gru 2005, o 14:35

Dołączył(a): 27 sty 2005, o 18:19
Posty: 17
Post 
jakbyco to mogę służyc w przy głównej armacie. Mam już spore doświadczenie
z armatkami na ziemniaki (lub inna tania wielkokalibrowa amunicja)
oraz bazookami made in mieszkanko

_________________
Dwie rzeczy nie mają granic:
wszechświat i ludzka głupota.


Albert Einstein (1879 - 1955)


28 gru 2005, o 18:30
Zobacz profil
Post 
Ostatnio pracuję nad przerobieniem sztucera na karabin maszynowy. Pociski odpalane byłyby za pomocą cewki od samochodu. Trzebaby je przewiercać od tyłu tak na 1,5 cm i wsypywać proch. Potem amunicję należałoby wsunąć na 2 żyłki: O-O-O-O-O (scematyczny rysunek, w kółeczka wkłada si pociski) ||=||=||=||=||= (Schemat z góry) i na szpulkę. Szpulka napędzana byłaby przez silniczek tak, aby amunicja była "wciągana" do lufy z boku, ale przed wystrzeleniem nie opuszczała jej (można obciąć pół lufy [wiem, głupota...] i wywiercić 2 dziurki, przez które przechodziłaby żyłka). Całość kontrolowana byłaby przez jakiś mikroprocek. Nie zaszkodziłoby dodanie do czołgu kamery z prowizorycznym celownikiem. Ciekawy pomysł, ale trudny do zrealizowania. Podobnie możnaby zrealizować problem ładowania pocisków.


31 gru 2005, o 14:09
*****

Dołączył(a): 15 gru 2004, o 19:15
Posty: 59
Post 
qrchack napisał(a):
nad przerobieniem sztucera na karabin maszynowy
ja pierdziele nie szkoda ci sztucera na takie cos?? pozatym co bedzie jak ci pocisk z tasmy nie wjedzie ladnie prosto w swiatlo lufy i strzeli tak ze pocisk przywali w sciane lufy?? kurcze niebezpieczna zabawka sie bawisz ja bym nie kombinowal no i kurcze szkoda sztucera jednak....


31 gru 2005, o 22:15
Zobacz profil
Post 
Sztucer nie jest na chodzie, nadaje się tylko lufa i obubowa :( więc co z nim zrobić? Wyrzucić? A jakby co to mam na to metodę 8)


31 gru 2005, o 22:58
Post 
A tak wracając do czołgu - co byscie powiedzieli, gdyby zaprojektować go w megaCADzie? Sam w nim projektuję model i jestem bardzo zadowolony. Obługa początkującemu może sprawiać trudności ale już po kilku dnbiach pracy staje sie przyjemna. Później taki czołg można wydrukować, kawalki skleić (skala 1:10) i kawałki przerysowac na blachę. Ja mam dostęp do wycinarki numerycznej, dlatego plik z modelem dam koledze, dam blachę a całą resztą zajmie sie komputer.


3 sty 2006, o 08:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, o 17:42
Posty: 5
Lokalizacja: Ze zlewki HNO3
Post Projekt "TANK"
Muszę przyznać że ciekawy projekt. Podobne czołgi mozna zakupić w internecie, jednak są to małe, zdalnie sterowane, kloce strzelające kulkami BB 6mm, z automatycznym przeładowywaniem. Coś wspólnego z AEG'ami to ma, jak już ktoś się o tym wypowiadał powyżej. Co do samej konstrukcji, to myśle że moge coś rozjaśnić (chyba). Gąsienice można obsługiwać za pomocą silniczków modelarskich. Ze strowaniem troche wiekszy problem. Aparatury sterujące są drogie, 3 kanałowe kosztują już od 200 zl, a tutaj trzeba chyba nieco wiecej tych kanałów:
- gąsienice (2 kanały)
-wieżyczka (2 kanały)
Czyli razem 4 kanały. Ale czołgiem mozna sterować odpowiednim ukladem cyfrowym opartym na kwarcu chyba 433 MHz. Jak znajde opis budowy to podesle adres stronki. Co do wiezyczki to prostym sposobem jest sterowanie za pomocą serwomechanizmów (tyle ze do nich trzeba miec juz aparture do modeli), albo za pomoca wyżej wymienionego układu sterującego. Wtedy wystarczy zrobiz odpowiednie przekladnie zeby nie szarpało.
A teraz moje ulubione. System odpalania pocisków. Można zrobić tak jak w normalnych karabinach. Za pomocą półoborotowego zamka półsowbodnego (czy jakoś tak). Ale to bardzo skomplikowane i trudno schematy znaleźć. Mozna tez zrobic mały system wyrzutni rakiet z przeladowywaniem bębnowym, ale to juz bardziej katiusza by była anieżeli czołg. Chyba najlogiczniejszy by był system bębnowy. Pociski czarnoporochowe odpalane, uwaga.... za pomocą pola mognetycznego. Kanał w bębnie będzie posiadał uzwojenie cylindryczne, zaś pocisk będzie posiadał podobne o innej ilości zwojów. Oczywiście takie zabawki jak kondensatory itd. będa i w pocisku i w zapalnku w lufie, ale akumulator będzie znajdował się jedynie w zapalnku w bębnie. Napięcie z akumulatora naładuje kondensator, on wzbudzi pole magnetyczne w cewce, która zrobi to samo w uzojeniu w pocisku, tamto powielone napięcie naładuje kondensator który impulsem odpali zapalnik.
Zapalnik moze byc dowolny (ja obstawiał bym na FB oparte na aluminium i chloranie). A obroty bębna... najlepiej automatycznie cyfrową elektroniką. Ale to juz zabawa dla dobrego elektronika. Może jednak coś wniosłem do tematu.... mam nadzieje.
Pozdr FORIOUS

_________________
Śpieszmy się kochać piromanów... tak szybko odchodzą....

Ja nie wiem za co te ostrzeżenia... ja nie chce... jestem niewinny.... buuuu :D


14 sty 2006, o 19:57
Zobacz profil
Post 
Stadler napisał(a):


też miałem wrzucić podobny link :-)

ja sam posiadam taki czołg ( chyba type 90 ) jest w skali 1:25 i według mnie to był by troche gupi bo cały jest z plastiku i jakby dostał pociskiem to by sie rozwalił całkowicie bo jeszcze to co miał sam( chodzi o to że zrobił by większe bum bo + jeszcze to co sam ma ) jak sie zrobi części metalowe do nie go to mozna robić takie wojny

co do pocisków to :można zrobić rakietki i na główce dać zapałke (tą niby siarką do środka) w środku dać draske i jak sie pocisk uderzy w coś to zapałka sie schowa do środka , zapali sie , zapali materiał wybuchowy i bum! proste .....


21 lut 2006, o 21:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..