Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Repliki bez pozwoleń 
Autor Wiadomość
Post Repliki bez pozwoleń
Od pierwszego stycznia 2004 roku w naszym przepięknym państwie funkcjonuje ustawa o swobodnym dostępie do broni wytworzonej przed 1850 rokiem lub replik tej broni 9oczywiście tylko dla osób pełnoletnich). Otóż w krytycznej dacie (1850r) zawiera się kilka ważnych rewolwerów i sztucerów. Interesuje mnie czy jeżeli macie już jakąć replikę to używacie do prochu jakichś wzmacniaczy? Macie może jakieś własnie unikale mieszanki? Chodzi mi główne o jakieś wzmacniacze nie spowodujące dotkliwej kary w razie złapania (żeby to nie była jakaś całkowita przeróbka tylko coś delikatnie usprawniającego i nie zadymiającego tak okolicy).

Aha - jeżeli jakiś początkujący pirotechnik ma mi odpowiedzieć żebym użył HMTD, albo innego niebezpiecznego materiału wybuchowego, który spowodowałby uszkodzenie mojego ciała - to niech lepiej nie pisze.

Pozdrowienia


1 lut 2006, o 20:08
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
mozesz zwiekszyc nadwazke prochu czarnego lub domieszac do niego prochu NC :D byle bys nie przesadzil aha i robisz to na swoja odpowiedzialnosc :D :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


1 lut 2006, o 23:07
Zobacz profil
Post 
Wiem, dlatego nie chcę przesadzać. Ale myślę, że moja zabawka to wytrzyma.

A nawet wyczaiłem tego zdjątko na giwera.pl
Obrazek


1 lut 2006, o 23:08
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 22:55
Posty: 41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Post 
Broń czarnoprochowa nie jest przystosowana do strzelania z prochu nitrocelulozowego czy nitroglicerynowego. Jest to najlepszy sposób o proszenie się o problemy - może dojść do rozwrwania broni. Radziłbym też uważać ze zwiększaniem nadważki prochu - dobrze się zapozanać na jaką ilość prochu producent testował dany model.

PS. W zamieszchłej przeszłości ktoś wpadł na poomysł zastąpienia prochu piorunianem rtęci - efekt przeszedł jego oczekiwania :D a z broni niewiele zostało.


2 lut 2006, o 18:50
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
zobacz jakie sa skutki wadliwego materialu bodz amunicji :
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewto ... wanie+lufy :szok: :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


2 lut 2006, o 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 lut 2006, o 23:39
Posty: 17
Post 
Ładne cacko na tej stronie masz zamiennik p.cz www.giwera.pl/amunicja.htm takie małe brykieciki ,tylko niewiem czy to nie jest aby za silne jak dla tej broni.


5 lut 2006, o 21:26
Zobacz profil
Post 
Wogóle nie wiem dlaczego na forum pirotechnika pozwalają na rozmowy o samopałach.Samopały są rzeczywiście niebezpieczne a jak słucham rozmów niektórych członków tego forum jak to produkuja w swoich garażach bez potrzebnych narzędzi prowizoryczną broń i strzelają tym z naboi to aż dziw że jeszcze sie komuś nic nie stało. tak samo temat o armatach kolesiowi rozdeło lufe bo wsadził 20g h3!! i jeszcze potem strzelał. Oczywiście ostrzeżenia nie dostał a moderator nie usunął postu. Nasze forum jest w większości chemiczne i bardzo dobrze a na forum pirotechnika za dużo gadają o głupich pomysłach.
Jakiś koleś na forum pirotechnika[nie pamiętam kto] strzela ze swojego prostego[beznadziejnie zrobionego] samopału z NC. Dobrze że mu jeszcze nie rozwaliło ręki.


5 lut 2006, o 21:47
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
Hmm... Powiem tak: władze tamtego forum ostatnio bardziej zaczęły dbac o to co piszą... a co do tego typu pomysłów jak strzelanie z H3: robi wżery w lufie :wink: i po kilku strzelaniach najprawdopodobniej mamy buum i granat. Co do domowej prdokcji broni... hmm... 1)nielegalne 2)niebezpieczne

Ale za to daje kupe radochy... mimo to sam boje sie strzelac z czegos co sam robilem i zwykle ni strzelam.

Jesli znajdzie sie debil który strzela z o zgrozo 20g H3 (nie wierze, nic tego nie wytrzymalo by czyba ze H3 do dupy) to jesli od jego "wynalazku" nic mu sie nie stalo to predzej czy później i tak sie zabije. Gorzej tylko jesli kogos oprocz siebie zabije tez kolegów/przechodniów. Wtedy wina spada na WSZYSTKICH piroamatorów i całkiem nieszkodliwych konstruktorów broni którzy faktycznie dbają o bezpieczeństwo swoje i innych a takich jest sporo.

pozdrawiam.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


5 lut 2006, o 22:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..