Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
gun domowej roboty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 2 lut 2006, o 23:39
Posty: 17
Post 
O tłumik to ja sie nie martwie mam swój projekt. Będzie on zintegrowany z resztą ,ale to inna historia. Na tylnią część nabije tulejke,bo jest bardzo wytrzymała i nieda się jej zgiąć ani skruszyc 5kg młotem z dużego rozmachu.Myśle ,że to powinno w całości wystarczyć by zminimalizować ryzyko wybuchu w twarz do 1%.Przy małych i średnich ilościach p.cz powinno się udać. Za spłonkę wezne sobie naboje od straszaka :) Będze OK.


Ostatnio edytowano 19 lut 2006, o 22:13 przez piro_men1986, łącznie edytowano 1 raz



16 lut 2006, o 19:19
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
chlopie bedziesz strzelal przez tlumnik srutami :lol: :lol: :lol: :lol: a zapomniales o rozrzucie srucin krzywde sobie zrobisz :twisted:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


17 lut 2006, o 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 lut 2006, o 23:39
Posty: 17
Post 
Otwory w tłumiku będą wywiercone pod kontem tak by np. srut nie zatrzymał się w otworkach odprowadzających gazy do tłumnika.


Ostatnio edytowano 19 lut 2006, o 22:14 przez piro_men1986, łącznie edytowano 1 raz



17 lut 2006, o 23:02
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
Wsółczuję tłumikowi... jak i twoim Rodzicom.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


18 lut 2006, o 09:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 lut 2006, o 23:39
Posty: 17
Post Panie dexterkrak.
Współczucie niech Pan zachowa dla swoich rodziców. A nie tyka się moich. Mój błąd nie zauważyłem. Jak ma Pan konkretne zastrzeżenia to niech Pan napisze na PW. Zjadliwością niczego Pan nie zmieni na lepsze. Z poważaniem.[/b]


19 lut 2006, o 22:36
Zobacz profil
Post 
Na moje to cos sobie zrobisz :] ja radze pozostac przy starych rozwiazaniach, bo kombinacje dobrze nie dzialaja za zwyczaj. I tulejek bym nie zakladal, bo jezeli dojdzie do wydecia walka (lufy) to naprezenai dzialajace najprawdopodobniej na chartowana tuleje moga ja rozerwac pomimo ,iz nie zrobil tego 5kg mlot :] radze docenic czrno prochowce bo to naprawde nei sa zabawki. Ja mojego musze co sezon kontrolowac czy nei ma mikropekniec bo nei jednemu juz wybuchla taka bron. A o tlumiku bym zapomnial, nie wytlumisz dostatecznie 12mm ;] i tak bedzie slychac i tak ;]
IMO ja kchcesz cos zrobic popatrz sobie na bron z XV i XVI w i rob pod wzor z odpowiedniej stali i bez udziwnien.

BTW nie rob prz. celowniczych bo i tak nie trafisz z gun'a "made by myself ;]"


20 lut 2006, o 02:15

Dołączył(a): 2 lut 2006, o 23:39
Posty: 17
Post 
Hmmm... masz racie. Poszukam odpowiedniej stali i może wtedy coś na kule od kbks-u.
PS. gdzie można zdobyć taką stal.


20 lut 2006, o 20:16
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
piro_men1986 napisał(a):
PS. gdzie można zdobyć taką stal.


napisz mi na PW :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


20 lut 2006, o 20:28
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
Jedna uwaga ode mnie a wlasciwie 2: jaki Pan?! jestem Dexter.
i nikogo nie chcialme urazic, wyrazilem w ten sposob tylko moja dezaprobate dla tego pomyslu. Amen. Sorry jesli Cie urazilem

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


20 lut 2006, o 20:38
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Hmmm... masz racie. Poszukam odpowiedniej stali i może wtedy coś na kule od kbks-u.
PS. gdzie można zdobyć taką stal.


Po co? kule do kbks-u trudno dostac, chyba ze uczysz sie jeszcze w liceum,albo masz strzelania na studiach ;p ,zamek jest ciezki do wykonania a a sama iglica do zrobienia ,poza tym celne to to nie bedzie, moze sie myle ale gwintowanie trudno zrobic wiec nie bedzie tak dobre jak kbks, a gladko lufowe sa lepsze czarnoprochowce, ktore mozesz nabijac czymkolwiek (w granicach rozsadku) ;] a proch zrobisz na momencie po zaopatrzeniu sie w ogrodniczym.

Btw, do czarno prochowcow nie czepia sie tak bardzo policja o ile nie hukasz notorycznie sasiadce pod oknem ;] a jak zlapia Cie z anabojami to sobie posiedzisz ;] i osoba od ktorej masz ammo tez ;]


21 lut 2006, o 02:02

Dołączył(a): 30 gru 2005, o 20:26
Posty: 63
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Post 
Musiałem coś wyjaśnić bo widzę ,że koledzy troszkę błądzą :wink:
1.Otóż grubość ścianki zależy od użytego materiału (jego wytrzymałości)
Dla stali konstrukcyjnej zwykłej jakości (S3TS-najbardziej popularna) granica plastyczności Re=235MPa-jest to graniczna siła przy której materiał ulega trwałemu odkształceniu plastycznemu.
W przypadku 12mm i grubości ścianki=4mm, przy założeniu ,że używamy prochu czarnego, lufa powinna wytrzymać strzelanie kulą (przy strzelaniu śrutem, ciśnienia śą dużo mniejsze.
2.Czarnoprochowce dopiero w póżniejszym okresie miały lufy gwintowane(zwiększenie skupienia)
3.Odnośnie małej grubości ścianki lufy przy broni myśliwskiej-to całkiem inne gatunki stali (Re ok 700MPa)-patrz punkt 1 :wink:
4.Lufy do wiatrówek mają grube ścianki nie ze względu na ciśnienie (jest pomijalnie małe dla stali) lecz z innych względów konstrukcyjnych. Wyobrażmy sobie, że jesteśmy w posiadaniu klasycznej wiatrówki
łamanej o grubości ścianki 1mm-ta grubość wytrzyma ciśnienie sprężonego powietrza.Co się stanie przy próbie naładowania zostawiam waszej wyobrażni.
5.O tłumikach nie będę nic pisał bo elementy tego typu determinują przeznaczenie broni-czarnoprochowca. :?


21 lut 2006, o 23:16
Zobacz profil
Post 
Ja co do grubosci przy cz. prochowcach to powiem tak:
Nie oplaca sie oszczedzac ;] dajmy troche wiecej "mm" a bedziemy mieli rece cale i buzie ladne, ciezar tak bardzo sie nie daje we znaki a strzelamy glownie z wolnej reki. Chyba ze ktos che probowac mierzyc dokladniej, ale wtedy i tak sie oplaca z podporki strzelac. Aha i zebym nei zapomnial :] strzelajcie podkalibrowymi bo zbyt dobrze spasowany pocisk potrafi nabroic.


22 lut 2006, o 00:48

Dołączył(a): 28 lut 2006, o 20:03
Posty: 5
Post 
Panowie Wasza dyskusja to wysadzanie otwartych drzwi! Wystarczy w sieci eMule wpisać hasła Firearms; homemade; homework i nazwisko Brown i macie WSZYSTKO co powinniście wiedzieć o pracach domowych :D i :twisted: Tadeusz Urbanski - Chemia i technologia materialow wybuchowych


28 lut 2006, o 20:14
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
przepraszam ze tutaj ale mam nastepujaca prozbe szukam i szukam i znalezc nie moge a mianowicie : chodzi mi o wszystkie modele broni marki Winchester poczawszy od karabinkow sportowych po sztucery firma dzialala przez poltora wieku niedawno ja zamkneli :cry:

za kilka dni prosze to usunac :D :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


1 mar 2006, o 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lut 2006, o 20:03
Posty: 5
Post 
http://www.winchesterguns.com/prodinfo/ ... /index.asp
http://www.winchestercollector.org/
http://www.gunsamerica.com/2664/2664-random-1.htm
instrukcje do zassania:
http://www.usracmfg.com/manuals.htm
i :
http://www.winchester.com/
na PL mało Miłego kopania
post proszę usunąć za parę dni


1 mar 2006, o 23:50
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
dzieki serdeczne znalazlem to co chcialem :D
http://www.winchestercollector.org/guns/1890.shtml
http://www.winchestercollector.org/guns/1906.shtml
mozna juz do kosza :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


2 mar 2006, o 00:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 kwi 2006, o 15:15
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Post 
To jest pengun oczywiscie na ślepaki.
Oczywiście jest to zabawka 1 strzalowa na plastikowe naboje :lol: i trzeba za kazdym razem wkladać nowy nabój. Ale co tam na domową robote.
Oczywiscie jezeli chcecie mozecie zmienic gabaryty aby wchodzil nabój z kbks'u {*zabawkowego na kulki bb's :lol: }.

Zabawka jak gittara.

Obrazek


18 kwi 2006, o 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 22:52
Posty: 2
Post 
drozdzu napisał(a):
nie miałem na mysli 0.5 cala
jak sie nie myle kaliber w calach wyraza sie tak .coś tam


czlowieku slyszales kiedys o CKM browning 1918 .5cal to jest amunicja
nie do domowego urzytku za duze... pobaw sie 9mm


muj kumpel przerobil pistolet na kapiszony (musial byc caly z metalu) na rewolwer
nie zdradzil jak to zrobil moge sie tylko domyslac



i gdzie ten obrazek ^^^^
| | | |

_________________
Prochy robisz w proch sie obrucisz:)


7 maja 2006, o 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 kwi 2009, o 17:14
Posty: 6
Post 
jak chcesz zrobic guna domowej roboty to od podstaw po pierwsze skad wziac lub jak zrobic lufe ?? :roll: ??

_________________
kto nie ma szacunku dla przeszlosci ten nie jest godzien terazniejszosci ani nie ma przyszlosci.


11 kwi 2009, o 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2009, o 00:48
Posty: 3
Post 
http://www.airhunting.eu/?gclid=CNWUwcT ... zAodIVYshA
Śrut Wybuchowo Kompensacyjny też tu kupisz :P
Obrazek


21 wrz 2009, o 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2009, o 00:48
Posty: 3
Post 
ultra flow jeśli ktoś chce to najlepiej kupować za granicą w częściach inaczej musisz rejestrować na policji ,mówie o samej lufie chyba że kupisz GunPower STORM SS HI-FLO-reg. mocy i części od ultra ,to już nie jest zwykła wiatrówka ,poważnie naprwde można ją przerobić dość łatwo (naprawde łatwo) tak by przestrzeliwała 5cm belke z 300 metrów ,znam ludzi którzy to zrobili..........
jedyna wada to sroga cena.......


21 wrz 2009, o 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sie 2009, o 11:00
Posty: 34
Post 
najlepsze są takie zrobione z gazrurek 3/4 cala
nagwintowywuje się je i nakeca grube nakrętki w miejscu gdzie jest pcz i dodaje kilka cm potem cieńsze
żeby była równiejsza można trochę podpiłować wiertarką z wyciorem z drutu
zaczopowanie :
trzeba mieć kawał pręta i palnik jak sie już nakeci nakrętki trzeba nagrzać palnikiem do znacznej temp czyli prawie zoltosci i wtykasz ten pret
rurka sie rozszerza o bardzo mało i ciezko jest mieć dobrze dobrany precik
jedynie suwmiarka i kilkanascie pomiarów ale to i tak czasami nie cyka
dużo dużo poprawek ;)
i masz elegancką lufę tylko jeszcze 2 dziury w miejscu pręta na śruby dobrze zostawić nawet z 10 cm
po nakręceniu dobrze mieć brąz albo cynę żeby końcowo wlać kapkę w dół miejsce czopa ciężko ale da się
dziurka na miejce zapalania : wiertełko z koncowką diamentową ja maiłem chyba z 10 takich 1,5 mm i 3 2 mm ale wierccenie to był zgon
po kilku godz wiercenia lufa gładka bez czoka kal 18,23 mm gotowa
narazie nie odpalaliśmy nic w niej ale mamy h3 i pcz więc to kwestia czasu


22 paź 2009, o 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sie 2009, o 11:00
Posty: 34
Post 
kilka godz to przesada ale 1 jak nic


22 paź 2009, o 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 gru 2009, o 20:39
Posty: 23
Post 
Jeśli chodzi o produkcję broni w warunkach domowych (o ile jaskinie można nazwać domem) to tu jest ciekawy materiał nakręcony w Pakistanie. Swoją drogą można by się tam na wakacje wybrać kiedyś :lol: i ew. "doszkolenie". Tyle że musiałbym się opalić i kozią bródkę zapuścić, albo chociaż udawać że mój kraj nie jest w NATO :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=i9xf62PK ... re=related


19 gru 2009, o 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 gru 2009, o 20:39
Posty: 23
Post 
Dorzucam jako takie linki do wiedzy z zakresu rusznikarstwa

www.homegunsmith.com/
http://rapidsharebay.org/tutorials-eboo ... -1268.html
+ Nazwisko P.A. Luty - facet zna się na rzeczy :D i sporo książek wydał

ktoś ma więcej niech dorzuci to topic pożyje jeszcze z miesiąc :lol:


12 sty 2010, o 23:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..