Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Śruty solne 
Autor Wiadomość
Post Śruty solne
Mam pytanko jak zrobić śruty solne ??
I prosze przykłat jak to wygląda??
Kolega mi mówił że kiedyś takim dostał i 2 tygodnie noge trzymam w wiadrze:D


27 mar 2006, o 21:12
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Powiedz koledze że się nie chodzi po koleji i trzeba szybciej przed SOKistami uciekać ;) a robi się to tak że są to po prostu kryształki soli zamiast śrutu metalowego, najczesciej w nabojach do gladkolufowych potworków :wink: Można tym np. od razu przyprawić kaczkę na polowaniu :D

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


27 mar 2006, o 21:21
Zobacz profil
Post 
no dostał tym na stawach chodowlanych przezywali gościa od buraków i tp. to ten wyciągnoł wiatrówke i koledze w łudo.


27 mar 2006, o 21:28
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2005, o 17:39
Posty: 86
Lokalizacja: Z d....domu
Post 
SOKisći tym strzelają ??? pessos dzięki za info :D

_________________
Obrazek
Obrazek
[Attendite a falsis prophetis.
GG:8454977
:D


28 mar 2006, o 17:10
Zobacz profil
Post 
to sie robi własnoręcznie, więc jest 1. NIEBEZPIECZNE !! !! !! 2. nielegalne !! !! !!
fabryczny nabój śrutowy (ten plastikowy) do broni gładkolufowej otwierasz, wyciagasz ołowiany srut, a ładujesz grubkrystaliczną sól, dokładnie zaślepiasz... i tyle


28 mar 2006, o 17:49
Post 
Bigjoker - moim zdaniem to zadziała jak "lodowy pocisk", czili zostanie zgniecione i rozdrobnione w malutki pył, tak, iż jeżeli cel nei znajduje się 5 metrów dalej to najwyżej go ogłuszysz. Standartowy pocisk do broni gładkolufowej krótkiej to 9x19, więc jak chcesz zrobić coś takiego?

P.S - przeszukałem forum o służbach typu SOK, GROM, ABW, Straż Graniczna i nie znalazłem tam nic o tym typie wyposażenia.


28 mar 2006, o 19:32
Post 
to domnie sie niebędą nadawać bo ja mam gwintowaną lufe a wiatrówka firmy łucznik musze w niej zmienić uszczelke przy zamknięciu bo przepuszcza powietsze i niesterzela :)

A to jakim cudem kolega dostał tym??


28 mar 2006, o 19:57
Post 
Bigjoker'owi chodziło chyba o bron palną. Jeśli nie to przepraszam. Wiatrówka strzeli solą.


28 mar 2006, o 20:19
Post 
nie wiedziałem że chodzi tu o wiatrówke :?
bo ja miałem na mysli coś takiego:
http://www.fam-pionki.pl/index.php?id=5&lang=pl
albo takiego:
http://www.artemix.com.pl/img/32/3211136_1.jpg

sól musi być odpowiedni gruba, wiadomo że sie rozkruszy, no i napewno nie do krótkiej lufy ;)

co do słuzb to nie sądze żeby używali tego, jeżeli już to raczej gumowych...
...
znalazłem dobry obrazek dokładnie chodziło mi o to:
http://www.mt.com.pl/num/2_99/img/srut06.jpg
śrut zastępujemy solą i do boju :lol:


Ostatnio edytowano 29 mar 2006, o 00:13 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy



28 mar 2006, o 23:06
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
bigjoker napisał(a):
(...)co do słuzb to nie sądze żeby używali tego, jeżeli już to raczej gumowych...


Powiedz to mojej łydce 2 lata temu :roll:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


28 mar 2006, o 23:11
Zobacz profil
Post 
?? ?? ?? ?? ?? ??
jeśli tak to do sądu ich :lol: :lol: :lol:
jeszcze byś wyciągnął odszkodowanie ;)
co prawda w USA sprzedaja amunije z solą ale nie wiem czy u nas jest dopuszczona ....

a może to było cos innego, np to:
http://www.giwera.pl/artykuly/2003/news15/amupro.htm
a z tego info co znalazłem to poza tym amunicja ćwiczebna ma wypełnienie typu: gips, cement, pak, a ćwiczebna amunicja strzelecka ma pociski z drewna lub tworzywa sztucznego ale nie sądze żeby tego używali


28 mar 2006, o 23:33
Post 
Bigjoker - w przyszłym tygodniu jadę na strzelnicę wiec przygotuję sobie ładunek (mam jeszcze troche grubej soli z wicieczki do Wieliczki). Ciekawe czy to bedzie jak strzelanie zbożem (a wylatuje mąka :lol: ).


29 mar 2006, o 20:45
Post 
Zapomniałem odpisac, ale ładunek zrobiłem, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ciągne za spust, wylatuje sól, a w tarczy strzeliczej z kartonu pozostaje dziura o srednicy 13 cm. SZOK! Jednak gdyby ktos takim czys otrzymał to myślę ,że sól miałaby naprawdę niszczycielskie skutki. Prawdopodobnie bez problemu przedziurawiłaby skórę człowieka i być może nawet T-Shirt. Żeby strzelać tym do ludzi potrzebne by było zmiejszenie ilości prochu w naboju, ale wtedy wszystkie właściwości pocisku szlog trafia.

Pozdrowienia


15 kwi 2006, o 22:50
Post 
Przeca chodzi o to żeby sól utkwiła pod skura i jak to z sola w ranie bywa wywołała maxymalny obezwładnajacy ból :twisted:


15 kwi 2006, o 23:17
SianoPIS!

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:29
Posty: 22
Lokalizacja: Piła
Post 
Nawet sie nie spodziewalem ze sól moze byc zabujcza ale no nie wiem czy szie rozsypie na proszek. Jak ktos wychoduje bardzo twarde kryształki to pocisk bardzo bolesny.

_________________
Wilux PL


Ostatnio edytowano 16 kwi 2006, o 12:46 przez Wilux, łącznie edytowano 1 raz



16 kwi 2006, o 08:25
Zobacz profil
Post 
To już nie jest boleść. Myślę że gdyby ofierze nie udzielono pomocy medycznej ta by się wykrwawiła. To była istna potęga. Aha - strzelałem ze strzelby Bajkał mp-133 kal 12/70.


16 kwi 2006, o 09:48
SianoPIS!

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 14:29
Posty: 22
Lokalizacja: Piła
Post 
Stary to istna katorga z czegos takiego dostac jak ci rozedrze skóre , to tak samo jak na rane nasypiesz troche soli to z bólu wytrzymac nie mozna !!!!

A wiec : "DZIECI NIE BAWCIE SIĘ SOLĄ"

_________________
Wilux PL


16 kwi 2006, o 12:47
Zobacz profil
Post 
AdolfH
heeh ;) a widzisz jednak !!
swietnie że to sprawdziłeś praktycznie, bo doświadczenie zamyka wszelką spekulację ;)


20 kwi 2006, o 17:40
Post 
Najlepszy efekt :D daje sól topiona w postaci granulek o średnicy ok. 2mm


24 wrz 2006, o 08:36
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
Cytuj:
Standartowy pocisk do broni gładkolufowej krótkiej to 9x19



aLe debilizmy...

1) gładkolufowa krótka? nie spotkałem sie chyba z taka współczesną bronią...

2) 9 x 19 to nabój parabellum, normlany nabójm kulowy do broni gwintowanej (przykład: glock :/)

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


17 paź 2006, o 18:45
Zobacz profil
Post 
homar napisał(a):
SOKisći tym strzelają ??? pessos dzięki za info :D



Myślisz kolego, że o takich rzeczach mówi się głośno? :]


16 sty 2007, o 19:59

Dołączył(a): 29 sty 2007, o 20:12
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
Post 
proste masz zwykły srót diablo wydłubujesz w nim otwór na sól, zaklejasz czyms co rozpuści sie w ciele np bardzo stezona zelatyna i masz śrót z solą. Byla taka historia na faktach ze jakiegoś tak prewzydenta panstw wschodnich zabito kulka wystrzelona z parasola przwrobionego na wiatrowkę. Koleś zmarl bo w pocisku byl cyjanek :wink: wszystko da sie zrobić tylko trzeba troszku pomóżdzyć :mrgreen:


29 sty 2007, o 22:24
Zobacz profil
Post 
To raczej nie o taki srut chodzi, chodzi o pociski, które są miotane w strzelbach gładkolufowych, czesto albo kuli gumowe sa obtoczone w soli, albo cale są solne. Nie ma siły żebyś się po takim czymś nie zatrzymał


30 sty 2007, o 18:02

Dołączył(a): 29 sty 2007, o 20:12
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
Post 
aha ja z kolei wywnioskowałem z tematu ze on chcial zrobic sobie taki srut do wiatrowki. A ze do strzelb są to wiem. :lol:


31 sty 2007, o 15:35
Zobacz profil
Post 
Maturas napisał(a):
aha ja z kolei wywnioskowałem z tematu ze on chcial zrobic sobie taki srut do wiatrowki. A ze do strzelb są to wiem. :lol:


Śrut z wiatrówki przebija cienkie ubranie i/lub skórę, może sytuacja była taka ze rzeczywiscie była to wiatrówka ze srutem zrobionym z soli, ale ja podpieram się tym co mają sokisci, są to solne kulki, badz gumowe kulki obtoczone w soli wystrzeliwane normalnie za pomoca prochu z gładkiej lufy


31 sty 2007, o 19:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..