Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Problemikl!! 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post Problemikl!!
Mam pytanko. Znalzłem nabój od karabinu. Niewiem jakiego. Jest zardzewiały. Chcę go włożyć do odrdzewiacza, ale niewiem czy nie rombnie!!! :oops: W środku jest jakiś materiał w łusce, takie zielonkowate jakby czopki. Podejrzewam że to nitroceluloza!!! Czy nabój w zetknięciu z rozcieńczonymi bardzo kwasami nie rombnie???? :D


27 lip 2004, o 19:47
Zobacz profil
Post 
w zetknięciu z kwasami(rozcieńczonymi)-nie,,, ale nie wiedomo co sie bedzie z masą spłonkową dziać - jak bedziesz chciał wysuszyć swój eksponat....
POZDRAWIAM


27 lip 2004, o 20:51
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
włożyłem do odrdzewiacza. PO paru dniach mieszanina kwasu, wody zmieniła barwę na zielonkawą!! Ale nic nie wybuchło :D . Moim zdaniem zielone zabarwienie było spowodowane azotanem miedzi. Łuska jest wykonana z mosiądzu. Czy mógła rozłozyć się nitroceluloza, twotrząc kwas azotowy, co spowodowało rozkład mosiądzu!!!! :D


31 lip 2004, o 22:44
Zobacz profil
Post 
no a ty tak cały nabuj wżuciłeś do roztworu-z mw w środku?
POZDRAWIAM


31 lip 2004, o 23:21
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
niop!! :oops:


1 sie 2004, o 11:52
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
co mogło być tym materiałem w środku, takie jak by czopki małe. Poz apaleniu spalało się szybko żółtym płomieniem, Faza dymna pozosytak łości p0odchodziła pod tlenki azotu!! :D


7 sie 2004, o 00:53
Zobacz profil
Post 
materiałem w środku była nitroceluloza.


7 sie 2004, o 09:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2005, o 19:32
Posty: 35
Post :/
A wiesz co moze być w środku ja tam w zardzewiałą amunicje bym sie niebawił :/ będziesz rozbierał i może być nieprzyjemnie nawet jeśli go odrdsewisz uważaj ..

_________________
www.ortografia.pl


8 lut 2005, o 14:20
Zobacz profil
Post 
Te czopiki t był proch bo w pociskach sa róznie wycinany sa czopki,Kwadraciki zalezy jakej był produkcj


8 lut 2005, o 15:48
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
W większych pociskach są pałeczki prochu nitrocelulozowego pakowane w woreczki Coś tak mi się zdawało że ten proch jest wzbogacony o PETN . A Ty GROX chemiku nie piep** bo napewno odrdzewnianie nie miało na celu późniejszego rozbierania pocisku tylko zeby go sobie postawić na szafce


8 lut 2005, o 17:21
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
Witam!
CTX chyba sobie zartujesz ze do prochu NC dodaja jeszcze PETN :twisted: wiesz co moze zrobic spalenie detonacyjne prochu z bronia jak niewiezysz to zobacz :wink:
http://www.thegunzone.com/m1akb.html
http://iris.nyit.edu/~bithead/anaconda/

przyczyna moze tez byc wada materialowa :szok: :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


8 lut 2005, o 17:44
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Oczywiście, przeciez nie czyściłem, żeby później go rozebrać , :wink: ale nabój był lekko przecięty szpadlem, którym go przez [przypadek wykopwałem,::
A co do tego co było to nitroceluloza, bo po spaleniu wyraźnie było czyć tlenki azotu!
ps Najpierw


8 lut 2005, o 19:28
Zobacz profil
Post 
hmm...JEst morzlwe ze sie powleka pociskie petenem


9 lut 2005, o 07:34
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
PETN to w tych nowszych bo wiem że kedyś dawało się troszkę TNT (bez jaj)


9 lut 2005, o 18:30
Zobacz profil
Post 
Fakt TNT ale jeszcze cos dodawano tylko nie wiem co


9 lut 2005, o 22:29
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Założe się że dodaje się PETN, TNT i jakiegoś MW ciekłego oraz plastyfikatora( oczywiście dodatki do prochu NC albo KCLO3+C).Plastyfikator służył by także formowaniu mieszaniny w rurki, kulki itp.Wtedy ciekły MW nie mógł by być lotny(EGDN) bo wiadomo co podczas suszenia by się działo.....Weźmy sobie na przykład wysypmy pare pałeczek z łuski i rozetrzyjmy w palcach. Nawet gdy nabój jest nowy( nie przypadkowo mokry) to poczujemy że ,,proch " się rozmaże.


9 lut 2005, o 22:35
Zobacz profil
Post 
Proch polski to połeczki,Ruski pałeczki,Amerykański jest Tłoczony w kulki znalezłem w ajkms Broń i Strzelectwo artykuł o tym jak uda sie to zeskanuje


9 lut 2005, o 22:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..