Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
spłonka 
Autor Wiadomość
Post spłonka
szukam spłonki 8A-TAT lub schematu nie musi byś 8A-TAT bo to jest wojskowa wersja:) ale musi być Pobudzająca! jeśli ma ktoś lub wie jak coś takiego zrobić to prosze o odpowiedzi!


9 kwi 2006, o 13:34

Dołączył(a): 30 kwi 2006, o 14:07
Posty: 24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Post .
Co Masz na myśli pobudzajaca? - elektrycznie, iglica....itp.


14 maja 2006, o 15:37
Zobacz profil
Post 
Inicjujące MW stosuje się w celu zapoczątkowania reakcji wybuchowej MW należących do innych grup
przy użyciu ich niewielkiej ilości. Są one najbardziej wrażliwe i można je w bardzo łatwy sposób
zainicjować-wystarczą proste bodźce zewnętrzne , jak np. uderzenie , podgrzanie , nakłucie , iskra
elektryczna , drut rozżarzony prądem elektrycznym . Użyte nawet w niewielkich ilościach detonują nie
palą się . Ze względu na dużą czułość na działanie mechaniczne , cieplne i inne działanie zewnętrzne
, wymagają one bardzo ostrożnego obchodzenia się .
MW inicjujące stosuje się w :
> zapalnikach min lądowych i morskich
> spłonkach pobudzających i zapalnikach elektrycznych


14 maja 2006, o 15:58
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 22:55
Posty: 41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Post 
Schemacik z podręcznika saperskiego - wystarczy czy coś jeszcze ?
Obrazek


14 maja 2006, o 23:18
Zobacz profil
Post 
tyle to wiem i ja! bo 1000 razy go miałem w rękach!
ale skąd taki wziąść??


16 maja 2006, o 15:57
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 22:55
Posty: 41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Post 
Przecież pisałeś że szukasz schematu spłonki. A spłonki nikt ci (nawet jak ma) to nie sprzeda.


16 maja 2006, o 17:08
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2004, o 10:27
Posty: 34
Post Re: spłonka
marcepan napisał(a):
szukam spłonki 8A-TAT lub schematu nie musi byś 8A-TAT bo to jest wojskowa wersja:) ale musi być Pobudzająca! jeśli ma ktoś lub wie jak coś takiego zrobić to prosze o odpowiedzi!


Widzie że pytanie jest na poziomie :? zatem i odpowiedz tez będzie. Niewysiliłes sie zabardzo, a jak dostales schemat to zrobiłes wielkie oczy. Nikt Ci nienapisze skąd wziąsc ani jak zrobić. Ta komnata niema tego na celu. Zatem temacik można smialo wywalic do kosza. A i jeszcze jedno MWI niestosuje sie tylko w zapalnikach min lądowych i morskich oraz
spłonkach pobudzających i zapalnikach elektrycznych. Moja dobra
rada, najpierw sie doucz.

pozdro!
K.

_________________
Obrazek


16 maja 2006, o 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2005, o 11:12
Posty: 11
Post 
Aj tam od razu nie sprzeda ja mogę Ci takowe coś sprzedać ĆWICZEBNE ( nie posiada jakichkolwiek substancji o właściwościach pirotechnicznych ) 5 PLN sztuka minimalne zamówienie 10 szt. w hurcie taniej :]

_________________
http://www.repliki-broni.pl


16 maja 2006, o 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 kwi 2006, o 14:07
Posty: 24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Post 
Na pyt. marcepana dotyczące spłonki , odp. pyt. jakiego rodz. ma być ta
spłonka inicjująca. [na symbolach znać się nie muszę]. Niestety dostałem
cały wykład co to jest spłonka !! Tak naprawdę , to znałem to w podst.
To co miałem napisać, zrobił to już kowal.


19 maja 2006, o 11:51
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2005, o 10:38
Posty: 249
Lokalizacja: Starachowice
Post 
kul3k napisał(a):
mogę Ci takowe coś sprzedać ĆWICZEBNE ( nie posiada jakichkolwiek substancji o właściwościach pirotechnicznych )

Ale reszta jest taka sama? Tzn. z aluminium, z identyczną miseczką i wgłębieniem kumulacyjnym ??


19 maja 2006, o 19:21
Zobacz profil
Post 
SBKch napisał(a):
kul3k napisał(a):
mogę Ci takowe coś sprzedać ĆWICZEBNE ( nie posiada jakichkolwiek substancji o właściwościach pirotechnicznych )

Ale reszta jest taka sama? Tzn. z aluminium, z identyczną miseczką i wgłębieniem kumulacyjnym ??


tak spłonka ĆWICZEBNA jest taka sama tylko ze nie zawiera ona MW! i powinna mieć namalowany czerwony paseczek! a reszta jest identyczna!


21 maja 2006, o 14:35
Post Re: spłonka
Kowal napisał(a):
marcepan napisał(a):
szukam spłonki 8A-TAT lub schematu nie musi byś 8A-TAT bo to jest wojskowa wersja:) ale musi być Pobudzająca! jeśli ma ktoś lub wie jak coś takiego zrobić to prosze o odpowiedzi!


Widzie że pytanie jest na poziomie :? zatem i odpowiedz tez będzie. Niewysiliłes sie zabardzo, a jak dostales schemat to zrobiłes wielkie oczy. Nikt Ci nienapisze skąd wziąsc ani jak zrobić. Ta komnata niema tego na celu. Zatem temacik można smialo wywalic do kosza. A i jeszcze jedno MWI niestosuje sie tylko w zapalnikach min lądowych i morskich oraz
spłonkach pobudzających i zapalnikach elektrycznych. Moja dobra
rada, najpierw sie doucz.

pozdro!
K.


douczać się nie musze! bo nie wymieniałem wszystkich zastosowań MWI!
bo tego jest sporo a ja mapisałem w skrucie! to co mnie interesuje!


21 maja 2006, o 14:37
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2004, o 10:27
Posty: 34
Post Re: spłonka
marcepan napisał(a):
Kowal napisał(a):
marcepan napisał(a):
szukam spłonki 8A-TAT lub schematu nie musi byś 8A-TAT bo to jest wojskowa wersja:) ale musi być Pobudzająca! jeśli ma ktoś lub wie jak coś takiego zrobić to prosze o odpowiedzi!


Widzie że pytanie jest na poziomie :? zatem i odpowiedz tez będzie. Niewysiliłes sie zabardzo, a jak dostales schemat to zrobiłes wielkie oczy. Nikt Ci nienapisze skąd wziąsc ani jak zrobić. Ta komnata niema tego na celu. Zatem temacik można smialo wywalic do kosza. A i jeszcze jedno MWI niestosuje sie tylko w zapalnikach min lądowych i morskich oraz
spłonkach pobudzających i zapalnikach elektrycznych. Moja dobra
rada, najpierw sie doucz.

pozdro!
K.


douczać się nie musze! bo nie wymieniałem wszystkich zastosowań MWI!
bo tego jest sporo a ja mapisałem w skrucie! to co mnie interesuje!


Najwyraźniej musisz, skoro nie wiesz jak i z czego jest skonstruowana spłonka :lol: Niech mod wywali ten temat bo dyskusja prowadzona w tym temacie jest bez sensu.

pozdro!
K.

_________________
Obrazek


21 maja 2006, o 22:56
Zobacz profil
Post 
jest to typowa splonka saperska sklada sie z aluminiowej rorki ktora zawiera azydek olowiu piorunian tetryl niemcy stosowali ja do min talezowych i wysadzania ladunkow wybuchowych niezmienila sie po dzis dzien


4 wrz 2006, o 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2005, o 12:09
Posty: 71
Post 
Przepraszam,albo jest z azydkiem ołowiu , albo z piorunianem rtęci, :wink: zamiast tetrylu może być PETN, stosowane są jeszcze spłonki na bazie TNRPb ale te pakuje się przeważnie w łuski Cu, są to przeważnie spłonki górnicze (w górnictwie spłonki Al są zabronione, mogą powodować wybuch metanu, )
Z kolei azydku w miedż zapakować nie wypada :wink: ze względu na niebezpieczne azydki miedzi które powstają na skutek reakcji z azydkiem ołowiu. Oczywiście pisząc o spłonach w górnictwie mam na myśli elektrodetonatory... :lol:

_________________
przemo


16 wrz 2006, o 15:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..