Odpowiedz w wątku  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Bazoka na ziemniaki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 20:41
Posty: 25
Post Bazoka na ziemniaki
Co myślicie o tym bo mi się podoba http://www.maxior.pl/?p=index&id=25181&0 ciekawe czy to jest dozwolone przez polskie prawo.
Już myślę nad budową.


15 lip 2006, o 11:06
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 20:40
Posty: 486
Lokalizacja: From Dead Eternity
Post 
było, poszukaj, chyba Dj Mhz robił cos takiego na kulki aluminiowe, a kto inny pracował nad gunem na kartofle, jak cos to zobacz na forum HNIV,a tam tez cos chyba jest jak pamietam

_________________
Life is brutal, a CTX bardziej...

Obrazek


15 lip 2006, o 11:18
Zobacz profil
Post 
IMO lepszym pomysłem jest miotacz koktajli mołotowa.
Zrobiłem prototyp, ale napełniałem jedynie woda...


15 lip 2006, o 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 20:41
Posty: 25
Post 
Jeśli coś takiego było to sorry. Ale szukałem i nie znalazłem.Może po prostu źle szukałem. :lol:


15 lip 2006, o 13:04
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, o 09:48
Posty: 169
Lokalizacja: swiete miasto
Post 
jesli chodzo o prawodawstwo to masz pecha startujesz tak samo jak za produkcjie i posiadanie broni palnej.Niestety teoretycznie nie jest wazne czy strzelasz ziemniakami czy pociskami odlamkowymi (nieliczac kwalifikacji efektu trafienia pocisku ).

_________________
Teoria Teoria Teoria
to wszystko co w zyciu zostaje


15 lip 2006, o 14:03
Zobacz profil
Post Re: Bazoka na ziemniaki
Benek napisał(a):
Co myślicie o tym bo mi się podoba http://www.maxior.pl/?p=index&id=25181&0 ciekawe czy to jest dozwolone przez polskie prawo.
Już myślę nad budową.
jak zbudowac bazike na ziemniaki??? bo ja jestem poczatkujący


17 lip 2006, o 11:13
Post Re: Bazoka na ziemniaki
jak zbudowac bazike na ziemniaki wie ktos i by mi pomógł plissss:)


17 lip 2006, o 11:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 20:41
Posty: 25
Post 
Przecież tam widac jak to jest zrobione a jak chcesz więcej informacji to wpisz na googlach ''potato gun''


17 lip 2006, o 11:58
Zobacz profil
Post 
Ja również jestem początkujący ale zrobiłem, oczywiście prowizorka, w tajemnicy przed rodzicami (nieletni). poprostu wiąłem rure z odkużacza, pojemniczek po żelu (dobrze aby był to jakiś mocniejszy plastik), zapalniczkę i lakier do włosów + sprzęt do zrobienia tego. Rure dałem do imadła (jak to mówią "na sztorc"), tera pudełko -najpierw trzeba odkręcić :P potem w pudełku (nie zakrętce) zrobiłem dziure-okrąg o srednicy troche mniejszej od rury, usadowiłem w odpowiednim miejscu i najpierw przylutowałem a raczej przytopołem, a potem jeszcze klejem w pistolecie mocno zalepiłem. Zapalniczka taka co pstryka czyli na guzik - rozebrałem ją i wyciągnołem "iskrownik". W zakrętce zrobiłem dziure-kwadrat cos troche mniejszego od "iskrownika" i go tam wsadziłem "na chamca" uwaga! takim okrągłym metalowym do środka - pudełka i żeby tam ten kabelek był blisko tego metalu. potem go klejem w pistolecie polecam też krolelke ale tego troche sie wykropi i gotowe niech wyschnie, pakujemy ziemniak (a używam jabłek bo nie chce mi sie ich wynosić na hasiok) żeby był jak najbliżej "komory spalania", pakujemy lakier wg upodobania (ale za dużo to będzie potem mokro, i moja obserwacja - jak nawalimy tam lakieru to nie troche "pooddycha" żeby miało sie w czym spalić) zakręcamy i...Ognia. ładnie mi to latało i robiło huku.

[za wszelkiego rodzaje błędy sory]


29 lip 2006, o 12:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2006, o 22:16
Posty: 168
Post 
Pomysł niby dobry... Lecz z Polskiego PCV to wątpie że to wyjdzie w 100% jak komuś czegoś nie rozwali...?


31 lip 2006, o 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post O.o
zrobilem to dzisiaj bo mnie pociongnelo ;p zrobilem to z rury kartonowej i pociskiem byl pusty dyzodorant lecz troszke pogienty i cienko wlazil to mi obnizylo moc o jakies 60 % ;/ ale i tak dobry efekt na poczoątek wienc psiknelem tam dyzodorantu zatkalem i pierdut ;p;p polecialo z 10 m nad ziemia ;p ale mojim zdaniem rurka PCV i ziemniak dala by 100 % mocy poniuewaz ziemniak jest mokry i sliski a rurka pcv sie niepomoczy i tez jest sliska ;p;p jak bende mial kase ide do sklepu po pcv ;D polecam oplaca sie

a i jeszcze jutro bende prubowal z propan butanem ;D ale sie bende bal jak cholera :D

http://img159.imageshack.us/my.php?image=gunmf0.png
pofatygowałem się ;p


2 wrz 2006, o 20:22
Zobacz profil
Post 
A ja mam pytanie: Czy między gazem ( rozpylony dezodorant)a pociskiem jest coś czy nic ? Jeśli tak ,to najpierw wkładam pocisk a potem psikam gaz (żeby go dużo nie uciekło) ?


19 paź 2006, o 15:33
Post 
pytanie i komentarz: Ten guziczek, domyślam sie jest od zapłonu (z zapalniczki), ale czy kabelki idą na dno, tuż pod ziemniaka czy są tam blisko pstryczka?

No i komentarz: Było bylo kilka razy na kilku forach, ale ten projekt wydaje się najłatwiejszy i w miare najładniejszy i najciekawszy. teraz to aż mam chęć to zbudować ;-)


19 paź 2006, o 16:04
Post 
Zrobiłem z kumplem dzisiaj taką bazuke ale nei działała :evil: I pojawia sie pytanie dlaczego? Kupilismy rure PCV 50x1000, wkręcaną zaślepke/nakrentke , najtaszy deodorant "Bond". Poszlismy do domu. Załozyliśmy gwint od nakrętki. Zrobilismy dzióre na iskrownik (taka zapalniczka do kuchenek gazowych co daje tylko iskre bez gazu). Włożyliśmy iskrownik, uszczelniliśmy sylikonem(przy gwincie i przy iskrowniku). Wzielismy ziemniaki i psozlismy na dwór. Załadowalismy ziemniaka, napsikaliśmy Bonda, zakręcilismy i........ ognia!! A tu cisza nic sie eni stało próbowalismy jeszcze ale cały casz nic. Za gówniany deodorant czy moze za słaba iskra? A może jeszcze cos innago?. Acha i jeszcze jedno: nie ma grubszego zbiornika (tak było na obrazku wyzej) rura jest cała tej samej grubości.


21 paź 2006, o 20:13
Post 
jak dla mnie do gówniany dezodorant, bo bo co innego? iskrownik jeśli daje jakąkolwiek iskre to wystarczy. A jak jest tani dezodorant to pewnie oszczędzają na propanie, butanie i isobutanie (lakier mojej mamy) :roll:


23 paź 2006, o 19:28
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2005, o 15:19
Posty: 80
Post 
Może gazu za dużo dajecie ??

_________________
http://adbux.org/?r=Dawidq ZARABIAJCIE KASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


23 paź 2006, o 19:54
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
trzeba umieć dawac i odpalać :].

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


24 paź 2006, o 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2006, o 15:05
Posty: 41
Lokalizacja: stamtąd
Post 
to może podasz jakies instrukcje co do tego ?? :wink:


24 paź 2006, o 20:30
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
No według mnie i wieluu prób :wink: radze montować zapalnik na dole komory gazowej :D . Gazu napuszczamy tak, że wtykamy butle z gazem w zaworek i leciutkie psik wystarczy. potem czekamy aż troche sie uzbiera na dnie komory, ladujemy jabuszko, itp. i klikamy aż odpali ;] a odpala czesto za 1 razem. głownie trzeba sie skupic nad wlasnie proporcjami gazu. bo jak za malo to nie odpali lub tylko pufnie, a jak za duzo to tez nie odpali bo tlenu do spalania brak. Ostatnio pomyslalem jak zobaczylem w programie o naprawach samochodów smiece żarową a nie iskrową, że mozna by taka żarowa zamontować do komory. Po podlączeniu np. aku zelowego 12 V swieca ta nagrzewa się do czerwonosci i powoduje zaplon paliwa w silniku, a u nas powodowala by zaplon mieszanki gaz i powietrze. musze pochodzic po sklepach moto. i się popytac o takie swiece. jak znajde to dam info na forum po ile chodza i czy zdadza egdzamin. no bo wkoncu lepiej wydac pare, parenascie zl na zapalnik ktory bedzie trzymal do konca ... bazooki niz klikac i klikac tym iskrownikiem z zapalniczki. juz 4 razy mi sie zdazylo ze ten iskrownik polamalem :/ ...


Pozdro 8) :twisted:

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


24 paź 2006, o 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 21:17
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań
Post 
Tak se myśle czy zamiast jakiegoś iskrownnika może być, np. rozżażający się na chwilee drucik oporowy?


29 lis 2006, o 21:38
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Po wybuchu mieszanki drucik by się pewno przerwał...

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


30 lis 2006, o 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 21:17
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań
Post 
Może, pytam bo nie mam pod ręką żadnego iskrownika a drutu oporowego 3m.


Ostatnio edytowano 31 gru 2006, o 22:54 przez Madilio, łącznie edytowano 1 raz



30 lis 2006, o 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2006, o 11:22
Posty: 84
Lokalizacja: Za tobą
Post 
tu macie jak zbudowac porzadne (czyt. potezne) dzialo na bulwy i nie tylko
http://mylab.pwii.pl/ wejdzcie w zakladke spudgun (air canon)tam jest wszystko opis dzialania budowa materialy kosztorys :)


30 lis 2006, o 18:31
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Tu omawiamy budowe guna na warzywa i owoce zasilanego z gazu od zapalniczek itp, a nie guna na sprężone powietrze :wink:

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


30 lis 2006, o 19:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2006, o 11:22
Posty: 84
Lokalizacja: Za tobą
Post 
e no dobra spalilem sorry ale moze sie przydac bez zakldania tematu a poza tym temat jest na bazooka na ziemnaiki a to strzela ziemniakami:)


30 lis 2006, o 19:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..